THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Sp Farm yapma

furkan5100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
20
Konular:
4
Teşekkür (Etti):
12
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
05-08-2010 20:42
#1
Sp Farm yapma
SP Farm nedir? Nasıl Yapılır?
OyunBeta.com - SP Farm nedir? Nasıl Yapılır?
oyuna yeni başlayanların SP Farm konusunda sık sık soru sorduklarını görüyorum. bu amaçla ayrıntılı bir SP Farm rehberi hazırlamaya karar verdim. karakterinizi yapılandırmadan önce, iş işten geçmeden dikkatlice incelemenizde fayda var...

SilkRoad Online'ı zevkli kılan yegane şeylerden biri de, karakter yapılandırmanın başlı başına bir hesap-kitap işi olmasıdır. eğer yeteri kadar skill point biriktiremezseniz, bir süre sonra leveli geldiği halde skillerinizi artıramadığınızı veya bazı oyuncular bir sürü skill kullanırken kendi karakterinizin 1-2 tane skille idare etmeye çalıştığını görürsünüz. işte SRO hastalarını farm yapmaya iten şey budur: daha fazla skill, daha fazla güç demektir. ama gücün de bir sınırı vardır. dikkatlice bakarsanız skill tablosunda 0/300 gibi bir not görürsünüz. bu toplamda en fazla 300 skill mastery kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

SRO'da yaratıklardan iki çeşit tecrübe puanı alırız. biri level atlamamız için gerekli olan experience (exp), diğeri yeni skiller öğrenmemize yarayan skill experience'dır (Sexp). experience barı her levelde daha da genişler. skill experience barı ise sabittir ve değeri 400'dür. mesela bir yaratıktan 100 Skill experience alıyorsak, 4tane yaratık kestiğimizde 100x4=400 Sexp, yani 1 skill point alırız. ve yeteri kadar Skill Point (SP) biriktirdiğimizde yeni bir skill açabiliriz.

SP Farm ne demek?

evet, formüllere dayanan bir oyunla karşı karşıyayız. SP Farm, Karakter Level ve Master Level arasında bir denge kurarak daha fazla Skill Point biriktirmek anlamına geliyor. SP Farm'da önemli olan nokta GAP konusudur. GAP, Karakter Leveli ile en yüksek herhangi bir Mastery Leveli arasındaki farktır. örnek verirsek daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum:

karakter leveli = 30
pacheon mastery = 5
force fire mastery = 20 --> en yüksek Mastery değeri olduğu için Master Level'imiz 20 oluyor
force cold mastery = 15

bu durumda GAPımız 30 - 20 = 10 olur.

SRO'da bir yaratıktan maksimum Sexp'yi GAP 9 olduğunda alırsınız. aslında SP farm yapmadaki amaç bir yaratıktan daha fazla skill experience kazanmaktan çok, yaratıktan alınan experience'ı düşürmektir. bu durumda level atlamak için normalden daha yaratık öldürmeniz gerekir, bu da daha fazla skill experience ve skill point demektir.

SP Farm nasıl yapılır?

1) kaliteli bir set satın alın. mana şurubunu ekonomik kullanacağı için ben Garment'i tavsiye ediyorum. kaliteli parçalar almaya özen gösterin ve sete harcayacağınız paraya üzülmeyin. fiziksel defansınızı mümkün olduğunca güçlendirmelisiniz.
2) lvl 16+3 16+5 16+sos gibi kaliteli bir ok satın almaya çalışın. damajınız ne kadar çok olursa birim zamanda o kadar çok yaratık kesersiniz. ve farm o kadar çabuk biter. silaha harcayacağınız paraya hele hiç üzülmeyin. 16 yayların geri satışı kolay olur. silahınızı işi bittikten sonra satabileceğiniz bir farmcı mutlaka bulursunuz.
3) lvl 7'ye kadar master levelinizi yükseltin. bir kez bu levele ulaştıktan sonra, artık mastery levellerinizi yükseltmeyin.
4) Pacheon Mastery'den Anti Devil Bow'u Level 2 yapın. silah skilli yanına istediğiniz bir Imbue'yu kullanabilirsiniz. yaratıkları dondurması ve yavaşlatıması için Force Ice Mastery'den Ice River Force'u tercih edebilirsiniz.
5) 16 levele ulaşana kadar bütün görevleri yapın.
6) evet artık level 16sınız. (karakter leveli) 16 - (master level) 7 = (GAP) 9. bu durumda oyundaki maksimum Sexp'i alıyorsunuz.
7) bol miktarda hp, mp ve ok satın alarak Stronghold Kalesine gidin. bandit kampın içinde bir kale göreceksiniz. kalede bol miktarda Bandit Archer çıkar. spawn rate o kadar hızlıdır ki, yaratık keserken yerdeki paraları toplamaya fırsat bile bulamazsınız. kendinize bir köşe bulun ve Bandit Archer kesmeye başlayın.
8.) hedeflediğiniz SP'yi biriktirene kadar kaleden çıkmayın. sp farm yapmak çok sıkıcıdır. en önemli tavsiyem kendinize sıkıldığınızda sohbet edebilecek eğlenceli bir arkadaş grubu/party/guild bulmanızdır ^^

SP Farm en hızlı Bow ile yapılır. farm bittikten sonra dilediğiniz silah skillerine verebilirsiniz. Alıntı...
saftu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2010
Mesajlar:
8
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
30-08-2010 18:42
#2
emeye saygı
Dolfinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2010
Mesajlar:
50
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
11-09-2010 10:02
#3
güzel paylaşım olmuş saol

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler