THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

110 Lv FF Çin Karakter SP Gereksinimi

juStf0ry0u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
İSTANBUL
Mesajlar:
635
Konular:
123
Teşekkür (Etti):
36
Teşekkür (Aldı):
83
Ticaret:
(0) %
09-09-2010 18:56
#1
110 Lv FF Çin Karakter SP Gereksinimi
Bu konunun amacı 110 lwl full farm Chiness karakterlerin sp gereksinimlerini görmek bilmek karakter açarken veya var olan karaktere sp farm yaparken bilgi sahibi olmaktır.

Önceki konumda 90 lwl full farm Chiness karakterlerin Sp gereksinimlerini göstermeye çalışmıştım.


Şimdi ise 110 lwl gereksinimlerini aktarmaya çalışıcam sizlere.


Öncelikle Attack skileriyle başlayalım...

Bicheon kasılması zor ama pwp’si çok zevkli bir karakter. Ayriyetten Heuksal ve Pacheon’a göre en çok sp’yi isteyen build. Bladerlar artık Blader bağımlılarının kastığı karakterler. Yani Chiness karakter oynayanlar genelde Heuksal ve en çok Pacheon’u tercih ediyorlar.


İlk önce 110 lwl Bicheon :


Bicheon 110 max Sp miktarı : 1,910,476
Geçelim Heuksal’a ;

Heuksal 80 lwl sınırı varken çok yavaş karakterler’di bir skill vurduktan sonra bekleme süreleri fazlaydı. Bu 90 lwl’de azaldı daha hızlandılar 100 lwl’de bi nevi öyle artık 110 lwl’de çok seri ve güçlü vuruşlara sahip oldular. Şu an çok güçlü Build’ler ve en çok tercih edilen build..

Heuksal’da skileri yapılandırırken genel olarak en çok tercih edilen skileri açtım. Sizde bilirsinizki bugün Heuksal Chain Spear serilerini kullanan neredeyse yok o yüzden bunu bende es geçtim.

110 lwl max Heuksal :Heuksal 110 max Sp Miktarı : 1,092,786Sırada Chiness karakterlerdeki Favori Pacheon yani Bow.
Pacheon tüm lwl sınırlarında en çok tercih edilen karakterdi. Europa ırkı oyuna katılmadan önce Unuqie’lerdeki en büyük favoriydi. Ama Europa ırkının oyuna eklenmesinden sonra Unuqie işinde biraz düşüş oldu.. Ama şu kesinki Şu an hala Chiness karakterler arasında en çok tercih edilen Build.

Pacheon yapılandırırken Güncel şekilde yapılandırdım.


110 lwl max Pacheon :Pacheon 110 max sp Miktarı : 1,476,650
Geçelim Yan build’lere.


İlk önce Fire ile başlayalım..

Fire gerek İnt gerek Str yapılandırmaya sahip karakterlerin en çok kullandıkları yan build. Nedeni ise El yakma skill’i olarak bildiğimiz İmbue skill’inin Lighting ve Cold’a göre değerlerinin yüksek olması. Diğer özellikleride mag def sağlayan tek build olması..Gerçi birçok özelliği var bunlar birkaçı..


Öncelikle İnt karakterler için Fire yapılandırması …

İnt Fire 110 max sp miktarı : 1,334,706Geçelim Str karakterler için Fire yapılandırmasına….


110 lwl Max Str Fire :


Str Fire 110 max Sp Miktarı : 845,109Sırada İnt karakterler için Lighting yapılandırması var. İnt karakterlerde Ana build olarak lighting olarak kullanan karakterler hala mevcut. Eskiden dahada çoktu

110 lwl max İnt Lighting :

İnt lighting 110 max Sp Miktarı : 1,109,817Şimdi Str karakterler için lighting var.

Str karakterlerde Lighting imbue skill’ini kullanan varmı hala bilmiyorum ama ben genede yapayım..

110 lwl max Str Lighting


Str Lighting 110 max Sp Miktarı : 817,626


Geçelim Str cold’a . Str karakterlerde Cold’u ana build olarak kullananlar 90-100 lwl’de çok vardı. En azından benim server’ımda Favoriydi ama 110 lwl ile birlikte çoğu kişi tekrar Fire’ye döndü.

110 lwl max Str Cold :


Str Cold 110 max Sp Miktarı : 954,744


Sırada İnt karakterler için 110 lwl max Cold. Geçen oyunda denk geldim Adam Full int Sword Shield ama bicheon yapılandırmamış 110 Fire 110 Lighting 110 Cold yapmış.. Ben eğlence amaçlı güzel bir yapılandırma. O yüzden İnt cold Sp miktarı ve açılması gerekenleri sizlerle paylaşıyorum….


110 lwl max İnt Cold


İnt Cold 110 lwl max Sp miktarı : 1,491,077


Ve gelelim son olarak Chiness karakterlerin Warlockuna Şaka bi yana Chiness karakterler için ayrı bir getiri Force. Kullanan yada gerçekten kullanmasını bilen çok az kişi var oyunda. Ama bence çok büyük bir avantaj Force birde Chiness vs Chiness yapıyorsanız gerçekten çok etkili oluyor. Europa karakterlerde özellikle cleric’lerde Holy Spell varken fazla etkili olmuyor.


110 lwl max Force :


Force 110 lwl max sp miktarı : 1,491,077Chiness karakterler için hazırladım Rehber burada son buluyor. Ama kendim eklemek istediğim birkaç konu var.Son günlerde çok denk geliyorum ‘’Europa karakterler varken Chiness oynanmaz’’ gibi yazılara. Bu tür yazılara sadece içten gülüyorum çünkü bu tür yazıları yazanlar bence oyunu bilmiyorlar. Şu bir kesin her ırkın her karakterin her build’in kendine özgü getirileri ***ürüleri vardır.Eğer bunu dengeleyebilirseniz ***ürüleri en aza indirebilirseniz işte o zaman oyundan zevk alırsınız.


Şimdi herkez Europa karakterleri Chiness karakterler karşısında etkisiz görüyor bu yanlış. Bir Warrior ile Glavier’in 1 vs 1 lerinde EŞİT ŞARTLARDA bu pwp kullanıcıların yeteneklerine bağlıdır yani kim hızlı olursa o kazanır..

Ama bizde pwp alanında Wizard’sak guildimizdeki veya o anda pt’deki cleric veya warrior’lardan buff’ları alıp yerinde zerkleyip önüne gelene şuursuzca vurmak kesmek gelenek olduğu için biz Europa’ları kral zannediyoruz malasef Ama genel karakterlerin kendi build’lerinden yararlanarak 1 vs 1 yapmak biraz zor geliyor bazı arkadaşlara.

Neyse fazla uzatmadan kısa keselim umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. Her Irk her karakter her build aslında eşit. Ki bunu ileride görüceksiniz

--------------------- ڪےàؤôمà Кàﺸڗễ۳ Ft. ќφĽэяд
قك - ᵾזףł


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler