THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Silkroad Chinese Karakterlerin Skill Rehberi

CourierC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
C:\Windows
Mesajlar:
2.662
Konular:
564
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
499
Ticaret:
(0) %
25-05-2013 15:10
#1
Thumbs up
Silkroad Chinese Karakterlerin Skill Rehberi
Fire - Lightning ve Cold


Fire Skilleri

Fire Force Series(Fire 1.Seri):Fire IMBUE(el yakma)sıdır.En yüksek damage veren imbuedir ve burn etkisi yaparak düşmanın saniye saniye canını küçük küçük alır.Genel olarak benim imbue tercihimdir.Fire-Light-Cold ve Fire-Cold-Bich buildler için fire imbue tercih edilmelidir.Açıldığı zamanda max lanacak!

Fire Shield Series(Fire 2.Seri):Bu skill yediğiniz zehir,yanma effectlerini falan azaltır.Gereksiz de değil gereklide değil.Ama S/S(Sword-Shield)kullananlar mutlaka açsınlar.Heuksal kullananlar açmasada olur.Bicheon-fire-cold ve bicheon-light-cold açmalıdır.


Flame Body Series(Fire 3.Seri):Uzun bir müddet phy attack ınızı yükseltir.Ama biz int iz phy attack yapmıyoruz ne işe yarar diyebilirsiniz ama fire açan bir vatandaş bunuda açmalı.PVP de nukeyi az atacaksınız zaten.Devamlı phy vurduğunuz için PVP de yatır batır critlerini bu skill etkiler!...Sadece bicheon(heuksal)-fire-cold build açsın.Light-Cold-Fire yapıp bunu açan akıllılarda var silah skilli kullanmıyorsun ki niye açıyorsun?


Fire Protection Series(Fire 4.Seri):Uzun bir müddet mag.defans ınızı arttırır.Fire açan her build açmalı int de olsa.Wizardlara karşı da daha cok lazım.Fire açan herkes açsın !


Fire Wall Series(Fire 5.Seri):Bu skill aslında gereklidir.Ama SP harcayamam derseniz 1.kitap 1 lvl yapın yeter.Ne işe yarar? Yatır batır ve stun işlemez duvar yıkılana kadar.İlk vuruşunda gelebilecek stun veya yatır ı yememek için kullanılabilir.Bence açıyorsanız MAX yapın yada hiç açmayın.Fire açan her int char açsın!...


Flame Wave Series(Fire 6.Seri):Fire nuke(Aduket)leri.Çok önemli!.En güçlü nukelerdir.Son kitap ayrı piskopat güçlü.Lightning daha güçlü diyorlar ama öyle değil.Mag attack arttıran buff ile zor geçiyor hatta son kitapdan sonra geçemiyor lightningin gücü fire'ı.Fire açan her int char bunu mutlaka açmalı...100 LVLde fire a nuke var Lightning e yok bunuda düşünün bu avantajlardan sonra !


Fire Combustion Series(Fire 7.Seri):Burda iki çeşit var.Invisible ve stealth bozma.Invisible: Görünmez wizardları gördürür. Stealth: Görünmez Rogue charları görür.İkisinide 1 lvl yapsak yeter...Ama SP bol derseniz:Heuksal charınız varsa stealth olanı maxlayın.Bicheonsanız Invisible olanı maxlayın.NEDEN?Heuksalda mag def buffu var 15 saniyeliğine dehşet def veriyor.Onunla wizardı savuşturabilirsiniz.Ama kalkanda yok rogue lere karşı tamamen savunmasızsınız.Bicheonda ise 15 saniyeliğine süper phy def. buffu var bicheonda.Bunu açarsanız snow shield ile ölümsüz olursunuz(Rogue phy vurur).Wizard problem olur onun için Invisible yi açın.


Fire Passive Skill(Fire en alttaki):Açın.Kalıcı olarak phy attack arttırır.Phy attack buffu ile aynı işlevde neden açılmasını açıklamıştım.

-------------------------------------------------------------------------

Lightning Skilleri


Thunder Force Series(Lightning 1.Seri):Lightning imbue(el yakma) skillidir.Fire dan sonraki güçlü imbue dir.Effect olarak düşmanın parry ratio sunu düşürür ve damag vermesini sağlar.Ama pill ile geçtiği için pvpde effectler pek işe yaramıyor fire dada öyledir.Ligh-Cold-Bicheon(Heuksal) Build açmalıdır.

Piercing Force Series(Lightning 2.Seri):Bir müddet mag.attack ınızı arttırır.Lightning açan adam sırf bu buff için açar...Mutlaka MAX.

Wind Walk Series(Lightning 3.Seri):Hızlı ile alakalı skiller bölümü.Alayını açın alayı max.1 ve 3.kitaplar koşmanızı hızlandırır. 2 ve 4. kitaplar ise 21m ye kadar ışınlanma yapar.Gerekli ve zevklidir.

Lion Shout Series(Lightning 4.seri):Aslan bağırması.Çok seri bir skilldir saniyelik vuruşu vardır ve etkili vurur.Bence tamamını maxlayın kasarken nuke+lion gidecek yaratık zaten...SP sıkıntısı olan ilk iki kitabı maxlasın.3.kitabı 1 lvl yapsın yeter.


Concentration Series(Lightning 5.Seri) Defans işi sayılır.Parry ratio verir.Ne işe yarar bu? Hiç bir yerden kesin bir yanıt alamadım.Ama kanaatim: Yiyebileceğiniz damage yi en aza indirir.Dikkat defans arttırmıyor!!.Yiyebileceğiniz damage yi en aza indirir.Bir düşman size 300-500 arası vuruyorsa bu skill olabildiğince 300e yakın damag almanızı sağlar(Emin değilim ama benim görüşüm bu.Hiç kimseden kesin bir cevap alamadım).Light açan her yiğidin harcıdır.MAX.


Thunderbolt Force Series(Lightning 6.Seri):Lightning aduket(nuke) leridir.Fire nukelerinden sonra en güçlü bu nukeler vurur.Sekme etkisi vardır bir yaratığa vurduğunuzda 10m yakınındaki bir yaratığada seker.Lightning açmamızın mag.attack arttıran buff dan sonraki 2.sebebi.MAX !


Lightning Pasif Skilli(En alttaki):Kalıcı olarak Parry ratio arttırır.MAX...


Cold Skilleri

Cold Force Series(Cold 1.Seri):Cold imbue(el yakma) skillimizdir.En düşük damag veren imbue dir.Rakibi dondurma veya yavaşlatma özelliği vardır.Pill ile geçer fakat rakip donarsa o anda vurduğu skill iptal olur.Az vuruyor diye küçümsemeyin bol işlevli bir skill.İsterseniz cift imbue yapıp fire/light ikisinden biri ile beraber kullanabilirsiniz.Cold açan her build isterse açsın.


Frost Ghost Series(Cold 2.Seri):PHY defansınızı bir müddet arttırır.Çok ama çok gerekli coldun olmassa olmazı.Mutlaka açın ve max layın.

Cold Wave Attack Series(Cold 3.Seri):Bu skill tamamen gereksiz,lüzumsız,bir halta yaramayan bir skilldir.Cold daki en anlamsız skilldir.Dondursaydı işe yarardı ama sadece yavaşlatıyor ve pill ile geçiyor buda.Yaratığa kullanmakta vakit kaybı ilerde bunun daha iyisi var.Dokunmayı !

Frost Wall Series(Cold 4.Seri):
Fire daki duvar gibi buza buz olanı.Dagger ve xbow için çok gerekli.Lvl 1 1.kitap yapıp ilk saldırı savuşturabilirsniz.Oda genelde xbow da yatır, dagger da lvl 40 skilli olur.Bunları savuşturabilrisniz.SP Bol ise Max, değilse 1.kitap 1 lvl.

Frost Nova Series(Cold 5.seri):İşte 3.serinin daha iyisi. Bu skill ile yerden buz çıkartıp etraftakileri yavaşlatır veya dondurabilrsiniz.Bu skilli açıp deneyen bile az adam var.1. ve 2. kitabı lvl 1 yapın yeter. FIRE-LIGHT-COLD BUILDIN YAŞAM KAYNAĞI(Snow shield ile beraber,açıklayacağım^^).FULL NUKE İLE İŞ OLMAZ AMA BU SKILLI ARADA KULLANIRSANIZ BAL GIBI OLUYOR!2. kitap pvpde canınız azaldıkça kullanın.Süper bir skill!!Eğer adam donarsa o an kullandığı skill iptal olur pill basması sadece donmaktan korur.


Snow Storm Series( Cold 6.Seri):Cold nukesi.En az vuran nukeler burdadır.Ama dondurma ve yavaşlatma özelliği yine vardır.Birince kitap 1 lvl ikinci kitap 1 lvl yapın yeter gerisi gereksiz.Çok ama Çok güçsüzler.Son kitap birazcık güçlü o nun içinde o kadar sp harcamaya değmez.Dediğim gibi: İlk kitap 1 lvl ikinci kitap 1 lvl o kadar.Fire 70 nukesi(bir fire'a göre az vuruyor ve hızlı vuruyor) cold 90 nukesinden daha güçlü.


Snow Shield Series(Cold 7.Seri):İşte nukerin can damarı.Ayakta uzun uzun kalmasını sağlayan kral skill.Üstünde % kaç yazıyorsa, o kadar damage yi hp yerine mp den düşer ve int olduğumuz için mp fazla bu yüzden mp sıkıntısıda olmaz.Mutlak ama mutlaka max her şeyden önce bu skill max.

Cold Passive Skill(Cold 8.((En alttaki))Skill):Kalıcı olarak phy defansınızı arttırır.Devamlı UP ve max.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler