THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Silkroad Online Farm Rehberi

CourierC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
C:\Windows
Mesajlar:
2.662
Konular:
564
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
499
Ticaret:
(0) %
26-05-2013 10:06
#1
Thumbs up
Silkroad Online Farm Rehberi
SilkRoad Online’ı zevkli kılan yegane şeylerden biri de, karakter yapılandırmanın başlı başına bir hesap-kitap işi olmasıdır. eğer yeteri kadar skill point biriktiremezseniz, bir süre sonra leveli geldiği halde skillerinizi artıramadığınızı veya bazı oyuncular bir sürü skill kullanırken kendi karakterinizin 1-2 tane skille idare etmeye çalıştığını görürsünüz. işte SRO hastalarını farm yapmaya iten şey budur: daha fazla skill, daha fazla güç demektir. ama gücün de bir sınırı vardır. dikkatlice bakarsanız skill tablosunda 0/300 gibi bir not görürsünüz. bu toplamda en fazla 300 skill mastery kullanabileceğiniz anlamına geliyor.
SRO’da yaratıklardan iki çeşit tecrübe puanı alırız. biri level atlamamız için gerekli olan experience (exp), diğeri yeni skiller öğrenmemize yarayan skill experience’dır (Sexp). experience barı her levelde daha da genişler. skill experience barı ise sabittir ve değeri 400′dür. mesela bir yaratıktan 100 Skill experience alıyorsak, 4tane yaratık kestiğimizde 100×4=400 1 skill point alırız. ve yeteri kadar Skill Point (SP) biriktirdiğimizde yeni bir skill açabiliriz.

SP Farm ne demek?
Formüllere dayanan bir oyunla karşı karşıyayız. SP Farm, Karakter Level ve Master Level arasında bir denge kurarak daha fazla Skill Point biriktirmek anlamına geliyor. SP Farm’da önemli olan nokta GAP konusudur. GAP, Karakter Leveli ile en yüksek herhangi bir Mastery Leveli arasındaki farktır. örnek verirsek daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum:
karakter leveli = 30
pacheon mastery = 5
force fire mastery = 20 –> en yüksek Mastery değeri olduğu için Master Level’imiz 20 oluyor
force cold mastery = 15
bu durumda GAPımız 30 – 20 = 10 olur.
SRO’da bir yaratıktan maksimum Sexp’yi GAP 9 olduğunda alırsınız. aslında SP farm yapmadaki amaç bir yaratıktan daha fazla skill experience kazanmaktan çok, yaratıktan alınan experience’ı düşürmektir. bu durumda level atlamak için normalden daha yaratık öldürmeniz gerekir, bu da daha fazla skill experience ve skill point demektir.

SP Farm nasıl yapılır?
- Kaliteli bir set satın alın. mana şurubunu ekonomik kullanacağı için ben Garment’i tavsiye ediyorum. kaliteli parçalar almaya özen gösterin ve sete harcayacağınız paraya üzülmeyin. fiziksel defansınızı mümkün olduğunca güçlendirmelisiniz.
- Level 16+3 16+5 16+sos gibi kaliteli bir ok satın almaya çalışın. damajınız ne kadar çok olursa birim zamanda o kadar çok yaratık kesersiniz. ve farm o kadar çabuk biter. silaha harcayacağınız paraya hele hiç üzülmeyin. 16 yayların geri satışı kolay olur. silahınızı işi bittikten sonra satabileceğiniz bir farmcı mutlaka bulursunuz.
- Level 7′ye kadar master levelinizi yükseltin. bir kez bu levele ulaştıktan sonra, artık mastery levellerinizi yükseltmeyin.
- Pacheon Mastery’den Anti Devil Bow’u Level 2 yapın. silah skilli yanına istediğiniz bir Imbue’yu kullanabilirsiniz. yaratıkları dondurması ve yavaşlatıması için Force Ice Mastery’den Ice River Force’u tercih edebilirsiniz.
- 16 levele ulaşana kadar bütün görevleri yapın.
- evet artık level 16sınız. (karakter leveli) 16 – (master level) 7 = (GAP) 9. bu durumda oyundaki maksimum Sexp’i alıyorsunuz.
- bol miktarda hp, mp ve ok satın alarak Stronghold Kalesine gidin. bandit kampın içinde bir kale göreceksiniz. kalede bol miktarda Bandit Archer çıkar. spawn rate o kadar hızlıdır ki, yaratık keserken yerdeki paraları toplamaya fırsat bile bulamazsınız. kendinize bir köşe bulun ve Bandit Archer kesmeye başlayın.
- hedeflediğiniz SP’yi biriktirene kadar kaleden çıkmayın. sp farm yapmak çok sıkıcıdır. en önemli tavsiyem kendinize sıkıldığınızda sohbet edebilecek eğlenceli bir arkadaş grubu/party/guild bulmanızdır.
SP Farm en hızlı Bow, Wizard, CrossBow ile yapılır. Farm bittikten sonra dilediğiniz silah skillerine verebilirsiniz.

Önemli!
Eğer paranız var ise, M alıp Oyun içinde yapılan plvl’lere girebilir ve çok çok daha hızlı sp farm yapabilirsiniz. Bu Yüksek Level Charınız varsa da geçerli olur.
Eğer Wizard, Bard charınız Varsa yüksek, yeni karakter açtığınızda çok hızlı bir şekilde yeni charınıza sp kasabilirsiniz.

Yüksek Level Charım Var veya Çok M’e sahibim Nasıl ve Nerde Farm Yapacağım?
Eğer yeteri kadar paranız veya yüksek bir charınız varsa mutlaka ONG larda farm yapmalısınız

Peki Neden Onglar?
Hiç ongların bulundugu bölgede kastınızmı? Hem Çinde hem Avrupa’dada onglar bulunmaktadır.Fakat avrupada bulunan bölgelerinde çok hızlı spawn olurlar.Hatta hareket etmenize bile gerek kalmaz.
Onglarda kasılırken Hangi Build kasmalı? Kaç lvl arası olmalı?
Warlock Plv yapamaz
1 Handed- Blader Plv yapamaz
Wizard ( Bu alanda en iyisi,Önerilir)
Bard (Alan skilleri vardır ve en hızlı plvl Yapan chardır. Yüksek Level Olması Gerekir-Önerilir)
Nuker (Wizarddan sonra gelen bu alanda en iyi build, Önerilir)
Full Str Bowman ( Bu ilk ikisi kadar vuramaz fakat uzaktan vurabildiği için bir nebze diğer strlerin önüne geçecektir.- İyi)
CrossBow- (Alan skilli yoktur.Fakat yüksek lv bi rogue işini iyi yapabilir.Uzaktan vurabildiği için ve yüksek hasarlar verdiği için karnesine bir İyi.)
Full Str Glavie ( Orta. Çünkü uzaktan vurma gibi bir özelliği yok, bunun yanısıra sadece aoe yani alan skilleri bulunduğu için orta notunu almayı hak ediyor).
Full STR 2Handed Warrior (Bu alanda en kötülerinden.Yavaşlığı yüzünden kaybediyor.Maalesef kötüdür.Sadece verdiği hasarlardan biraz paçayı kurtarır)
Full Str Dual Axe ( Bu nadir bulunan buildin alan skillleri mevcut.1 Handeddan daha fazla hasar veriyor.Ozaman biz buildimize geçer verelim).

Skiller kaç lvlde bırakılmalı?
13 levelde bırakmanız yeterli olacaktır. 22 Lv e ulaştığınız zaman 9 gap a ulaşırsınız.Ayrıca en iyi sp ve expi kendinizden 11 lv yükseklerden alırsınız.Onglar 33-34 lvdir.Bu yüzden en iyi sp aldığınız level 22′dir. ßenim önerim ise Skilleri 0 levelde bırakıp hiçbirşey açmamak.Böylece 23-24 civarı olduğunuzda,level düşürmeniz gerektiğinde (önerilen lvl 11) zorluk çekmessiniz.

Önerilen Kasma Yerleri
Kırmızı Yerler: Çok Hızlı Farm Yapılır. Neredeyse Kıpırdamazsınız. Ayrıca Farm Olan Char İçin Köşeleri En Güvenli Yerlerdir. Fakat Yer bulmak ÇOK ZORDUR. Mutlaka Ks yapan birileri gelir. Onun İçin yüksek ve hızlı olmalısınız ki geleni caydırabilin.
Mavi Yerler: Yine Çok Hızlı Farm Yapılır. Fakat Farm Yapılan Yani Ezik Charınızın Ölme Riski Çok Fazladır. Belirli Yerlerde BUG’lar vardır. Mobslar oralarda Size saldıramazlar fakat Bazen Saldırabiliyorlar. Bu da Mutlaka Kontrol Etmeniz Gerektiğini Gösterir. Mavi kesimde farm yapan arkaşların yüksek level charlarında otomatik res olması önerilir, ezik charda da oto-kalkma olmalıdır. Eğer mümkünse bir 2 charla gelip. bir charınızla ezik charınızı koruyabilirisiniz.
Ne zaman lvl düşürlmeli? En hızlı lv nasıl düşürürm?

Gap 9 olmalı. En fazla 25 level’a kadar çıkmanızı öneririm. Fakat iki de bir level düşmek istemiyorsanız max.28 e kadar çıkmanız önerilir.
Level düşmek için oto resleyici ve oto-kalkma programı olmalıdır. Böyle program ücretli alınan bot’larda mevcuttur. bunun için başka programlarda vardır. Bu işin ticaretini yapanlar bile vardır. (level düşürme başına gold alırlar)
Eğer level düşmek isterseniz bota veya herhangi bir programa sahip değilseniz. klavyede ENTER tuşunun üstüne bir cisim koyarak oto kalkarsınız.


Not: Alıntıdır
Konu CourierC tarafından (26-05-2013 10:09 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler