THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Thief Olmak

CourierC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
C:\Windows
Mesajlar:
2.662
Konular:
564
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
499
Ticaret:
(0) %
28-05-2013 17:42
#1
Thumbs up
Thief Olmak
Thieflerin amacı şehirler arasında kervan yapan Traderları gafil avlayıp taşıdığı malları yağmalayarak para kazanmaktır, tabi her meslekte olduğu gibi bununda zor tarafları mevcuttur, ilk öncelikle unutmamak gerekirki soyacağımız Trader'da bizim güçlerimize sahip bir oyuncu olduğudur ve tabi bu kervanların yağmalanmasını engellemek isteyen Avcılar (Hunter)' ın da bulunması ikinci bir engeldir. Kervanlar taşıdığı yükün değerine göre 1 ila 5 arasında bir yıldız alırlar Thiefler için diğer bir engel ise 1 yıldızlı kervanlara doğrudan saldıramamaktır**bir kervanın sahip olduğu yıldızı anlamak için belirli aralıklarla Trader a Spawn olan npc Thief sayısından anlaşılabilir her yıldız için bir tane Thief Spawn olur yani 4 yıldızlı bir Trader a her zaman 4 adet npc thief Spawn olmaktadır.

Karakterimiz 20 lvl. olduktan sonra artık 3 mesleğide yapabilecek bir tecrübeye erişiriz ve ilk olarak yapmak istediğimiz mesleğin kıyafetini satın almalıyız, konumuz Thief mesleği olduğu için alacağımız kıyafet çeşidi Black suit veya Black Devil Suit'dir. Bu iki kıyafet arasındaki tek fark giydikten sonraki görüntümüzdür yani mesleğimize hiç bir artısı olmayacaktır. Yapacağımız alış-veriş için ilk öncelikle Burglar Town'a gitmemiz gerek yani Thief kasabasına, buraya ulaşmamız için şu yolu takip edin Jangan şehrinin Barron Street (Stable'nin arka bölümü) bölgesinde YUMİ isimli npc'yi bulun bu npc sizi 2.000 altın karşılığında Burglar Town'a gönderecektir.


Thief kasabasına geldiğinizde Thief Guild Member isimli npc'den gerekli eşyaları satın alabilirsiniz.(Şehir küçük olduğu için npc'leri bulmak zor olmayacaktır.) Bu npc'de mesleğimizi yaparken giymek zorunda olduğumuz;

1) Black Suit = 10.000 Altın (Gp.) veya,
Black Devil Suit = 1.000.000 Altın (Gp.)

2) Bandit Den Return Scroll = 1.000 Gp.
eşyalarını alabilirsiniz.


İkinci maddede belirtilen Return Scroollardan bir miktar fazla almanız sizin yararınıza olacaktır, mesleğinizi başarı ile yaptığınızda çaldığınız malları satmak için bu kasabaya gelmeniz gerekiyor ve bu return scroll'lar sizi doğrudan buraya ulaştıracaktır.

Bu iş için gerekli olan son şey ise Stablelardan Trans bölümünden At satın almaktır.

Evet gerekli alış verişleri yaptık artık tam teşekküllü bir Thiefiz peki Trader'ları nasıl avlayacağız? Benim bu meslek için şahsi fikrim başarıya giden her yol mübahdır ama tabi her yiğidini ayrı bir yoğurt yiyişi vardır atasözünü de unutmamak gerek...

1) İlk öncelikle düşük lvl'da (30-) bu mesleği yapmak istiyorsanız, yolda develerini kaybedip yere saçılmış malları toplamak en sıkıcı ve en kolay olanıdır, bu gezme işlemi sırasında mesleğinizi belirten kıyafetinizi giyerek dolaşmamanızı tavsiye ederim aksi taktirde yol esnasında karşılaşacağınız Hunter'lar sizi avlamaktan zevk duyacaklardır. Yere dökülmüş malları gördüğünüzde etrafı kısa bir süre süzdükten sonra kıyafetinizi giyip malları depolamak için bineğinizi çıkartın ve yerdeki malları toplayıp biraz gözden ırak bir yere ilerleyip bandit scroll'unuzla Thief kasabasına gidebilirsiniz,

2) Bu meslek için en uygun lvl'ın (40+) olduğu söylenir, bencede gayet makul bir lvl'dır ki tek yıldızlı kervanlara dolaylı yoldan saldırmak için çeşitli taktikler kullanabilirsiniz. Bu taktiklerin en başında şu gelmektedir; Yolda 1 tanede olsa yere dökülmüş mal bulunup atımıza yukluyoruz bu yükün amacı biz ilerlerken atımızda mal olduğu için bizede npc thieflerin Spawn olmasını sağlamaktır. Seçeceğimiz hedef bize Spawn olan Thief ile başa çıkamayacak bir seviyede olmasını tercih etmeliyiz. Atımızı hedef traderın 5-6m. önünde sürerek bize Spawn olan npc thiefi onun kervanına saldırmasını sağlamaktır.

3) Grup çalışması her meslekte olduğu gibi Thieflik mesleğindede çok faydalıdır, size bu mücadelede yardım edecek arkadaşlarınız ile bir party kurup 2 ve üzeri yıldızlı kervanlarda yapacağınız göğüs göğüse çarpışmalarda yapacağınız takım çalışması size artı kazandıracaktır

4) Traderları korumak amaçlı bulunan Hunterlar ilk hedef olması mantıklı olacaktır, bir kervancı hızlı bir şekilde malları satmak istediği şehire ulaşmak isteyecektir ve elinden geldiği kadar belaya bulaşmak istemez ve her zaman defansa önem verir atak durumunuda Hunterlar üstlenir eğer bir kervanın Hunterını mağlup edebilirseniz zaten Kervancının gideceği yol bellidir onu alt etmek için bir çok yöntem deneyebileceğiniz zamanınız olacaktır.

5) Doğrudan dalamadığınız Kervanları alt etmek için diğer bir yol ise etrafta bulunan yaratıkları peşinize takıp Kervana saldırmalarını sağlamak olabilir bunu yapabilmeniz için Lightning skillerinden Yürüme hızınızı arttıran skilleri kullanıyor olmanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki şıklarda belirttiğim en yaygın olan Thieflik yöntemleridir sizlerde bu mesleği yaptıkça kendinize özgü taktikler geliştirecek ve umarım bunları bizimle paylaşacaksınızdır, Başarı ile yaptığınız yağmadan alacağınız parayı gittiğiniz Thief kasabasındaki Stolen goods dealer başlıklı npc ye malları satarak temin edebiliyorsunuz.

Hırsızlık çok keyifli ve ağır bedelleri olan bir meslektir, işinizi ne kadar temiz yaparsanız bu bedeli ödeyeceğiniz zamanda o kadar geç olur peki bu ağır bedeller nelerdir? İlk başta karakterimizin özelliklerini belirten tablonun ( C ) sol alt köşesinde Arrange Point isminde bir değer vardır bu değer her Trader ve Hunter öldürdüğünüzde artmaktadır buradaki puanınız 3000 olduğunda artık potansiyel bir suçlu olursunuz ve isminizin yanında bunu belirten kırmızı bir ünlem işareti belirir. Bu işareti taşıdıgınız sürece şehir içleri hariç her yerde Thief elbisenizi giymediğiniz anda dahi diğer Hunterların**ve Traderların saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmanın yolu ise Şehirlerdeki Hunter Guildine gidip size verilen para cezasını ödemeniz yeterlidir yada diğer hunterların sizi öldürerek cezanızı çekmiş duruma sokmaları olacaktır tabi bu size XP kaybetmenize neden olacaktır. her öldüğünüzded Arrange Pointiniz bir miktar düşer ve değer 3000 in altına indiğinde bu bedeli ödemiş olursunuz.

Son olarak bunun bir oyun olduğunu hatırlatmak isterim çünkü bunun bilincinde olmayan çok insanla karşılaşacaksınız genelde Hırsızlar tarafından yağmalanmak oyuncuların sinirlerini bozar ve hak etmediğiniz ağır kelimelere maruz kalmanıza neden olabilir bu durumdan bir nebzede olsa etkilenmemeniz için ekranın sol alt köşesinde yazışmalarımızı sağlayan pencereyi kapatabilirsiniz, bu tarz gelen özel mesajları da seviyesine inmeyerek malları sattığınız esnada ufak bir gülümsemeyle silin Kara listemiz bugünler içinde hizmet edecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir..

Alıntıdır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler