THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Trader Olmak

CourierC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
C:\Windows
Mesajlar:
2.662
Konular:
564
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
499
Ticaret:
(0) %
28-05-2013 17:43
#1
Thumbs up
Trader Olmak
Tüccarlık (Trader), para kazanmanın en iyi yöntemlerinin başında traderlık mesleği gelir, peki trader olmak için neler gereklidir ve nasıl yapılır? ;
Tabiki her meslekte olduğu gibi tüccar olmanız içinde karakter levelınızın en az**20 olması gerekmektedir ve Şehirlerde bulunan Specialyt Shopların yanındaki Merchant Unıon'larından cinsiyetimize göre Flag satın alıp üzerimize giyiyoruz. Stable'lardanda Trans bölümünden kullanabildiğimiz seviyedeki (Lvl.) At veyahut Develerden satın almalıyız (Her zaman yanımızda yedek binek bulundurmamız faydalı olacakatır.) ve tabi yolculuk esnasında bineğimiz hasar alması muhtemel olacağı içinde bolca HP potlarından ve Abnormal Statue Cure potionlarından da almamız işimizi bir nebze garanti altına alacaktır. Bineğimize binip Specialyt Shoplardaki Trader Shop isimli şahısdanda satacağımız malı satın alıyoruz. Trader mesleğinden para kazanabilmemiz için aldığımız malları diğer şehirlerdeki Trader Shoplara satmamız yeterli olacaktır tabi işin zorluğu malları kazasız belasız diğer şehirlere ulaştırmaktan geçiyor.

Bir tüccarın dikkat etmesi gereken en önemli nokta satın aldığı malın değeri, ne kadar değerli mal taşırsanız karınızda o oranla artacaktır tabi yolun zorluğunuda bu orana eklemek gerekir

Taşıdığınız malın değerine göre kervanınız Yıldız kazanır, siz Trader Shopdan malları satın aldığınız esnada bineğinizin ıventorysinin en alt kısmında boş bulunan Yıldız şeklindeki slotlar değeri karşılığındaki malı yüklediğinizde yanmaya başlar. Bu yıldızlar yolculuğunuz sırasında sizi engellemek için çıkan npc Thieflerin sayısını belirler ve en önemlisi ise Thief mesleğini seçmiş kişilerin bize doğrudan saldırıp saldıramayacağınıda tespit etmektedir. 1 Yıldız değerindeki kervanlara 1 adet npc thief çıkar ve Player thieflerin doğrudan size saldıramaz fakat yıldız sayınız 2 ve üzerinde olduğu taktirde çıkan npc thief sayısıda bu orana eş değer olacaktır ayrıca Player thieflerin doğrudan saldırılarına açık konumda olduğunuz anlamına gelmektedir.

Satın aldığınız malların istikametine görede kar yüzdeniz ortalama aşağıdaki gibidir;

Jangan - Donwhag = % 386
Donwhag - Hotan = % 440
Jangan - Hotan = % 660

Sizleri bu zorlu yolculukda korumak için Hunterlar bulunmaktadır, Malları satın aldığınız yerlerde bu oyunculara rastlayabilir ve yapacağınız anlaşma ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler