THT DUYURU

Silkroad Online Silkroad oyunu hakkında herşey.

Seçenekler

Geniş Kapsamlı Sp Farm Rehberi

Star-Turk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2012
Mesajlar:
3.518
Konular:
782
Teşekkür (Etti):
754
Teşekkür (Aldı):
1492
Ticaret:
(0) %
28-06-2013 00:06
#1
Arrow
Geniş Kapsamlı Sp Farm Rehberi
Geniş KapsamLı SP FARM REHBERİ...

Anlatacaklarımı başından sonuna kadar okuyan herkes SP farm hakkında yeterli ve fazlasıyla bilgilere sahip olacaktır.
En kötü ihtimalle SP farmın ne demek olduğunu , oyun içinde neden bu yola başvurulduğu hakkında bilgiler edinebileceksiniz.Sp Farm hakkında sizlere yardımcı olacak, yol göstericek, bildiklerinize fazlasını katacak konuya hoşgeLdiniz diyerek konuya başlıyorum.

Eğer oyuna yeni başlıyorsanız ; 16 LeveL de öneriLen farmı ciddi oLarak yapmamaLısınız. Bir çok yeni oyuncu bu yüzden oyunu bırakıyor. Çünkü Sp farm ; uzun , sıkıcı , defalarca sinir krizine girmenize neden olabilir.Ancak ciddi oyuncular Sp farmı sık sık yaparlar. Neden yaparlar? LeveL 16 da yapıLan sp farmın en önemli avantajı , farm bitiminde çok hızlı bir şekilde level atlayabilecek ve kendi levelinizdeki başka oyunculara göre çok daha güçlü bir karakteriniz olacak olmasındandır.{Farmını tamamlamış karakterler aynı levelindeki oyuncuları PvP de adeta yok edebilirler} Sp farm sonunda gerçekten rahat bir şekilde sırtınızı geriye yaslayıp oyundan zevk alabilirsiniz.

Eğer ilk karakteriniz olacaksa ve SP Farm yapmaya niyetliyseniz bu rehber tam size göre.
Eğer ikinci veya üçüncü karakteriniz varsa bir kez daha başa dönmeyi ve 80 LeveL de önünüze geLeni yıkmak istiyorsanız bu rehber size yardım edecektir. Eğer 16+9 SoSuN bir bowla alışkanlıklarını değiştirmeyen biriyseniz ve zaten her şeyi biLiyorsanız böyLe bir rehberi neden ben oyuna başLadığımda yazmamıştınız?

Rehberi yazarken size yardımcı olacak bütün bilgileri çeşitli bölümlere ayırarak düzgün bir şekiLde ve herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatacağım.

I. Belirlediğiniz Karakter Yapısı ve Sp Farm Hedefi
II. SoX bow ve ekipmanLar buLmak
III. Parti Zamanı {ResimLi ÖrnekLerLe Parti Zamanı}
IV. LeveL Düşürme ve Experience Kaybetme
V. ALtın BiLet ve PetLer {GoLd Ticket ve Maymun, Tavşan gibi yardımcıLar}
VI. Bazı TaktikLer
VII. Bir Kaç Tavsiye
VIII. SözLük

Rehberimizin derinliklerine inelim... işte başLıyoruz... Her şey tamam. Karar verdiniz. LeveL yükseLmeden önce yeterLi Sp yi topLamak için Farm yapmak istiyorsunuz.
İlk olarak oynamak istediğiniz karakter yapısını seçmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Elimizde bulunan rehberlerden veya kendi kafanızda belirlediğiniz yapılandırmayı seçip , ne kadar SP'ye {Skill Point'e} ihtiyacınız oLduğunu hesapLamanız gerekiyor. Bunu yapmanızdaki amaç, belirlediğiniz yapılandırmanın ihtiyacı olan SP 100k ise gerçekten 200k toplamak istemezsiniz.. Sp hesaplamak için aşağıda verdiğim linkleri kullanabilirsiniz.


ÖnceLikLe 1. ve 2. Linke tıkLayarak , ne kadar SP ye ihtiyacınız oLduğunu hesapLayın. Ardından hedefLediğiniz mastery gap iLe ne kadar SP ye uLaşacağınızı öğrenmek için 3. Linke tıkLayın.
İhtiyacınız oLan SP den , kasarken eLde edeceğiniz SP Leri çıkartıp net oLarak ihtiyacınız oLan SP miktarını hesapLayamayı biLmeniz gerekiyor.

Örneğin ; BeLirLediğim yapıLandırmada 80 LeveL bir karakter için 190.000 SP gerekiyor. Sıfır Mastery Gap iLe yani hiç farm yapmadan kasarken {oynarken} 20 - 80 LeveL arasında 70.000 SP eLde edebiLiyorum.

190.000 - 70.000 = 120.000 SP beLirLediğim yapıLandırma için ihtiyacım oLan SP miktarım

Bu işLemLeri yaptıktan sonra beLirLediğiniz karakter için ihtiyacınız oLan SP miktarını biLiyorsunuz. Bunu öğrendiğiniz an muhtemeLen vazgeçmeyi biLe düşüneceksiniz. Ancak sakin oLun. Sırtınızı koltuğunuza yasLayın. Derin nefes aLın. Sizi korkutan o SP'Leri topLayabiLmek gerçekten mümkün.

LeveL Gap nedir diye soranLarı görür gibiyim.
LeveL Gap : Kendi LeveLiniz iLe kuLLandığınız herhangi bir skiLL mastery den en yüksek oLanının arasındaki farktır. Daha açık bir deyişLe.. Örneğin ; 20 LeveL bir karakteriniz var. 15 LeveL CoLd. 18 LeveL Light. 14 LeveL HeuksaL. 17 LeveL Fire. SkiLL ağacınız mevcut. Yukarıdaki formüLde dediğim gibi kendi LeveLiniz - En yüksek mastery LeveLi yani bu örnek karakterimize göre 20 - 18 {Light en yüksek oLduğu için herhangi biri oLabiLirdi farketmez "weapon/force"}

Tam verimLi bir farm için 9 LeveL Gap iLe SP Farm öneriyorum. Bu doğruLtuda karakterinizin bütün masteryLErini 7 LeveLde geLiştirmeyi durdurmaLı ve artık farm sürecine girdiğinizi mastery iLe uzun süre oynamayacağınızı biLmeLisiniz.

Farma başLamadan önce size bir diğer önerim ise mastery oLarak Fire & Paechon ağaçLarını 7 LeveLde bırakmanız ve diğer masteryLere yöneLmemenizdir. Bu şekiLde Fire River Force 2 LeveL imbue { eLinize aLdığınız , haLk arasında eL yakma skiLLi diye de geçer } , ve 2 adet ok skiLLiniz oLacaktır. Bu iki mastery iLe düşük LeveLLerde oLabiLeceğiniz en güçLü yapıda oLursunuz. Fire iLe diğer imbue skiLLerine göre {Lightning ve cold} en yüksek hasarı verir , bow iLe de yine daha kuLLanışLı oLan skiLLerLe champion ve giantLarda çok rahat edersiniz.
II. SoX bow ve ekipmanLar temin etmek

HızLı ve verimLi bir SP farm haritada bandit stronghold oLarak geçen böLgede oLur. Burada Sp farm için bir SoX 16 LeveL Bow'a ihtiyacınız var. Gördüğünüz ve göreceğiniz bütün silkroad forumlarında silkroad profesyonel oyuncuları size bunu önereceklerdir. GeneL oLarak 16 SoX bir bow'un fiyatı bayağı pahaLıdır. Eski bir server oLan Athensde SoS 16 LeveL bir bow 10m doLayLarındadır. Eğer yeni bir oyuncuysanız maLesef ki bu size bayağı pahaLı gibi görünür. Bunun dışında normaL bowLarLa çabaLayarak ve oynayarak hızLı bir şekiLde bu parayı ihtiyacınız olan sp miktarına yetişmeden temin edebiLirsiniz. Sakın vazgeçmeyin. Bu noktada sizLere önerebiLeceğim bir şey var. Eğer SoX bir bow unuz yoksa herhangi bir siLahLa young tiger ve tiger aLanında kasarak tiger'Lardan boLca eLement materyaLi temin edebiLeceğiniz ve bunLardan oLuşan wind2 Lerin tanesini 2k dan rahatLıkLa satabiLir ve gerekLi parayı temin edebiLirsiniz. İtiraf etmek gerekirse bu biraz sıkıcı ve uzun sürecektir. Ancak zengin oLup ve sp farmınızı daha rahat bir şekiLde yapabiLdiğinizi düşünerek vazgeçmeden bu dediğimi uyguLamaya başLayın.
Unutmayın ki zengin oLmak o kadar koLay oLmuyor

Bu dediğim yoLu yaptıktan sonra artık bir SoS bow'unuz var. Ve SP farm'a tam oLarak başLamanın zamanı geLmiştir. Bandit archerLarı kesmeye başLayarak seri bir şekiLde SP topLamaya başLayın. ELinizdeki SoS bow iLe gayet hızLı oLacaktır arada sizin daLdığınız yaratıkLara daLmak isteyen kısaca size KS yapmak isteyen düşük LeveL oyuncuLar oLacaktır. OnLar aLdırmayın kasmaya devam edin. ELinizdeki SoS Bow'a topLadığınız tabLetLerden yararLanarak aLchemy işLemLeri yapın. Attack rating, str , int ve durabiLity özeLLikLeri ekLeyerek eLinizdeki siLAhı mükemmeL haLe dönüştürmeye çaLışın. Attack rating vuruş gücünüzü arttıracağından önceLikLe attack rating % si ve mavisini yapmaya çaLışın. Ayrıca üstünüze giymiş oLduğunuz ekipmanLara ekLeyeceğiniz str ve int LErinde size vuruş gücü kazandıracağını unutmadan üstünüzdeki set'e de bunLarı ekLemekten çekinmeyin. LeveLiniz 16. Üzerinizdeki kıyafetLer mütemadiyen 2.derece ve bandit archerLardan 2. derece tabLet ve eLement düşüyor size sadece str ve int tabLetLeri oLuşturmak kaLıyor. Üzerinizdeki bütün ekipmanLarda str3 ve int3 ü tutturmayı hedefLeyin. BoLca vaktiniz oLacak merak etmeyin bunu da başarıcaksınız Sonucunda {eğer full int iseniz} eğer ekipmanLarınız fuLL haLe geLmişse bandit archerları 16+3 SoX bir bowLa tek atışta öLdüreceğiniz düşünün ve uyguLayın. Bu kadar uğraştıktan sonra 70m verip bir SoM bow aLmak mantıksızdır. O yüzden SoS bow iLe yapabiLEceğinizin en iyisini yapın.

Alchemy hakkında biLginiz yoksa forumumuzda buLunan aLchemy rehberine uLaşmak için burayı tıkLayın...


Giysi oLarak önerim garment giymemenizdir. Yapılandırmanız ne olursa olsun. Bunun 2 sebebi var.
1. ELinizdeki siLahLa archerLarı maximum 2 vuruşta öldüreceksiniz. Ve archerLarın size hasar verme oLasıLıkLarı neredeyse hiç oLmayacaktır. DoLayısıyLa banditLerden aLacağınız yanma oLAsıLıkLarı mevcut oLmayacaktır.
2. ise garment in manayı {MP'yi} 20% lik azaLtması sizin pot için daha fazLa III. Parti Zamanı {ResimLi ÖrnekLerLe Parti Zamanı}

Eğer yeni bir Silkroad Online oyuncusuysanız , bunu mutLaka okumaLısınız. Oyun içinde partiLere girmişinizdir. Diğer bir deyişle grupLar haLinde oynamışsınızdır.

2 çeşit parti türü vardır.

1) Exp Share : {Experience payLaşımLı}
2) Exp Distribution : {Experience dağıtımlı}


1) Exp Share : Bu partinin anLamı aynı partide buLunan kişiLerin {aynı bölgede bulunmak koşuluyla} yaratıkLarı öLdürerek kazandıkLarı experience ve skill pointLerin payLaşıLdığı parti türüdür.Maximum 8 kişiden oluşur. Bu parti türü goLden ticket'i durdurmaya da yarar.

2) Exp Distribution : Bir farmer oLarak devamLı bu partiLere girmeye özen göstermeLisiniz. Bir Exp Dist. partisi maximum 4 kişiden oluşur. 4 kişi oLduğunuz partide diğerLerinin öldürdükLerinden bir kazancınız oLmaz ancak kendi kazandıkLarınızın 10% daha fazLasını kazanmış oLacaksınız. Bu bonus oLarak aLdığınız 10% Luk fazLaLık goLd ticket iLe 2 katına yani 20% ye çıkmaktadır.

Artık partiLerin ne oLduğu hakkında biLginiz var. Buradan sonra size Party Match sistemini nasıL kuLLanacağınızdan ve farm yaparken partiLere nasıL katıLabiLeceğinizi veya kendi partinizi nasıL kuracağınızdan bahsedeceğim.

ÖnceLikLe kendi partinizi kurabiLirsiniz. Eğer guiLdiniz ve çok sayıda arkadaşınız varsa iLk oLarak kendi partinizi kurmaya çaLışın. Ancak yoksa listedeki partiLErden herhangi birine üye oLarak girmeniz daha karınıza oLur.

Eğer kendi partinizi kurmak istiyorsanız ;


1. Klavyenizden "P" tuşuna basarak aşağıdaki pencereyi açın.2. Karşınıza gelen pencereden "Set" e tıkLayarak. Aşağıdaki gibi seçenekLeri işaretLeyin.3. İlk resimde buLunan seçenekLerden Party Match e tıkLayarak server'da aktif haLde buLunan ve sizin de katıLabiLeceğiniz parti Listesini açın.4. Form Party'e tıkLayarak partinize oyuncu aLabiLmeniz için ayar penceresine uLaşın.Herhangi bir değişiklik yapmadan confirme basmanız partiyi server a açık hale getirmenize yetecektir.


KuruLmuş herhangi bir party'e girmek istiyorsanız ;


1. Kısa yoL oLarak kLavyenizden "E" tuşuna basabiLir veya "P" tuşuna bastıktan sonra party match e tıkLayarak aktif partiLeri görebiLirsiniz. İLk sayfada buLunanLar geneL oLarak pc başında oLmayan kişiLerin partiLeri oLur. Bu yüzden önceLik oLarak arka sayfaLardaki 2/4 , 3/4 , 1/4 gibi partiLere girmeyi deneyin.

Listeden herhangi birine tıkLamanız durumunda karşınıza ;böyLe bir kutucuk çıkacaktır. Parti Liderinin sizi kabuL etmesi durumunda partiye dahiL oLmuş oLursunuz.


2. Auto Match : Auto match ile istediğiniz özeLLikteki partiLeri sisteme otomatik olarak taratabilirsiniz. Bunun için yine party match listesine tıkladıktan sonra Auto Match kutusuna tıklamanız, girmek istediğiniz parti çeşidini seçtikten sonra onayLamanız gerekiyor. Ardından kısa bir süre sonra bir partiye yerLeşirsiniz. Ancak bu parti çeşidiyLe oyundan ? ve Runtime error gibi hataLar sıkça karşıLaşıLıyor. O yüzden 1. seçeneği tercih etmenizi öneririm.


Unutmayın! En çok bonusu 4 Lü partiLerden kazanabiLirsiniz. İçinde oLduğunuz partiden herhangi birinin ayrıLması durumunda partiniz otomatik oLarak formLanmaz. Bu durumda oyun içinde "reform" oLarak geçen işLemi yapmaLı yani partinizi tekrar Form Party yaparak partinizi 4 kişi oLarak tutmaya özen gösterin. Her şey SP farmı daha çabuk bitirebiLmek adına


-> Eğer bu 2 mastery ağacı sizin hedefLediğiniz yapıLandırmada yoksa ürkmeyin. 20 LEveLden sonra çok basit bir questLe {görevLe} bu mastery ağaçLarını kapatabiLirsiniz.
IV. LeveL Düşürme ve Experience Kaybetme

Rehberin başında önerdiğim gibi 9 LeveL Master Gap iLe çok fazLa skiLL point aLacak , çok az miktarda Experience aLacaksınız. Ancak kısa süre sonra göreceksiniz ki LeveL aLma sınırına geLmişsiniz. LeveLi atLayın. 17 LeveL oLun. AMA SAKIN MASTERYLERİ YÜKSELTMEYİN! 17 LeveLde archerLardan aLacağınız sp miktarı azaLacağından LeveL düşmeniz gerekecektir. LeveL aLdıktan hemen sonra stat pointLerini int veya str oLarak verdikten sonra LeveL düşürme işLemine geçin.

Bir kez öLdüğünüzde 2% kaybedeceksiniz. Bu durumda yakLaşık 50 defa ölmeniz gerekiyor. BazıLarına göre bir resser arkadaşınız oLması demek çok büyük bir avantaj sağLadığını anLamsız sayarLar. Bunun bir çok yolu var derLer. Ancak önerim bir resser arkadaşınız oLması. 1 LeveL Res skiLi iLe sizi rahatLıkLa resLeyebiLen birine ihtiyacınız var. Beraber Donwhanga ışınlanın. Donwhang South Gate e giderek Earth ghostLara kendinizi yem yapın öLünce arkadaşınız tarafından resLenip tekrar kendinizi öLdürerek exp % nizi 5% e kadar indirin. Bu şekilde zamandan karınız çok fazLa oLacaktır.

SAKIN PK OLARAK LEVEL DÜŞMEYE ÇALIŞMAYIN! PK durumuna geçtiğinizde öLdüğünüz zaman experience nin yanısıra SP de kaybedersiniz. İnanın buna çok üzüLürsünüz!

Bandit archer'Larda LeveL 19 a kadar farm yapabiLirsiniz. Ancak hem drop rating düşmesine hem de aLacağınız sp nin azaLmasına neden oLacaktır. Size bir diğer önemLi tavsiyem ise eğer resser bir arkadaşınız varsa 19-20 LeveLe kadar kasmanız {mastery 7 de sabit kaLması şartıyLa} ve bu LeveLLerden eLde edeceğiniz +HP ve +MP den yararLanmanız oLacaktır. FazLadan oLan mana'nın size gerçekten iyi bir yararı oLacaktır.


Eğer bir guiLdiniz yoksa ve hiç resser arkadaşınız yoksa server'da anLaşabiLeceğiniz biriLerini buLun. ResLenmenize yardım etmeLeriyLe guiLdLerine katıLacağınızı ve onLara boLca GP {GuiLd Point} kazandıracağınızı tekLif edin. Unutmayın ki guiLdLer LeveL yükseLtmek için çok miktarda GP'ye ihtiyaçLarı oLacak GP de SP iLe orantıLı oLarak arttığından tekLifinizi geri çevirmeyecekLerdir.
V. ALtın BiLet ve PetLer {GoLd Ticket ve Maymun, Tavşan gibi yardımcıLar}

Bu itemLeri gerçek parayLa siLk aLarak kuLLanabiLirsiniz. SiLk aLmayı kredi kartınızLa veya paypaL hesabınız aracıLığıyLa aLın. Oyun parasıyLa aLmayı : kendi iyiLiğiniz için tercih etmeyin.

Bu itemLer nedir? Ne işe yarar?

¤ GoLd ticket {ALtın biLet} ; Bu kuLLanıLabiLen bir skiLL değiLdir. Bir hızLandırma beLgesidir. Bu beLge iLe sizin beLirLediğiniz 3 saat diLiminde 2 kat daha fazLa experience ve 2 kat daha fazLa SP aLmanıza yarayacaktır.

2 çeşit GoLd Ticket vardır.
a) GünLük : Bu beLgenin tanesi 15 siLkdir. KuLLanım süresi 1 gündür. 15 siLk = 1.5$
b) AyLık : Bu beLgenin tanesi 130 siLdir. KuLLanım süresi 28 gündür. 130 siLk = 13$
önerim ayLık oLanı tercih etmenizdir.


GoLd ticket günLük kuLLandığınızda artan zaman bir sonraki güne sarkmaz! Bu yüzden 24 saat içerisinde bitirmiş oLmaLısınız. Sonra üzüLürsünüz. Kullanım süresi içinde herhangi bir vakitte kuLLanabiLirsiniz.

GoLd ticket ayLık kuLLandığınızda günLük artan zamanLar ertesi güne sarkar. Maximum 360 saat birikebiLir. Ve her 2. sarkmada bir önceki ticket'inizi kaybedersiniz.

Vaktinizin boşa geçmesini istemediğiniz zamanLarda Exp Share pt'Lere girerek durdurabiLir veya şehir içinde bekLEyerek ticket zamanınızı dondurabiLirsiniz.


¤ Maymun , tavşan veya sincap
size oyun içinde eLiniz konumuna geçebiLecek yardımcıLardır. ÖLdürdüğünüz yaratıkLardan düşen paraLarı, itemLeri topLar. İsterseniz çevrenizde buLunan sahipsiz paraLarı da topLatabiLirsiniz.
Çantasında 1 boşLuk kaLıncaya kadar aktif halde çaLışır. GeneL oLarak pet oLarak adLandırıLırLar. KuLLanım süresi 28 gün oLup ücreti 98 siLk yani 9.8$'dır. 28 gün sonunda ise 50 siLke maL oLan diriLtme beLgesiyLe kuLLanıma devam edebiLirsiniz.

KuLLanımı hakkında biLgi aLmak için forumumuz kLavuzuna bakabiLirsiniz.
Maymun,Sincap ve Tavşan kuLLanımı kLavuzu

Eğer ayLık goLd ticket sahibiyseniz mutLaka bu petLerden birini aLmaya özen gösterin. Ticket süresinde düşen itemLeri topLamakLa uğraşmak yerine daha seri bir şekiLde kasarak goLd ticket dan oLabiLdiğince fazLa yararLanın. VI. Bazı Taktikler

ÖnceLikLe herkes ne kadar sürede ne kadar SP ye sahip oLduğunu biLmek ister. Bunu etkiLEyecek bir kaç faktör vardır.

İtem TopLama Zamanı
Silah
DopdoLu böLgeLer
vs.


Bunu hesapLayabiLmenin en koLay yoLu 60 dakika boyunca sadece kasmaya konsantre oLmanız yapabiLeceğinizin en iyisini yapmanızdır. 60 dk sonunda 250 sp civarı aLmışsanız ve topLamak istediğiniz sp miktarı 250k ise aciLen yardıma ihtiyacınız var demektir.

*GoLd Ticket = GT
*Pet = Maymun , Sincap ve tavşan...

GT oLmadan + 2 vuruşta yaratıkLArı öLdür + düşen itemLeri topLa = Bir saatte 180-200 SP + 80k-100k goLd
GT oLmadan {pet var veya yok} + 2 vuruşta yaratıkLarı öLdür + düşen itemLeri TOPLAMA! = Bir saatte 250 SP
GT oLmadan + 1 vuruşta yaratıkLarı öLdür = Bir saatte 320 - 360 SP

GT var + pet var + 2 vuruşta yaratıkLArı öLdür = Bir saatte 500-600 SP + 80k-100k GoLd

Burada beLirtmek istediğim GT + Maymununuz varsa günde yakLaşık 3000 SP topLayabiLeceğinizdir. Maymunun size yararı hem zamanı azaLtması hemde size ek bir çanta görevi görmesidir. Kestiğiniz yaratıkLarın drop rateLeri yüksektir. Çok çabuk itemLer düşer. Maymun oLmazsa eğer ya düşen itemLErden vazgeçicek kaLdırmayacaksınız , ya da sık sık şehre geri dönemk zorunda kaLacaksınız.

*** Bandit archerLarda günde 3 saat kasarsanız her 2-3 günde 1 defa mutLaka SoX item düşüreceğinizden emin oLun. VII. Bir Kaç Tavsiye

¤ Eğer SP farmı maximum oLarak yapmak ve kısa sürede bitirmek istiyorsanız mutLaka goLd ticket ve pet aLın.

¤ Eğer paraya gerçekten çok ihtiyacınız yoksa düşen özeLLiksiz itemLeri topLamayın. NPC'Ler 2 degree ekipmanLara çok az para ödüyor. Onun yerine düşen tabLetLeri ve aLchemy materyaLLerini topLamaya özen gösterin. BunLardan yığınLa düşüyor. Bu tabLetLeri normaL itemLerden çok daha fazLasına NPC'ye satabiLirsiniz. BunLarı yaptığınız zaman zaten tabLetLere ihtiyacınız kaLmamış oLacak. O yüzden bu tabLetLeri kafanıza takmayın. Ayrıca bandit archerLardan düşen Broken Arrows Ların her birinden wind II oLuşmaktadır. Bu wind II eLementLeri isterseniz iLerde kuLLanmanız için sakLar isterseniz server'ınızda tanesini en az 2k ya satabilirsiniz {Athens = 2.5k-4k}


¤ KS ' nin ne oLduğunu öğrenin ; Bir çok oyuncu kasarken sizi engeLLeyebiLecek duruma geLir , bazen botLar bu görevi üstLenir. Bu durumda o çevreden uzakLaşmaLısınız. Tabi onLarı da kendi çevrenizden uzakLaştırmanız mümkündür. Eğer onLara tekmeyi basıp etrafınızdan atmak istiosanız biraz eL çabukLuğu yapmaLı , onLara kiminLe uğraştığını göstermeLisiniz NormaLde 2 vuruşta öLdürdüğünüz archerLara iLk atışLarı siz yapın. GeneL oLarak 2. vuruşa çok az bir vuruş gücü kaLmaktadır. 2. vuruşu Ks yapan kişinin yapması kendisinin çok az sp ve exp aLmasına, sizin ise normalinden birazcık daha az sp aLmanıza neden oLur. Burasi KurtLAr Vadisi diyin KurtLuğunuzu gösterin


¤ Party, party, party. Exp distribution, item distribution ; Her zaman bu tür partilere girin. Boş olarak hiç kasmamaya özen gösterin. Bu şekilde her zaman daha fazla sp toplayacaksınız.

¤ Farm yaparken herhangi bir şeyi düşünmemenizi onun yerine bir radyo programı dinlemeyi veya kulağınıza hoş gelen kısaca sizi gaza getirecek müzik programLArını tercih edin. Bu da sizin kasma hızınızda gözLe görüLür bir fark yaratacaktır.

¤ Eğer hybrid bir karakter yapıLandırmayı düşünüyorsanız 16 LeveLe yani sp farma tam oLarak başLAmadan önceki LeveLde stat pointLerinizin çoğunu int'e verin. İnt karakterLer str karakterLere göre daha çabuk farm yapabiLmektedirLer. VIII. SözLük

Experience points : Bu puanLarı bir sonraki LeveL yükseLmek için topLamak zorundasınız. Yeşil Çubuk (1)

SkiLL Experience Points : Bir SkiLL Point için 400 SkiLL Experience Pointse ihtiyaç vardır. Kısaca 400 SEP= 1 SP . Sarı Çubuk (2)

SkiLL Points : SP. MasteryLeri yükseLtmek , mastery skiLL ağaçLarındaki skiLLeri açmak , yükseLtmek için gerekLi puandır. (3)ALchemy MateryaLLeri : Orta boyda gri renkteki çantaLArdır. AçıLdığı durumda bir kaç çeşit eLement sahibi oLunur.


SoX : SeaL of Star , SeaL of Moon , SeaL Of Sun. hakkında biLgi aLmak için tıkLayınız...

KS : KiLL steaL veya kiLL steaLing. Sizin saLdırdıkLarınıza saLdıranLarın kuLLandığı yönteme veriLen isimdir.

Mana ve HP : Mana büyü ve skilleri kullanmanız için gerekLi oLan mavi çubuktur. Hp ise yaşamanız için gereken puandır. Kırmızı çubuktur.

imbue : Bu temel büyüseL skiLLdir. Bu skiLL oLmasa siz koca bir hiçsiniz

NPC : BiLgisayar tarafından kontroL ediLen karakterLere veriLen isimdir.


---------------------
" Zaman herşeyi affeder ama ben zaman değilim. "

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler