THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

chat
Seçenekler

Whatsapp Artık Tamamen Ücretsiz!

kenzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
V.I.P Üyelik Sorumlusu
Üyelik tarihi:
12/2010
Mesajlar:
8.544
Konular:
1453
Teşekkür (Etti):
3870
Teşekkür (Aldı):
2780
Ticaret:
(0) %
18-01-2016 16:35
#1
Whatsapp Artık Tamamen Ücretsiz!


Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Whatsapp, yapılan açıklamalara göre ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak.

Bir süre önce Facebook tarafından satın alınan ve o dönemden beri dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, satın alındığı tarihten beri birçok değişiklik yaşadı. Yeni emojilere, sistem içeriğine ve kullanıcı gizlilik politikasına sahip olan Whatsapp, bugün yapılan açıklamalara göre artık tamamen ücretsiz.

Mesajlaşma uygulamasını kullanan okuyucularımızın da bildiği gibi Whatsapp'ın 1 senelik kullanım ücreti mevcuttu. Sadece 1 dolar olan bu ücret, bütün bir sene için ödemeniz gereken tek ücret olması nedeniyle oldukça az sayılabilir ancak bazı kullanıcılar için durum böyle değil. Uygulamanın kurucularından birisi olan Jan Koum, Whatsapp'ın sahip olduğu senelik ücret hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu: "Whatsapp'ın sadece 1 dolar olan yıllık ücretinin bir uygulamaya göre çok az olduğunun farkındayız. Bu ücret, akıllı telefona ve internete sahip olan herkesin ödeyebileceği bir miktar ancak bazı kullanıcılar bu ücreti ödeme konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Kullanıcıların yaşadığı sorunların ana nedeni ücretin fazla olması değil, ücretin kredi kartı üzerinden ödenebiliyor olması."Yaptığı açıklamalarla her kullanıcının kredi kartına sahip olmadığına dikkat çeken (özellikle Whatsapp kullanıcılarının büyük bir bölümünün gençlerden oluştuğunu düşünürsek doğru bir söylem) Jan Koum, bu küçük miktarın zaten onlara çok büyük bir gelir sağlamadığını belirtti ve ücretin tamamen kaldırıldığını duyurdu. Whatsapp'ın kullanıcılarına 1 sene için ücretsiz hizmet sunduğunu, bu sürenin tamamlanmasının ardından ücret talep ettiğini biliyorduk. 2. seneden itibaren ücretli olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması, artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Whatsapp tarafından yapılan bu açıklamadan sonra bazı kullanıcılar uygulamanın reklam kullanıp kullanmayacağı konusunda da sorular soruyorlar. Whatsapp yaptığı basın açıklamasında bu konuya değinmedi ancak yazılı açıklamada Whatsapp'ın reklamsız bir uygulama olarak kalacağının altı çizildi.

Kaynak: TheNextWeb
---------------------

vip@turkhackteam.org
Hllbk34 Teşekkür etti.
Hllbk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
01/2016
Mesajlar:
641
Konular:
58
Teşekkür (Etti):
221
Teşekkür (Aldı):
255
Ticaret:
(0) %
18-01-2016 16:37
#2
Çok büyük bir haber 😂
Saolasınız 👍

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler