THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

chat
Seçenekler

Gençlere sosyal medya uyarısı

'GonzaLes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
04/2015
Nereden:
Kayseri
Yaş:
81
Mesajlar:
11.616
Konular:
894
Teşekkür (Etti):
7130
Teşekkür (Aldı):
7566
Ticaret:
(0) %
13-06-2016 03:54
#1
Question
Gençlere sosyal medya uyarısı
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanlara hakaret TCK’ya göre suçtur. Üstelik bu suçlarla ilgili soruşturma şikayete tabi değildir” dedi.

Hakkı KURBAN

Milletvekili olmadan önce, yıllarca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatlığını yapan Meclis Adalet Komisyonu Üyesi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, sosyal medya konusunda uyarılarda bulundu. Özkaya, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet üyelerine hakaret ifadelerinin “kamu görevlisine hakaret” suçu oluşturduğunu ve şikayete gerek olmaksızın bunlarla ilgili soruşturma açılması gerektiğini vurguladı. “Şaka yapıp, gırgır geçtiğinizi düşündüğünüz ifadeler başınıza çok iş açabilir” diyen Özkaya gençlere seslendi:

4 YIL HAPİS İSTENEBİLİR

Sosyal medyada yazdığınız her söz, bütün toplumun huzurunda söylenmiş bir sözdür. Hakaret edilen Sayın Cumhurbaşkanımız ise karşılığı 2 yıldan 4 yıla kadar hapistir. Çocuklarımız, gençlerimiz bir anlık kızgınlıkları veya işi ciddiye almamaları dolayısıyla sözler söylemekte, yazılar yazmakta ve akabinde soruşturmalara muhatap olarak cezalar almaktadır.

Memuriyetlerine bile engel olabilir

Ali Özkaya, “Çocuklarımızın sosyal medyadaki yazıları nedeniyle aldıkları cezalar, ileride memuriyetlerine bile engel olabilmekte ve adli sicillerine işlenmektedir. Bu hususlar çocuklarımızı ömür boyu sıkıntıya sokabilir. Bu sebeple özellikle genç kardeşlerimizin sosyal medyadaki üsluplarına çok dikkat etmelerini tavsiye ediyorum” ifadesini kullandı.
---------------------
İyi dostlar biriktirdim hepsi ailem değil " fail " im oldu..
'GonzaLes

drwx--x--x
Tüm konularım için tıkla<

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler