THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

chat
Seçenekler

Yahoo Messenger Kapanıyor

Dark-Defender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Nereden:
Zurich
Yaş:
23
Mesajlar:
3.539
Konular:
432
Teşekkür (Etti):
912
Teşekkür (Aldı):
1374
Ticaret:
(0) %
20-06-2016 17:22
#1
Yahoo Messenger Kapanıyor

Yahoo tarafından bugün yapılan açıklamaya göre şirketin eski Messenger uygulaması 5 Ağustos itibariyle kullanıma kapanacak.

Kullanıcılar eski programı Yahoo‘nun sitesinden indiremeyecek ve bu tarihten sonra kullanıcılar uygulamanın program ara yüzünü kullanarak oluşturulmuş üçüncü parti uygulamaları kullanarak bile sisteme erişemeyecekler. Bu servis 1990ların sonunda kullanıma çıkmıştı ve klasik Y harfi şirketin adını simgeliyordu.

Mevcut Yeniler Yeterli

Şirket bir blog gönderisi ile yaptığı açıklamada Ekim 2015’te mobil platform için yeni Messenger‘ın, masaüstünde ise Web’in ve Mail’in duyurulduğunu ve hepsinin modern platforma dayandığını bu yüzden eski uygulamaların güncelliğini yitirdiğini belirtti. Yeni messenger ile akıllı mesajlar gönderilebilecek, gönderilen mesajlar geri alınabilecek, fotoğraflar ve gifler hep özel konuşmalarda hem grup konuşmalarında kullanılabilecek. Değişiklikler Windows, Mac, Android ve iOS kullanıcılarını etkileyecek. Şirketin yeni politikalarından biri de kullanıcılarına güncel teknoloji ile servis sağlayacağı ve bu yüzden bu yeniliklerin yapıldığı biliniyor.

Yeni Bir Yol Haritası

Bu duyuru şirketin yeni stratejik seçeneklerini gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz şubat ayında şirket çalışanlarının %15’ini işten çıkarmıştı ayrıca Yahoo Labs‘dan iki önemli yönetici değişmişti. Şirket dijital dergisini ve diğer bazı servislerini kapatmıştı. Bugün yayınlanan duyuruda ayrıca 1 Ekim itibariyle üçüncü parti siteler için metin öneren servisi Yahoo Recommends‘i de bitireceği açıklandı.
u YZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2016
Nereden:
@root[~]#
Yaş:
23
Mesajlar:
2.416
Konular:
62
Teşekkür (Etti):
207
Teşekkür (Aldı):
280
Ticaret:
(0) %
20-06-2016 17:28
#2
Skype,Whatsapp,(Gereksiz facebook zımbırtısı)...
Zaten bunlar; O gönlümüzde taht kuran Windows Live Messengeri'da bize kaybettiren uygulamaların ta kendisiydi, bu kervana yahoo Messenger da eklendi.
---------------------
No signature.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler