THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

chat
Seçenekler

Tumblr Kullanımını Bilmeyen Varsa GELSİN ( :

Ruh
Ruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2015
Nereden:
Kudüs
Mesajlar:
6.449
Konular:
440
Teşekkür (Etti):
1210
Teşekkür (Aldı):
3092
Ticaret:
(0) %
11-07-2016 14:19
#1
Arrow
Tumblr Kullanımını Bilmeyen Varsa GELSİN ( :
Tumblr Kullanımı Hakkında Bilinmeyenler

ABD kökenli sosyal ağ sitesi olan Tumblr, David Karp tarafından Şubat 2007’de kuruldu. Kurulmasının ardından iki hafta içerisinde 75.000 kullanıcıya ulaşan site sadece ABD’de de toplam 13.4 milyon kullanıcıya sahip.Tumblr’ın alternatif sitelerden farkı , diğer popüler sosyal paylaşım siteleri ile bir uyum içerisinde çalışıyor olması.


Kullanıcı trafiği ve genç kullanıcı potansiyeline sahip olan blog servisi Tumblr, 18-24 yaş aralığındaki blog kullanıcılarının gücünü elinde tutuyor.


Facebook ve Microsoft’un da Tumblr’ı satın almak için devreye girmesi üzerine, Yahoo elini çabuk tutarak New York’lu şirketi 1.1 milyar dolar karşılığında satın aldığını daha önce haberimizde paylaşmıştık.


Kurulduğu zamandan bu yana basit ve kullanışlı ara yüzüyle milyonlarca kullanıcı çeken Tumblr’ın sunduğu blog hizmetini diğer sosyal ağlarla birleştirmesi de artı bir durum tabii.


Tumblr hakkında kısa bir bilgi verecek olursak;

Çalışan sayısı:175
Büroları: New York, Richmond, Virginia
Blog Sayısı: 109.5 milyon
Paylaşım Sayısı: 51.1 milyar
Günlük Paylaşım: 82,1 milyon
Kullanılan dil sayısı: 12Peki Tumblr Nasıl Kullanılır?Tumblr ile blog açmak için üye olmak şart. Bunun için Tumblr’ın anasayfasından, e-mail adress yazan yere sahip olduğunuz e-posta adresinizi, password yazan kısıma şifrenizi ve URL yazan kısıma ise sahip olmak istediğiniz blogun adresini yazın. URL olarak (örneğin sosyalmedyakulubu olarak) girerseniz, Tumblr blog adresiniz;
turkhackteam.tumblr.com şeklinde olacaktır.


Sonrasında karşınıza çıkacak olan ekrandaki resimde yer alan güvenlik karakterlerini girerek insan olduğunuzu Tumblr’a gösterin.


Başardınız! Bu aşamadan sonra bloğunuz kullanıma hazır demektir. Tabii e-postanıza gelen mail ile blogunuzu doğrulamayı unutmayın!


Her şey halloldu ve artık Tumblr’ınızı kullanmak istiyorsunuz. Anasayfaya dönerek bir önceki aşamada anlatılan kayıt olma işlemlerini yapmanız ve kayıt olduktan sonra, bu bağlantıdan giriş yaparak blogunuzun bilgi, tema ve görünüm şekillerini isteğinize göre değiştirebilirsiniz.


Sonrasında ise panodan girmek istediğiniz blog yazısını buradan giriş yaparak yayımlayabilirsiniz.
Tumblr’da en çok neler paylaşılıyor?Paylaşılanların arasında başı çeken (etiket) gif uzantılı, yani hareketli resim ve fotoğraflardır. Bu konuda resmen içerisinde bir hazine bulunan Tumblr’da oldukça güzel ve ilgi çekici paylaşımları bulabilirsiniz.


İkinci sırada ise “sanat” var. Genellikle özgün görsellerin ve yine sanat ile ilgili haber ve çalışmaların paylaşıldığı “sanat” kategorisi Tumblr’ın en etkin kullanılan başlıklarından.


Son olarak üçüncü sırada ise; bir çeşit sanat olan “illüstrasyon” yer almaktadır.
Listenin geri kalan kısmında ise moda, film, yiyecek, oyun gibi kategoriler bulunmaktadır.


Tumblr, Türkiye’de çok popüler olarak yer almasa da Türk kullanıcılarının oranı azımsanmayacak derece. Ülkemizde henüz yaygınlaşamamasının nedenini, dil desteğinin olmamasına bağlamak da olası bir durum.


--------------------- Sana Ruh hakkında soru sorarlar. De ki: Ruh, Rabbimin emrindendir. Size ancak az bir bilgi verilmiştir.

[İsra Suresi / 85]
MORG 00, AVP Teşekkür etti.
MORG 00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
Header.Php
Mesajlar:
507
Konular:
73
Teşekkür (Etti):
103
Teşekkür (Aldı):
89
Ticaret:
(0) %
11-07-2016 14:29
#2
Yararlı abi sağol

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler