THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

takipci
chat
Seçenekler

Hacker’lar, Facebook yazışmalarını değiştiriyor!

ShuJaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
N-map
Mesajlar:
4.961
Konular:
1144
Teşekkür (Etti):
2120
Teşekkür (Aldı):
1861
Ticaret:
(0) %
2
840
23-07-2016 13:15
#1
Hacker’lar, Facebook yazışmalarını değiştiriyor!
Saldırgan hacker’lar, Facebook’taki yazışma günlüklerini kolayca değiştirip, sizi “tüm bilgilerinizi ele geçirecek” bağlantılara yönlendirebiliyor.


Animal Farm (Hayvan Çifliği), Nineteen Eighty-Four (1984) gibi kült eserlerin, efsanevi yazarı George Orwell’in, tarihe geçen bir sözü vardır: “Şimdiki zamanı kontrol eden kişi, geçmişi de kontrol eder. Böylece tarihi istediği gibi şekillendirebilir”
Bu ifade, distopik dünyayı (ütopik dünyanın karanlık tarafı, hiç istenmeyen, kıyamet senaryoları ile dolu bir gerçeklik) tam anlamıyla temsil eder.
Peki niye bu size bunları anlattık? Çünkü Facebook hacker’ları, sizin geçmişteki tüm yazışmalarınız değiştirerek arkadaşlarınıza “gerçekçi mesajlar” yollamanızı ve bu mesajlar sayesinde, dolandırıcıların sunduğu bağlantılara tıklayıp, tüm önemli kişisel verilerinize hükmetmeyi amaçlıyor. Ne de olsa arkadaşınız, sizin yazım karakterinizi tanıyıp, güveniyor ve sahtekarların tuzağına düşüveriyor.
İddialara göre kötü niyetli bilgisayar korsanları, önceki sürüm Messenger App’ın altyapısına sızmış durumda. Yani, Facebook kullanıcıları farkında bile olmadan, “arkadaşları gibi davranan kişilerin” önünü açıyor.
Sosyal medya devinin açıklaması ise bambaşka bir yönde. Facebook, kötü niyetli kişilerin müdahalelerini yalanlamazken, söz konusu mesajların, kendileri tarafından anında engellendiğini savunuyor. Facebook sözcüsü “Ne yaparlarsa yapsınlar, bizim sunucularımızdaki asıl mesajları değiştiremezler. Tek yaptıkları eylem, onları çirkince kopyalamak olur. Özellikle Android temelli işletim sistemi kullanıcıları, gerekli anti-virus ve anti-malware yazılımlarından faydalanmaya çağıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Gelecekteki Messenger uygulaması kullanıcıları için ise bir müjdemiz var. Dünyaca ünlü sosyal medya servisi, sorunlu kodları ortadan kaldırıp, yazılımı adeta baştan yaratıyor.
Yine de gerek PC, gerek akıllı telefon, gerekse tablet kullanıcılarının mutlaka ama mutlaka bir anti-virüs yazılımından faydalanmasını salık veriyoruz.
--------------------- Ha yatakta ha kurşunla ha yağlı urganla. Biz zaten bu vatana canımızı sadaka olarak vermişiz 1'imiz gider 1000'imiz geliriz! Vatan olmadan hiç bir şey olmaz.! Vatan olmadan gelecek olmaz, Vatan olmadan aşk olmaz. Vatan olmadan hiç bir şey olmaz. O silah başkası değil , sen istediğin zaman patlar.
FTNh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Mesajlar:
5
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
26-07-2016 21:19
#2
paylasım için tessekürler
TH3HQCK3R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2016
Mesajlar:
23
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
30-07-2016 19:29
#3
bilgilendirme için saol hocam

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler