Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Sosyal medya ve Sosyal Platformlar

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.
Facebook ve Instagram, Küçük Yaştaki Çocukların Zarar Görmemesi İçin Yeni Çözümler Üretiyor

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-07-2018 23:53   #1
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2016
Nereden
Neptün
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 459
Teşekkür (Aldı): 179


Facebook ve Instagram, Küçük Yaştaki Çocukların Zarar Görmemesi İçin Yeni Çözümler ÜretiyorSon dönemlerde, küçük yaştaki çocukların çok erken yaşlarda sosyal medya kullanmaya başlamaları, Facebook ve Instagram gibi markaları yeni düzenlemeler getirmeye itti.

Facebook ve Instagram, çeşitli durumlarda moderatörler tarafından şüpheli bulunan hesapların kilitlenmesi konusunda oldukça katı davranıyorlardı. Daha önceleri şirketin politikaları gereği reşit olmayan kişilerin tespit edilmesi için kullanıcıların öncelikle rapor etmesi gerekliydi. Fakat TechCrunch’dan gelen haberlere göre Facebook, “operasyonel” bir değişiklik yaparak reşit olmayan kullanıcıların hesaplarının otomatik olarak tespiti ve kilitlenmesi için bir dizi önlem aldı. Buna göre hesapları kilitlenen ve reşit olduklarını iddia eden 13 yaşın üstündeki hesap sahipleri, devlet tarafından verilmiş kimliklerinin resimlerini şirkete bildirerek kanıtlayabilecekler.
Facebook’un bu kararı almasının ve açıklamasının ardında aslında bir belgesel yapımı yatıyor. İngiltere’nin Channel 4 kanalındaki Firecrest Films tarafından yapılan ve İrlandalı bir gazeteci tarafından yönetilen belgeselde, Facebook’un içerikleri hakkında bazı bilgiler veriliyor. Bu haberi Dublin'deki CPL Resources adlı üçüncü taraf bir firmadan duyan Facebook, hemen politikalarını değiştirerek konuya açıklık getirmek istemişti.Söz konusu belgeselde yer alan bilgilere göre şirket 13 yaşın altındaki kullanıcıları bilerek görmezden geliyor ve onların reşit olup olmadıklarını herhangi bir şekilde sorgulamıyor. Ayrıca söz konusu raporda aşırı sağ siyasi grupların diğer sayfa ve hesaplara göre çok daha zor silindiği, Facebook’un bu konuda da eşit davranmadığı belirtilmiş.Facebook’un 13 yaşın altındaki çocukların verilerini toplamak için ebeveynlerin rızasını gerektiren “ABD Çocuk Gizliliği Koruma Yasaları”nı temel alarak çalıştığı biliniyor. Gelen bu değişiklik ile birlikte 13 yaşın altındaki çocukların hesapları askıya alınarak onların sosyal medya ile daha az vakit harcamaları sağlanacak.Günümüzde reşit olmayan çocukların bu tür platformlara kaydolmasını sağlamak için COPPA (Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası) kullanan ve legal görünen birçok uygulama bulunuyor. Bunlardan birisi olan ve şarkılar eşiğinde dans edilmesini sağlayan Musical.ly, bu açıdan aslında yetişkinler için daha uygun bir uygulama.

Bu şirketin CEO’su Alex Zhu, kendilerine yöneltilen ve COPPA kanunlarını ihlal ettiklerini belirten suçlamaları inkar ve reddetmiş olmasına rağmen uygulama içerisinde küçük yaşta çocukların yer aldığı gözlemlenebiliyor.

Facebook, Çocuk Politikalarında Güncellemeye Gitti___________________________________________

Tanrı düşmanlarıma acısın ve merhamet göstersin; çünkü ben göstermeyeceğim.

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2018 23:55   #2
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Nereden
Dünya
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 51
Ellerinize Sağlık güzel makale
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau