Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Sosyal medya ve Sosyal Platformlar

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.
Sosyal Medyada Olumsuz Yorumlarla Başa Çıkmanın 3 Yolu

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 10-08-2018 21:27   #1
 • Kıdemli Orgeneral
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2013
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 3769
Teşekkür (Aldı): 2352


Post Sosyal Medyada Olumsuz Yorumlarla Başa Çıkmanın 3 Yolu

Maksadı her ne olursa olsun, ilgi odağında çömelip kalan tüm ürünler, markalar ve hizmetler takipçileri tarafından eleştirilmeye mahkumdur. Yaptığınız iş ile herkesi mutlu etmeye çalışmak, tüm Çin Halk Cumhuriyeti’ne hep birlikte ve tek bir ağızdan “Allahuekber!” dedirtmek kadar zordur. Bloglar, sosyal ağlar, forumlar veya sosyal medyanın neresinde olursanız olun, olumsuz yorumlar sadece bir bildirim uzağınızda olacak.

Assassin's Creed misali, milyonlarca yıl süregelen edinimlerle DNA’mız olumsuz yorumlarla baş etmek için kendince makul yöntemler geliştiriyor. Fakat bazen öyle olumsuz yorumlar geliyor ki sizi can evinizden vuruyor. Aldığınız bu eleştirinin olumsuzluğu karşısında Ağrı Dağı’ndan hallice bir tepeye devşirilmemek neredeyse imkansız. İşin sırrıysa olumsuz yorumlarla profesyonel olarak nasıl başa çıkacağınızı öğrenmekte saklı.

İşte sosyal medya gurusu olarak tanınan ve Quick Sprout, Kissmetrics, Crazy Egg gibi önemli web girişimlerinin kurucusu Neil Patel’den olumsuz yorumlarla baş etmenize yardımcı olacak dolar değerinde 3 tavsiye:


01. Olumsuz Yorumları Silmeyin

Sütten çıkmış ak kaşık da olsanız etrafınızda sizi sırf eleştirmek için eleştiren insanlar daima olacaktır. Olumsuz yorumlarla baş etmenin ilk etkili kuralı onları silmemek. Bir marka, kişi veya ürün hakkında sadece olumlu eleştirilerin ortalıkta volta atması, imajın yapay olduğu izlenimini verebilir. Daha da kötüsü, sildiğiniz yorumların haklılık payı olduğu için silindiği düşünülebilir.
Yorumları sadece ağır ithamlar, hakaret ve kişilik haklarına saygısızlık gibi durumlarda silmeyi düşünün. Sizinle aynı fikirde olmayan veya sizi eleştiren yorumları kesinlikle silmeyin. Çünkü bu yorumlar sizin negatif yorumlarla baş etme stratejinizin ilk adımını oluşturacaktır.


02. Yanıtlayın ve Sağlam Argümanlar Ortaya Koyun

Negatif yorumlar başarılı cevaplarla harika birer halka ilişkiler avantajına dönüştürülebilirler. Eğer yapılan negatif yorumun aksini ispatlayacak sağlam argümanlarınız varsa bunları detaylı olarak paylaşmak kişinin düşüncesini değiştirebilir. Değiştirmedi mi? Bu kez yorumu okuyan diğer kullanıcılar kendi iç mukayeselerini yapacak ve yorumunuzu akıl terazisinden geçirecektir.
Eğer haklı olduğunuzu düşünüyorsanız bunu profesyonel şekilde ve açıklayıcı argümanlarla dile getirmekten daha doğal ne olabilir ki?


03. Görmezden Gelin

(KLİŞE ALERT) Bir internet korsanının 86 bin 400 TL’lik vadesiz mevduat hesabınızdan 10 TL aşırdığını düşünün. Kalan 86 bin 390 TL’nizi onu bulmak ve bu parayı geri ödetmek için harcar mıydınız? Bir günde 86 bin 400 saniyeniz vardır ve zaman çarçur edilemeyecek kadar değerlidir.

Eğer ileri seviyede takık, psikopat ve sosyopat bir hibrit manyaksanız neden olmasın?

Profesyonel dünyada işler böyle yürümez. Mantıklı insanların dünyasında da işler böyle yürümez. Bazen kimi insanların fikirlerini ne yaparsanız yapın değiştiremezsiniz. Tıpkı benim her yazdığım için “TDK İmla Denetimi Chrome Eklentisi” vazifesini üstlenen arkadaşlar gibi… (tabii ki şaka!)

Bazen kimi yorumları es geçmek ve cevaplamamak size zaman kazandırır. Bunu bir rutin haline getirdiğinizdeyse yorum yapan kullanıcıların birer birer limandan demir aldığını göreceksiniz. Çünkü eğlence bitti ve artık ne yazarlarsa yazsınlar onları dikkate almıyoruz. Yazdıklarının sizin tarafınızda dikkate değer olmadığını anlamaları çok uzun sürmeyecektir.

Dolar değerindeki 3 anahtar ipucundan sonra son bir bonus:

Olumsuz yorumlardan çekinmeyin, olumsuzluklar hayatın büyük bir parçasıdır.

Neil Patel gibi sizlerin de olumsuz yorumlarla baş etmek için kendinizce geliştirdiği yöntemler olduğu aşikar. Siz neleri tavsiye edersiniz?___________________________________________

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.
HZ.MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V)

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

nurullahtr, 'Flash Teşekkür etti.
Alt 10-08-2018 21:47   #2
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2017
Nereden
Malatya
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 36
Teşekkür (Aldı): 211
Negatif yorum almayan zaten başarılı biri değildir gözümde . Kaliteli olmuş eline sağlık___________________________________________

İşini icra eden adam.. - NurullahTR

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2018 21:52   #3
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 883
Teşekkür (Aldı): 1109
Eline sağlık hocam, çok mantıklı bir makale olmuş___________________________________________"Ben can verebilirim. Milletim dünya durdukça mücadeleye devam edecektir."

 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2018 23:27   #4
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2010
Nereden
NoWhere
Mesajlar
Konular
1

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 24
Güzel makale, elinize sağlık
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2018 23:59   #5
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Mesajlar
Konular
6

Teşekkür (Etti): 22
Teşekkür (Aldı): 8
ellerinize sağlık guzel bir içerik olmuş___________________________________________

Uyuyan milletler ya ölür ya köle olarak uyanır!

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-08-2018 00:12   #6
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 172
Teşekkür (Aldı): 58
2. Seçeneği çok seviyorum. Cahiller öyle bakakalıyor😂
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-08-2018 01:43   #7
 • Binbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2016
Nereden
127.0.0.1
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 65
Teşekkür (Aldı): 146
enes batur geldi aklıma
eline sağlık___________________________________________

Biz Yaz Kış Yağmur Demeden Şafak Oparasyonuna Gider Gibi Uykudan Uyanıp Korkama Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Al Sancak ! Sönmeden Yurdumun Üstünde En Son Ocak ! Derken Taşşak Geçmiyorduk ...

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-08-2018 01:50   #8
 • Binbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2017
Yaş
29
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 631
Teşekkür (Aldı): 369
Faydalı bir konu olmuş. Benim kullandığım yol kişiyi engellemek. Sonrasında hayatımdan çıktığını bildiğim için biraz rahatlıyorum. Olumsuz düşüncelerden uzak durmak gerekli bence. Eleştiriye açığım ama ümitsizliğe asla. Emeğinize sağlık komutanım.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau