THT DUYURU

chat
Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook Algoritması-Sosyal Medya Kulübü

Huseyin Dkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
01/2017
Nereden:
Konya
Mesajlar:
38
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
90
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
0
1768
18-11-2018 23:22
#1
Merhaba Arkadaşlar Şimdi Facebook Algoritma Konusuna Giriş Yapmadan Önce Size Algoritma Nedir? onu açıklayım(kısa ve öz şekilde açıklayacağım.)
Algoritma Nedir: Bir sorunu çözmeye veya belirlemiş olduğunuz yolu takip ettiğiniz işleme algoritma denir(Algoritma terimi genellikle matematikte ve bilgisayar bilimlerinde karşımıza çıkmaktadır).
Facebook Algoritması:Çoğunlukla facebook algoritması değişikliği hiç bir kullanıcının gözünden kaçmamıştır. Çünkü değişim,farkına varılmıyacak gibi değil Senelerdir en çok kullanılan sosyal medya ağları arasında ilk sıraya adını altın harflerle yazmış Facebook yedisinden yetmişine benimsedi.Bu algoritma göre, uygulama kişilerin geleceğini tahmin edecek,telefonunu dinleyip TV'de neler izlediğini öğrenebilecek. Facebook'un 2012'den bu yana yaptığı patent başvurularından bazılarının hoş karşılanmadığı aşikar. Sosyal medya devinin dikkat çeken patent başvuruları arasında evlilik, işe başlama hatta ölüm gibi yaşamın önemli kilometre taşlarını 'tahmine' yönelik bir algoritmanın da yer aldığı ortaya çıktı. New York Times gazetesine göre bu algoritma paylaşım ve kullanım tarzından kişinin ne zaman evlenebileceğini, sosyo-ekonomik statüsündeki olası değişimleri dahi 'öğrenmeyi' amaçlıyor.Kısacası sizi izliyor,dinliyor,beğendiklerinizi önünüze getiriyor Örnek:Bir kolye alacaksınız ve arkadaşlarınıza mesaj attıysanız yada söylediyseniz sizin önünüze çoğunlukla kolye resimleri,sponsorlar veya reklam çıkartıyor (yaşayanlar İyi Anlar)

djafer Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler