THT DUYURU

chat
Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Instagram Şifre Görüntüleme Açığı

Shorpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
Underground
Mesajlar:
1.176
Konular:
155
Teşekkür (Etti):
9
Teşekkür (Aldı):
175
Ticaret:
(0) %
3
3209
19-11-2018 19:12
#1Instagram, kısa bir süre önce, kendi web sitesinde kullanıcılarından bazılarının parolalarını yanlışlıkla düz olarak gösterebilecek bir güvenlik sorununu yamaya başladı.
Şirket, yakın zamanda, kullanıcıların fotoğraf, yorum, yayın ve diğer içerikler de dahil olmak üzere sosyal medya platformunda paylaşılan verilerin bir kopyasını indirmelerine olanak tanıyan "Verilerinizi İndir" adlı yeni bir özellikte bulunan bir güvenlik hatasının etkilenen kullanıcılarını bilgilendirmeye başladı. Platformda paylaştıkları bilgiler.
Yetkisiz kullanıcıların kişisel verilerinizi ele geçirmelerini önlemek için, özellik, verileri indirmeden önce şifrenizi tekrar onaylamanızı ister.
Ancak Instagram'a göre, Verilerinizi İndirme özelliğini kullanmış olan bazı kullanıcılar için düz metin şifreleri, URL'ye dahil edildi ve Instagram iç ekibi tarafından keşfedilen bir güvenlik hatası nedeniyle Facebook sunucularında saklandı.
Şirket, saklanan verilerin Facebook'un Instagram'ın ana şirketi olan sunuculardan silindiğini ve aracın "çok az sayıda insanı etkilediği" sorunu çözmek için güncellendiğini söyledi.
Yeni Avrupa veri gizliliği düzenlemelerine, Genel Veri Koruma Yönetmeliğine (GDPR) uymak ve Facebook'un Cambridge Analytica skandalıyla dünya çapındaki kullanıcıların gizlilikle ilgili kaygılarını gidermek için Verileriniz Nisan ayında Instagram tarafından indirildi.
Etkilenen kullanıcıların, şifrelerini değiştirmeleri ve tarayıcı geçmişlerini en kısa sürede temizlemeleri önemle tavsiye edilir.
Fotoğraf paylaşma hizmetinden henüz bir bildirim almadıysanız, bu, Instagram hesabınızın ve şifrenizin hatadan etkilenmediği anlamına gelir. Hesabınızın gizliliği ve güvenliği konusunda hala endişe duyuyorsanız, şifrenizi değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.
Kullanıcılara ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirmeleri ve hesaplarını her zaman güçlü ve benzersiz bir parola ile güvence altına almaları önerilir.
Facebook kısa bir süre önce, bilinmeyen korsanların 30 milyon Facebook kullanıcısı için gizli erişim belirteçlerini çalmak için aktif olarak kullandıkları "View As" özelliğiyle bağlantılı çok daha ciddi bir hatayı ele geçirmişti.
Ağustos ayı sonlarında, Instagram, kimliği bilinmeyen bilgisayar korsanlarının, doğrulanmış hesaplara sahip pek çok "yüksek profilli" kullanıcı için telefon numaralarına ve e-posta adreslerine erişim elde etmek için vahşi ortamda istismar ettiği API'sinde bir başka ciddi kusur tespit etti.
Aynı ayda, Instagram'ın, e-posta adresleri, hesap adları, profil resimleri ve şifrelerinin değiştiği yüzlerce kullanıcısını gizemli bir şekilde kilitleyen yaygın bir bilgisayar korsanlığı saldırısına uğradığı bildirildi.
---------------------
Dont learn to hack but hack to learn

~Sosyal medya uzmanı~

╔────╬╬╬─────────╬╬╬───╗
X.MURDEROUS
╚────╬╬╬─────────╬╬╬───╝hectovecto Teşekkür etti.
Lockig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2018
Mesajlar:
272
Konular:
37
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
19
Ticaret:
(0) %
20-11-2018 19:30
#2
Bunun gibi daha nicesi
---------------------

LOCKİ
G
muhammetyildizx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
12/2018
Mesajlar:
2
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
01-12-2018 11:43
#3
merhaba arkadaslarben instagramd kesin mavi tik alma islemini ariyorum ve daha yeniyim nasil yapabilirim
TheSayokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Mesajlar:
733
Konular:
109
Teşekkür (Etti):
27
Teşekkür (Aldı):
90
Ticaret:
(0) %
29-12-2018 10:36
#4
Alıntı:
muhammetyildizx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba arkadaslarben instagramd kesin mavi tik alma islemini ariyorum ve daha yeniyim nasil yapabilirim
öyle kolay değil o işler
--------------------- Tanrı Türk'ü Korusun !

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler