İPUCU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

Seçenekler

by pipo bir bakın!!!

dalimce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2007
Mesajlar:
118
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
17-07-2007 09:54
#1
by pipo bir bakın!!!
[urlhttp://www.sanaldarbe.com/dosyalar/S...e5TamSurum.rar/url]BY PİPO İNDİR

SuperClone Nedir?
SuperClone, irc (internet relay chat) ortamında odalarınızı, irc sunucunuzu Proxy destekli clonelarla doldurabileceğiniz, onları konuşturabileceğiniz, toplu ve tek tek işlemler yaptırabileceğiniz, kasırga işleviyle rekl**** olarak kullanabileceğiniz tamamen yerli yapım, çok işlevli bir yazılımdır.SuperClone 5.0.0 Tam Sürümde neler yeni?
SuperClone’un tam sürümünde, 2004 yılında çıkardığım Test sürümüne göre birçok görsel ve işlevsel yenilik getirdim. Bunlar;
1. Değiştirilebilir arayüz özelliği yanında, 100’e yakın arayüz (skin) dosyası yardımıyla yazılımı daha görsel kullanmanız için ortam sağlandı.
2. Bağlantı hızı elle ayarlanabilir yapıldı. Böylece en iyi sonuç için bağlantı hızınıza göre bunu artırabilir veya azaltabilirsiniz.
3. Proxy listesinde daha önce memo bileşeninin sınırlı özellikleri nedeniyle 500 civarı Proxy yüklemek mümkün oluyordu. Ancak bu sürümde bu sayı on binlerce proxyye kadar ulaşabilmektedir.
4. Kullanılması durumunda, cloneların kendi ipnizle bağlanmasına neden olan http Proxyler program içerisinde eğer ilgili port varsa otomatik engellemesi sağlandı. Böylece kendi Ip’nizden bağlanma olasılığı düşürüldü.
5. Raw komutunda rastgele veriler kullanılması için bu tip veri girişlerine izin verildi.
6. Hedef sayısı artırıldı. Bu sayı beşe çıkarılarak aynı anda beş hedefe yönelik işlemler yapılmasına olanak verildi.
7. Söylenecek bölümde ame ve memo işlevi eklendi. Böylece hedeflere mesaj, notice yanında ame veya kayıtlı nicklerle memo ileti de gönderebileceksiniz.
8. Toplu DCC chat isteği gönderme, Toplu DCC dosya gönderme, Toplu Nick değiştirme, Toplu Nick Değiştirme ve Kaydetme, Toplu Nick Kaydetme işlevleri eklendi.
9. Cloneların tek tek yönetimi için liste eklendi. Bu listeye sağ tıklayarak ilk sürümde olduğu gibi yönetimi tek tek sağlamanız hedeflendi.
10. Clone listesinden sol tıklayıp seçtiğiniz cloneların nick, gerçek ad, Proxy ve Proxy portu, bulunduğu odalar gibi özellikleri hemen alt tarafında görmeniz olanaklı kılındı.
11. Rastgele nick veya listeden nickler seçmek olanaklı kılındı.
12. Gerçek ad ve identlerin ister rastgele ister belirli olması için seçim alanları oluşturuldu.
13. Nick şifrelerken bu şifreleri rastgele veya belirli yapabilmeniz sağlandı.
14. Dünya üzerindeki benzerlerinde bulunmayan bir başka özellik ise irc sunucuların nick kaydı sırasında botları engellemesi için konulan AUTH code uygulaması Otomatik Auth özelliğiyle geçilebildi.
15. Otomatik hızlandırıcı yardımıyla bağlanmayan clonelara bağlantı hızından 60.000 ms. Sonra tazelenerek bağlanmaları için Proxy sunucusuna istek gönderilmesi sağlandı.
16. Perform (bağlanınca işletilecek raw komutları) sayısı 9’a çıkarıldı. Ayrıca bağlı cloneların belirlediğiniz perform komutlarını herhangi bir anda işletebilmesi sağlandı.
17. Kasırga moduyla, belli bir odadaki kullanıcılara belirlediğiniz zengin işlevlerin uygulanması sağlandı.
18. Raporlar, bağlantı, oda ve özel olarak üç bölüme ayrıldı.
19. İşlevlere kısa yol tuşları atanarak kullanım kolaylaştırıldı.
20. Yazılım hatalara karşı daha dayanıklı hale getirildi.
21. Clone sayısı 150’ye çıkarıldı.
Bu sürümüyle SuperClone 5.0.0 Tam sürüm hem Türk hem dünya kullanıcıları için türünün en iyi örneği olma yolundadır.


Windows Service Pack Kullanıcıları İçin

Windows XP sp2'de bulunan TCPIP.sys dosyası eş zamanlı çoklu bağlantı sağlanmasını engelliyor. Çoklu bağlantı izni olmadığı için kullanıcılar hem birçok oyun sunucusuna aynı anda bağlanma hem birçok programı aynı anda indirme gibi bazı işlevlerden mahrum kalıyorlar. Tabi bu, Yamultucu, Sc5 gibi çoklu bağlantıya ihtiyaç duyan programların kullanımını da engellemektedir. Bunu aşmak aşağıda vereceğim programla mümkün:

1. Öncelikle Şu programı indiriyoruz: İndir

2. Ardından programı açıyoruz (virus/trojan uyarısı gelirse göz ardı edin.).

3. Msdos ekranında 3 seçim göreceksiniz. Buraya 5000 yazın ve enterlayın.

4. Program bilgiyi tcpip.sys ye işleyecektir. Size tekrar 5000 onaylansın mı diye sorduğunda Y (Yes)'ye basarak onaylayın.

5. Karşınıza Dosyalar değişmiş Windows CD'sini takın gibi bir ekran gelirse bunu hayır diyerek geçiniz.

6. Devamında msdos ekranında bir tuşa basmanız istenecektir.

7. Windowsu yeniden başlatın.
Giriş Alanları ve Açıklamaları


Sunucu: Cloneların gireceği sunucu adresidir.
Port: Cloneların gireceği sunucunun port numarasıdır. Bu genellikle 6667’dir.
Bağlantı Hızı: Cloneların bağlantı isteği göndereceği aralığı belirtir. Milisaniye cinsindendir. Testlerde 1024 adsl hatta 6000 ms. İdealdir.
Raw komutu: Bağlı cloneların sunucuda tek tek veya toplu olarak işleteceği komutu belirtir. Bu alanda bazı değişkenleri kullanmanıza izin verilmiştir. Bu değişkenler şöyledir:
[rn]: Rastgele harfler, [rs]: Rastgele sayılar, [r@]: Rastgele mailler, [i]: Clone'un Identi, [r]: Clone'un Gerçek adı , [n]: Clone'un nicki, [p]: Bağlantı yaptığı proxy.
Örneğin raw komutunda nickserv register 12345 [r@] girdisini toplu olarak işletirseniz her clone şifresi 12345 olmak ve her biri rastgele maillerle nickini kaydedecektir. Bu şekilde bir kullanımı TNDK, TNK tuşlarıyla da gerçekleştirebilirsiniz.
Hedef: Beş ayrı hedefe toplu veya tek tek işlevleri kullanmanızı sağlayacak giriş alanlarıdır.
Söylenecek: Toplu veya tek tek söylemek istediğiniz şeyi bu alana girebilirsiniz. Bu alanın sağ tarafındaki seçim kutucuklarıyla söylenecek olanın nasıl söylenmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Mesaj, normal mesaj, Notice, notice mesaj, Ame, action mesaj, Memo, memoserv yardımıyla kayıtlı hedef nicklere, clone nickleri kayıtlıysa memo mesaj gönderir.
Toplu Söyle: Hedeflere, belirlenen kriterlere göre söylenecek mesajı topluca iletir.
TJ: Bağlı clonelar, hedef odalara toplu giriş yapar.
TP: Bağlı clonelar, daha önce girdikleri hedef odalardan toplu çıkış yapar.
TC: Bağlı clonelar, hedef odalara toplu giriş çıkış yapar.
Tp: Belirlenen hedeflere toplu ping atar.
Tv: Belirlenen hedeflere toplu version sorgusu gönderir.
Tt: Belirlenen hedeflere toplu time sorgusu gönderir.
Tdc: Belirlenen hedeflere toplu dcc chat isteği gönderir.
Tds: Belirlenen hedeflere toplu olarak, dosya ad ve uzantıları rastgele dosyalar gönderir.
TN: Bağlı clonelar, rastgele, topluca nick değiştirir.
TNDK: Bağlı clonelar, rastgele, topluca nick değiştirip nicklerini kaydederler.
TNK: Bağlı clonelar, nicklerini “Rastgele Nick Şifreleri”, “Belirli Şifre” giriş kutularına bağlı olarak şifre belirlemek üzere nicklerini rastgele emaillerle kaydederler.
Rastgele Nickler: Başla butonuna basmadan önce bu seçim yardımıyla cloneların rastgele nickler almasını sağlayabilirsiniz.
Listeden nickler: Başla butonuna basmadan önce bu seçim yardımıyla nickler.txt dosyasındaki nickleri sırasıyla alırlar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nickler.txt dosyasında 150’den aşağı nick olmamasıdır.
Rastgele Gerçek Ad: Bağlanacak cloneların, karakter sayısına göre rastgele gerçek adlar almasını sağlar.
Belirli Gerçek Ad: Bağlanacak cloneların gerçek adlarını yanındaki kutucuğa yazarak gerçek adlarının belirli olmasını sağlayabilirsiniz.
Rastgele Ident: Bağlanacak cloneların, karakter sayısına göre rastgele idenler almasını sağlar.
Belirli Ident: Bağlanacak cloneların identlerini yanındaki kutucuğa yazarak identlerinin belirli olmasını sağlayabilirsiniz.
Rastgele Nick Şifreleri: Toplu nick kaydı sırasında nick şifrelerinin rastgele karakterlerden oluşmasını sağlar.
Belirli Şifre: Eğer daha sonra nickler için identify kullanacaksanız bu seçimin karşısındaki alana şifrenizi girerek tüm cloneların nicklerini kaydederken bu şifreyi kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Otomatik Auth Kullan: Bazı sunucularda nick kaydından sonra AUTH (onay) kodu girilmesi istenir. Böyle bir durumda bu seçimin aşağısındaki alanları da doldurarak cloneların nickkayıtlarını otomatik onaylamasını sağlar.
Auth Sözcük: Auth kodda belirlenen sözcüktür. AUTH, onay gibi girişler olabilir.
Komut: Auth kod görüldüğünde nasıl tepki gösterilmesi gerektiğini belirler. Örneğin sunucuya göre, onay, nickserv auth gibi girişler belirleyebilirsiniz.
Auth Karakter Sayısı: Auth kodun kaç karakter olduğunu belirler. Sadece sayısal veya harfsel ifadeleri saymanız gerekir.
Otomatik Hızlandırıcı Kullan: Clonelar bağlanırken belli bir süre sonra bağlantı işlevleri azalabilir. Test sürümünde belli bir süre sonra Başla butonuna basmanız gerekebiliyordu. Oysa Tam Sürümde bu işlem otomatik olarak bağlantı hızınızdan 60 sn. sonra tüm bağlantı işlevlerini tazeler.
Kicklenince Yeniden Gir: Bir clone bir odadan atılırsa otomatik olarak tekrar o odaya girmesini sağlar.
Ctcp Açık: Ping, time, version gibi ctcp sorgularına yanıt verilip verilmeyeceğini belirler. Eğer bir sunucu ctcp doğrulamasını zorunlu kılıyorsa bunu açmanız mantıklı olacaktır.
Perform: Sunucuya bağlanan cloneların işleteceği raw komutlarını bu 9 alana yazabilirsiniz. Komutlarınızda kısaltmalar ve “/” karakteri kullanmamanız gerekir. Örn: /ns identify 2454sd yerine nickserv identify 2454sd kullanmanız gerekir.
Gecikme: Cloneların sunucuya girdikten kaç milisaniye sonra komutları işleteceğini belirler. Bazı sunucular bağlanır bağlanmaz işletilen bazı komutları göz ardı edebilmektedir. Bu alana uygun sayıyı girerek bu tür komutları kolaylıkla işletebilirsiniz.
Şimdi Tüm Clonelar İçin İşlet: Yazdığınız raw komutlarının istediğiniz an işletilmesini sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken butona tıklamadan önce Bağlantı Sağlanınca Perform Komutlarını İşlet’in seçili olmasıdır.
Kasırga: Bağlı bir cloneun bir odaya ajan olarak sızıp kullanıcı listesini aldıktan sonra odadaki tüm kullanıcılara belirlediğiniz işlevleri göndermesini sağlayan yeni bir özelliktir. Bunu dilerseniz reklam vb. amaçlarla da kullanabilirsiniz.
Raporlar ve Mesajlar: Bağlantı, oda ve özel olarak ayrılmış raporlama ile ayrıntılı olarak işlemleri görebilirsiniz. Ancak bağlantı sırasında raporlamayı kullanmanız yazılımda yavaşlamalara neden olabilir. Bu nedenle toplu işlevlerde ve bağlantıda raporlamayı kullanmamanızı öneririz.Bazı Sunucularda Kullanım İpuçları


Aşağıdaki örnekler, örnek verilen sunucunun en üst, yasal yetkilisinden tüm işlevler için izin aldığınız düşünülerek yazıldı.
zurna.net:
Nick kaydı: PErform bölümüne nickserv register [rs] [r@] yazınız veya raw, TNK butonunu kullanınız. Kaydedilen nicklerin onaylanması için Otomatik Authu açarak sırasıyla ilgili alanlara; onay, onay, 9 giriniz.
DCC: Bu sunucuda Tds kullanmanız cloneların sunucudan zline yemesine veya spambot olarak tanımlanarak işlevsiz bırakılmasına neden olabilir. Tds yerine Tdc kullanmanız mantıklı olur.
IBot: Ibotlu odalarda ibotu aşmak için odaya bir ajan sızdırdıktan sonra kasırga işlevini kullanabilirsiniz.
#spambots Odası: Bu odaya giren clientler işlem yapamazlar. Bu nedenle rast gele ident ve gerçek ad bölümüne 3'ten fazla karakter girmeniz önerilmez.
rekor.net
Nick Kaydı: Perform bölümüne nickserv register [rs] [r@] yazınız veya raw, TNK butonunu kullanınız. Kaydedilen nicklerin onaylanması için Otomatik Authu açarak sırasıyla ilgili alanlara; AUTH, nickserv auth, 9 giriniz.


+ REPLERİNİZİ BEKLİYORUM
10urulke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
cehennemin dibi
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
18-07-2007 15:50
#2
arkadasım uraşmışın belli ama şahsen bn hiç bişi anlamadım yinede tşk lerimi sunuyorum
--------------------- ####10urulke has been banned.####
dalimce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2007
Mesajlar:
118
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
18-07-2007 16:48
#3
e olsun sağolasın yazarken ellerim ağrıdı desem yalan olur
SEKVENS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 00:17
#4
Dalimce Msn Adresin Var Mi
dalimce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2007
Mesajlar:
118
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 10:49
#5
neden sordun
emre163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2006
Mesajlar:
120
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 16:43
#6
süper konu güzel tespit hakettin bunu
+rep
10urulke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
cehennemin dibi
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 18:43
#7
+ rep wercem de hata gibi bişi verio ya :S
--------------------- ####10urulke has been banned.####
dalimce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2007
Mesajlar:
118
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 18:45
#8
hatayı verirsen cevabını bulurum
10urulke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
cehennemin dibi
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
19-07-2007 18:52
#9
you must spread some rebutatıon around before giving to dalimce again dio
--------------------- ####10urulke has been banned.####
brunoB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Mesajlar:
7
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
20-07-2007 22:25
#10
ellerine sağlık...uğraşmıssıın baya...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı