İPUCU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

Seçenekler

Yeni Rütbem Şerefine Msn Bilgileri ve Msn Programları...

PREST!J - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2009
Nereden:
GAME OVER..
Mesajlar:
1.190
Konular:
141
Teşekkür (Etti):
98
Teşekkür (Aldı):
123
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 16:24
#1
Wink
Yeni Rütbem Şerefine Msn Bilgileri ve Msn Programları...
Msn Spaces’e Muzik veya klip koyma

MSN Alanınıza (MSN Spaces), aşağıda sıralanan adımları takip ederek küçük boyutlu bir Windows Media Player koyarak istediğiniz videoları görüntüleyebilir veya şarkıları dinletebilirsiniz.

1) Öncelikle alanınıza girdikten sonra sayfanızı düzenleyebildiğiniz ana sayfanın adresinin (linkinin) yanına &powertoy=musicvideo kodunu yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

2) Sayfa yenilendikten sonra sayfanın sağ tarafında bulunan, Customize tuşuna tıklayın.

3) Bu aşamadan sonra sayfanın sol tarafında bulunan Modüles butonuna tıklayın ve açılacak olan pencereden Power Toy: Windows Media Player yazısının yanında bulunan Add yazısına tıklayın.

4) Bu aşamadan sonra sayfanın sağ tarafında bulunan Save butonuna tıklarsanız oluşturmuş olduğunuz Windows Media Player’ın ayar penceresiyle karşılaşacaksınız.

5) Bu aşamada ise URL yazan kısma aşağıda belirtilmiş uzantılardan birine sahip görüntülemek istediğiniz video veya dinletmek istediğiniz parçanın linkini yazın ve ardından Save tuşuna basın.

Not:Windows Media Player’ın desteklediği uzantılar şu şekilde; wav, avi, wma, wmv, mpg, mpeg, mp3
bu uzantılardan başka uzantı desteklemez

Bilgisayarda MSN Kısıtlama

Domain Ortamı olmaksızın Local Makinada MSN Messenger ve Windows Messenger kullanımını kısıtlamak.

Öncelikle son zamanlarda çok çıkar oldu bu soru karşımıza (Anlatım bozukluğu oldu) Onun için biraz ayrıntılı bir döküman yazmak istedim. İşe birazda olsa olayın mantığını anlatmakla başlıyalım:

Bir domain ortamında uygulanan Policylerin çoğu, domain ortamı olmaksızın local makinayada uygulanabilir. Zaten domain ortamıda olsa çoğu policy ayarı LOCAL üzerinden işler (Sadece Domain Controler üzerinden konfigüre edilir). Biz bunları bir domain ortamı olmadığını düşünerek yapıcaz. Bu işlem MMC konsolu kullanılarak "Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi" (Poicy) ayarları ile yapılır. Tabiki bunu yapabilmek için öncelikle Local makinada Administrator yetkiniz olmalı. Daha sonra şu yolları izliyoruz.

Öncelikle şu unutulmamalı; MSN kısıtlansa bile kullanıcılar Windows
messenger ile oturum açabiliyolar. Bu nedenle ikisde kısıtlanmalı.

Çok acemi kullanıcılar için vede türkçe xp kullanıldığını varsayarak anlatıyorum. Aşağıdaki Adımları izleyin:

* Başlat/Çalıştır/MMC
* Açılan boş MMC konsolundaki menülerden Dosya/Ek Bileşen Ekle-Kaldır tıklanır
* Açılan pencereden EKLE butonu tıklanır
* Gelen Bileşenler listesinden "Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi" Bulunur ve EKLE butonu tıklanır
* Gelen pencerede "Yerel Bilgisayar" yazdığı görülür ve SON butonu tıklanır
* Sonraki pencerelerde sırası ile KAPAT ve TAMAM botonları tıklanır

Şu anda MMC konsolundaki Konsol Kökü penceresinde "Yerel Bilgisayar İlkesi" özelliğini görüyo olmamız lazım. Buraya kadar tamamsa ikinci kısma geçiyoruz.

* "Yerel Bilgisayar İlkesi" nin yanındaki işareti tıklanarak açılır ve şu yollar izlenir:
* Bilgisayar Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Windows Bileşenleri/ Windows Messenger/
* Bu yolun altında iki tane özellik olmalı ( Windows messenger çalışmasın ve otomatik başlamasın gibi) Sırası ile bu iki değerin üstüne tıklıyarak saeçeneklerden ETKİN yapıp tamam diyoruz ve Windows messengerı kısıtlama işlemi tamamlanıyo. (MMC Konsolunu hemen kapatmayın)
* Böylece artık makinada windows messenger çalışmayacak.

Şimdi MSN Messengerı kısıtlıyalım. Bu Windows messenger gibi sağlıklı olmıyabiliyo. Yani işi birazcık bilen insanlar bunu atlatabiliyolar. Nedenini yazının sonunda anlatıcam.

MSN Messengerı kısıtlamak için:

* Aynı MMC konsolunda şu yolları izleyin:
* Kullanıcı Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Sistem Altında * "Belirlenen Windows Uygulamalarını Çalıştırma" yazan özellik bulunur, çift tıklanarak seçeneklerden ETKİN seçilir, Biraz alttaki GÖSTER butanuna tıklanır ve gelen pencerede EKLE butonu tıklanır. Daha sonra buraya "msnmsgr.exe" yazılır (tırnak işareti olmadan)
* Gelen pencerelerden sırası ile TAMAM , TAMAM denilerek çıkılır.
* Buraya çalışmasını istemediğiniz başka exe dosyalar varsa onlarında ismini yazabilirsiniz. (Ör: winamp.exe , ********* vs.. gibi) Evet şimdi MMC konsolunu kapatabilirsiniz.
* Eğer bu konsolu daha sonrada kullanmak isterseniz Dosya/Kaydet menüsünden kaydederek saklıyabilirsiniz. Aksi halde aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.

Böylece MSN messengerıda kısıtlamış olduk. Şimdi yukarda bahsettiğim olaya gelelim. Dikkat ettiyseniz MSN messengerı kısıtlarken "msnmsgr.exe" yazdık. Bu MSN Messenger programının uygulama dosyası. Birazcık zeki ve tecrübeli insanlar Program Files içindeki MSN Messenger klasörüne girerek bu dosyanın ismini değiştirip herhangi bişey yaparlarsa MSN çalışıcaktır. Ama çoğu insan bu küçük hileyi bilmez. (En azından şimdiye kadar bilmiyodu ) Bunun dışında Web Messenger vb.. hizmetlerde MSN çalıştırmak için bir yöntem.

Yapıcaklarımız bu kadar. Makina ReStart yapıldığında ayarlar aktif olacaktır. Unutmadan bu kısıtlamalar Administrator yetkisinde olan kullanıcılarıda etkiler. Ayarları iptal etmek için aynı yollar izlenir ve seçeneklerden ETKİN yerine YAPILANDIRILMADI seçilir. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.
Messenger’ı not defteri olarak kullanın..

Yapmanız gereken işleri, kısa notlarınızı messenger’a alacaksınız. İstediginiz zaman geri dönüp bakacaksınız

Arkadaş listesine ekledikten sonra sabifoo’ya yazdıgınız herşeyi kaydediyor. O size cevap vermiyo, sadece bir not defteri gibi notlarınızı kaydediyor.

Bazı komutları var
list : yazdıgınız tüm yazıları listeliyor
last: en son yazdıgınızı listeliyor
privacy on: Güvenli modda kaydediyor
delete : İstediğiniz numaralı mesajı siliyor
!help: yardım


MSN Adresimi her açtığımda MSN Today diye bir pencere açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde Genel sekmesine tıklayın. Ardından Messenger ‘da oturum açıldığında MSN Today’i görüntüle seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

Çoğu kişi bunu bilmez. Kişiler MSN üzerinden karşı tarafa kendi kişisel smileylerini gönderdikleri sırada DOS’tan çalıştırdıkları bir komutla yada program yardımıyla karşı tarafın IP’sini rahatlıkla alabiliyorlar. Kişisel Smiley’leri almamak istiyorsanız MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > İletiler sekmelerini takip ettikten sonra Özel İfadeleri Göster seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır

Blgisayarınızı açtığıznıda Msn Messenger ın otomatık açılmasını engelleyebılırsınız

Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın.
(Konuşma penceresinin tepesinde menü çubuğu görüntülenmiyorsa pencere çerçevesi gizlenmiş olabilir. Çerçeveyi geri yüklemek için pencerenin sol üst köşesindeki öğesini tıklatın veya ALT tuşuna basın.)
Sol bölmede Genel'i tıklatın.
Oturum Aç'ın altında Windows'da oturum açtığımda Messenger'ı otomatik olarak çalıştır onay kutusunu temizleyin.
Tamam'ı tıklatın.

Program Adı : Sahte Kamera (SplitCam 4.2)
Dosya Boyutu : 3.28 mb
Dil : Ingilizce
Limit : Ücretsiz

Açıklama:
SplitCam sanal video yakalama sürücüsü birkaç uygulamaya birden aynı anda tek bir video kaynağından görüntü aktarmanızı sağlar. Örneğin; Bilgisayarınıza bağlı bir webcameranız var ve bunu birden fazla uygulamada aynı anda kullanamıyorsunuz. Bu paylaşım Windows ortamında imkansızken siz bu paylaşımı artık gerçekleştirebileceksiniz. Splitcam ismi aynen şöyle açıklanabilir: Video kaynağındaki görüntü akışını paylaştırır ve bu görüntüyü istemci programların aynı anda kullanabilmesini sağlar..(Aynı anda yahoo messanger ve msn de camera akışını sağlar, normalde bu işlemi yapamazsınız.) Splitcam ile 64 istemciye birden yayın akışını tek bir kaynaktan yapabilirsiniz
http://www.splitcamera.com/scnow.zip


Imagination`Msn7

Msn Arkadaş listenizdeki Kullanıcıların "Görüntü Resimleri" Ve Kullandıkları ifadeleri (smiley) sizin de alıp kullanmanızı sağlayacak bir program. Bu programla kişilerinizin Kullandığı Avatarları sizde kullanabilirsiniz
http://www.mahsen.net/msn/program/CNsetup.exe


Sizi Block yapanları görmeye yarar bi program

Sizi BLOCK yapanları hiç bir program veya siteye gerek kalmadan kendi menüsünde tarar ve gösterir
http://www.mahsen.net/msn/program/dmsn-1706.exe


MSN Plus Türkçe Download

Messenger özelliklerini değiştirme.
- Worm ve virüs koruması.
- Yeni E-Posta bildirme özellikleri.
- Kayıt özellikleri.
- Avatar'ı büyük gösterme.

http://www.mahsen.net/msn/program/MsgPlus-362.exe


Cep Telefonları İçin Messenger

Agile Messenger 3 BETA for Windows Mobile 5.0 PPC & Windows PPC 2003
http://www.mahsen.net/msn/cep.progra...engerWMPPC.exe

Agile Messenger 3 for Nokia Series 60v2 (66xx, 6260, 3230, 7610, N-Series)
http://www.mahsen.net/msn/cep.progra...60_V2-3.75.SIS

Agile Messenger 3 for Nokia Series 60v1 (7650, 3650, 36xx, N-GAGE)
http://www.mahsen.net/msn/cep.progra...ies60-3.75.SIS

Agile Messenger 3 for Sony Ericsson P900, P910
http://www.mahsen.net/msn/cep.progra...EP900-3.75.SIS
Msn Kamerasından video kayıt –camtasia

Tanımı: Bu program ile msn üzerinden kamera kayıtı alabilirsiniz veya bilgisayarınızın akran görüntüsünü video olarak kayıt edebilirsiniz
http://download.techsmith.com/camtas...u/camtasia.msi
Splitcam Çoklu Webcam Açma Programı

Tanımı: Bu program sayesinde bilgisayarınızda sanal bir webcam oluşturabilir ve MSN Messenger üzerinden webcam gereksinimi olan her yazılımda kullanabilirsiniz. Yazılımı kurduktan sonra File > Video Source > Video File yoluyla görüntülemek istediğiniz video dosyasını seçin. Geriye sadece karşı tarafa webcam davetiyenizi yollamak kalıyor. Resim Video bir çok şey gösterebilirsiniz.
http://www.splitcamera.com/scnow.exe
Smiley Factory (smiley yapma programı)

Tanımı: Kendinize özel smiley simgeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir yazılım.
http://www.mavimsn.com/modules/MSN_A...leyfactory.zipEl Yazısı Yazma Programı

Tanımı: Messenger'daki 'el yazısı' fonksiyonunu kullanabilmek için gereklidir
http://download.microsoft.com/downlo...4ff2/setup.exeMSN DP Importer - resim yükleme programı

Tanımı: Bu eklentiyle bir klasör içersindeki tüm görüntü resimlerini tek seferde messenger'a ekleyebilirsiniz.
http://www.mavimsn.com/modules/MSN_A...alar/msndp.zipMessenger Plus! Live 4.79 Messenger 9.0 için

Windows Live Messenger 2009 Beta kullanıcıları: Messenger Plus! Live'ın uyumlu bir beta sürümünü buradan indirin
http://mirror2.msgpluslive.net/MsgPlusLive-479.exe

Display Animator (Msn de Değişen Resimler)


Tanımı: Görüntü resimlerinizi slide show haline getirerek otomatik olarak görüntüler. Resim değişimleri arasındaki süreyi kendiniz belirliyebilirsiniz. Not: Bu programın çalışması için bilgisayarınızda Net Framework 1.1 sürümü olmalı programı güncellemek için http://www.microsoft.com/downloads/d...7-034d1e7cf3a3 Tıklayın programı indirip kurduktan sonra çalışacaktır

http://www.mavimsn.com/modules/MSN_A...snanimator.zipYeni - Msn avatarinizi otomatik Degistirme Programı.

Msnindir.Org msn indir msn download msn yukle AyrıCalıqı ile bu Program Kullanıcılarına Sunulmuştur.

Msn Program adı : Display Picture Changer 1.2

http://www.msgpluslive.net/scripts/v...cture-Changer/ Girin download’a basın indirin ve kurun.

daha sonra sadece avatarlarınızın bulunacağı bir klasör hazırlayın örnek : avatarlarım ve resim dosyalarınızı bunun içine atın.

daha sonra msn messenger plus dan ” display picture changer ” dan ” options ” a girin ve
” DP directory “yazan yerden ” avatarlarım ” klasörünü gösterin. ” every ” kutusunu işaretleyin ve yanına kaç

saniyede bir değişmesini istiyorsanız onu yazın örnek “120″ ve save deyin çıkın artık avatarınız her 120 saniyede bir değişecek.


Bu Prgramlar Daha Önce Paylasılmadıgını Umarak Çeşitli Forumlardan Bulup Birleştirdim İnş. İşinize Yarar Bi TEŞEKKÜR ü Hor Görmeyin
--------------------- Sen Ancak benim Mazilerimdeki Bir Anı’nın Sonundaki Nokta Olursun!!!
k4rizm4343, tugram36 Teşekkür etti.
TRNooNTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2008
Nereden:
drwxr-xr-x
Mesajlar:
2.521
Konular:
605
Teşekkür (Etti):
220
Teşekkür (Aldı):
1024
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:32
#2
Ellerine sağlık çok işe yarar program var.
---------------------
Kod:
Sanal aleme ara verdim.
Uzunca bir süre online olmayacağım.
Allaha emanet olun.

By TRNooNTR
Kod:
I took a break the virtual realm.
 Will not be online for a long time.
 Be entrusted to God.

 By TRNooNTR
TRNooNTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2008
Nereden:
drwxr-xr-x
Mesajlar:
2.521
Konular:
605
Teşekkür (Etti):
220
Teşekkür (Aldı):
1024
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:37
#3
Cn setup hatali ama..
---------------------
Kod:
Sanal aleme ara verdim.
Uzunca bir süre online olmayacağım.
Allaha emanet olun.

By TRNooNTR
Kod:
I took a break the virtual realm.
 Will not be online for a long time.
 Be entrusted to God.

 By TRNooNTR
PREST!J - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2009
Nereden:
GAME OVER..
Mesajlar:
1.190
Konular:
141
Teşekkür (Etti):
98
Teşekkür (Aldı):
123
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:38
#4
Bugün 2 Saate Yakın Sırf Bunları Araştırdım 3 Yıldız Rütbem Şerefine Kaliteli , Paylaşılmadık Birşeyler Bulayım Dedim Bunları Buldum Ama İlgi Çok Az Bu Da Beni Şaşırttı ...
--------------------- Sen Ancak benim Mazilerimdeki Bir Anı’nın Sonundaki Nokta Olursun!!!
TRNooNTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2008
Nereden:
drwxr-xr-x
Mesajlar:
2.521
Konular:
605
Teşekkür (Etti):
220
Teşekkür (Aldı):
1024
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:43
#5
Engellileri göster zaten başlica hata yükledim msn gibi açtim paso hata verio :S
---------------------
Kod:
Sanal aleme ara verdim.
Uzunca bir süre online olmayacağım.
Allaha emanet olun.

By TRNooNTR
Kod:
I took a break the virtual realm.
 Will not be online for a long time.
 Be entrusted to God.

 By TRNooNTR
PREST!J - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2009
Nereden:
GAME OVER..
Mesajlar:
1.190
Konular:
141
Teşekkür (Etti):
98
Teşekkür (Aldı):
123
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:44
#6
Alıntı:
TRNooNTR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cn setup hatali ama..
Ben Baktım Kurulum Sırasında Hata Veriyor Yeni Bir Program İstiyor O da Otomatik Olarak Yükleniyor Ama Sonrasını İptal Ettim Bilgisayarımda (Çok Fazla Program Old. İçin)
--------------------- Sen Ancak benim Mazilerimdeki Bir Anı’nın Sonundaki Nokta Olursun!!!
k4rizm4343 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
İstanbul
Yaş:
28
Mesajlar:
653
Konular:
120
Teşekkür (Etti):
44
Teşekkür (Aldı):
164
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:50
#7
Dmsn Çok Güzel Onu Önceden Araştırmıştım Çok yararlı =)
PREST!J - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2009
Nereden:
GAME OVER..
Mesajlar:
1.190
Konular:
141
Teşekkür (Etti):
98
Teşekkür (Aldı):
123
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:53
#8
Evet İşe Yarar Programları Ve Bilgileri Paylasmaya Calıstım
--------------------- Sen Ancak benim Mazilerimdeki Bir Anı’nın Sonundaki Nokta Olursun!!!
k4rizm4343 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
İstanbul
Yaş:
28
Mesajlar:
653
Konular:
120
Teşekkür (Etti):
44
Teşekkür (Aldı):
164
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 17:56
#9
Dvm et böyle güzel gidiyorsun =) + Paylaşırken linklere bak krıkmı diye =)
TRNooNTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2008
Nereden:
drwxr-xr-x
Mesajlar:
2.521
Konular:
605
Teşekkür (Etti):
220
Teşekkür (Aldı):
1024
Ticaret:
(0) %
30-11-2009 20:33
#10
O msn açilirken neden hata veriyor? sizde verdimi yabancı terimlerle hata? sonra otamatik kapaniyor. Felan Eline sağlık ama kardeşim.
---------------------
Kod:
Sanal aleme ara verdim.
Uzunca bir süre online olmayacağım.
Allaha emanet olun.

By TRNooNTR
Kod:
I took a break the virtual realm.
 Will not be online for a long time.
 Be entrusted to God.

 By TRNooNTR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı