THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

Seçenekler

Hotmail Diğer Ad Özelliği

AKėLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
4.733
Konular:
3657
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
805
Ticaret:
(0) %
0
914
21-12-2011 17:10
#1
Kullandığınız e-posta adresinizin çevrimiçi dünyadaki kimliğinizin önemli bir kısmını oluşturduğunu biliyoruz. Ortalama bir internet kullancısının 3 farklı e-posta adresi var. Bu adresler değişik tipteki e-postaları ayırmak , farklı kişilikleri temsil etmek ya da istenmeyen e-postaları birincil e-posta adresinden uzak tutmak için kullanılabiliyor.

Farklı e-posta adresleri kullanmak için bir çok sebebiniz var, ama farklı kullanıcı adları ve şifrelere sahip bu hesapları ayrı ayrı kontrol etmek çokta verimli değil. Ama artık Hotmail “diğer ad” özelliği ile birlikte şu anda kullanmakta olduğunuz ve ilerideki muhtemel e-posta adreslerinizi tek bir yerden kolayca kontrol edebilir ve zaman kazanabilirsiniz.
Hangi e-posta servisini kullanırsanız kullanın Hotmail’ın mükemmel özelliklerden faydalanabilirsiniz. E-postalarınızı Hotmail’de görünteleyebilir ve dilediğiniz e-posta adresini seçerek e-posta gönderebilirsiniz.

Windows Live Hotmail’i Gmail ve Yahoo! Mail gibi birden fazla e-posta hesabına erişecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ardından doğrudan Hotmail’de, tüm bu hesaplardan e‑posta gönderebilir ve alabilir, daha az zamanda daha çok iş yapabilirsiniz.

Diğer Ad
Hotmail (ve birçok diğer e-posta servisi) zaten e-posta isminizin ilk kısmına artı işareti (+) ve tanımlayıcı bir sözcük eklemenize izin veriyordu. Örnek olarak e-posta adresiniz adını[email protected] ve alışveriş için bir diğer ad oluşturmak istiyorsanız adınız+soyadını[email protected]’u kullanabilirsiniz. Bu e-posta adresine gönderilen iletiler gelen kutunuzda ya da belirlediğiniz bir klasörde görüntülenebilir. Böylece farklı kategorilerdeki e-postalarınızı kontrol edebiliyordunuz ki “Süpür” özelliği ile birlikte gelen e-postalarınızı yönetmek daha da kolaylaştı.

“+” özelliği hayatınızı kolaylaştırsada asıl e-posta adresinizi belirlemek çok kolay ve bazı durumlarda gerçek e-posta adresinizi vermek istemeyebilirsiniz. İşte tam burada yeni “diğer ad” özelliğimiz devreye giriyor – kullanmakta olduğunuz e-posta adresinizden isterseniz tamamen farklı bir isimde e-posta adresi oluşturabilir ve bu adresi kullanmakta olduğunuz Hotmail hesabından kontrol edebilirsiniz. Bu sayede hem e-postalarınızı istediğiniz şekilde kontrol edebiliyor hem de gerçek e-posta adresinizi istemediğiniz kişilere vermek zorunda kalmıyorsunuz.

Diyelim ki yeni bir araba almak istiyorsunuz ve çeşitli web sitelerine üye oldunuz. Araba ararken, bu sitelerden gelen bilgilendirici yazılar, indirime giren araçlar ve yeni koyulan ilanlar gibi çeşitli e-postalar size çok yardımcı olabilir ama yeni arabanızı satın aldıktan sonra bu e-postaları görmek istemeyebilirsiniz ve bu e-postalar can sıkıcı hale gelebilir. “Diğer ad” özelliğimizi kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz – bu e-postaları görmek istemediğinize karar verdiğiniz zaman “diğer ad”ınızı kapatabilir, böylece bu e-postaları gelen kutunuzda görüntülemek zorunda kalmazsınız.

Hotmail hesabınıza bir yıl içinde 5 farklı “diğer ad” ekleyebilirsiniz ve totalde 15 farklı “diğer ad”ınız olabilir. Nasıl “diğer ad” ekleyebileceğinizi aşağıda adım adım görebilirsiniz:

1- Gelen kutunuzun sol üstünde Gelen Kutusu – Gelen kutusu için daha fazla eylem – Hotmail diğer adı oluştur‘a tıklayın:

2- Kullanmak istediğiniz e-posta adresini yazın ve Diğer ad oluştur‘a tıklayın. Yazmış olduğunuz adres başka biri tarafından kullanıyor ise farklı bir adres seçmeniz istenecek:

3- “Diğer ad”ınızı oluşturdaktan sonra bu adrese gelecek olan e-postaları ister gelen kutunuzda ister farklı bir klasörde görüntüleyebilirsiniz:

4- Eğer yeni bir klasör oluşturma seçeneğini seçerseniz belirlemiş olduğunuz klasör ismi ile gelen kutunuzun altında yeni bir klasör oluştur. Belirlemiş olduğunuz e-posta adresine gelen e-postalar otomatik olarak bu klasöre gider:

Bitti..

Bunların nasıl yapıldığını birde videodan izleyerek öğrenin..

[YOUTUBE]Bm78jPxH9bw&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

---------------------
Siyahın kaderi suçlanmak, beyazın kaderi kirlenmek.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler