THT DUYURU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

Seçenekler

Msn de beni engelleyenleri bulma...

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Blackdoor
Mesajlar:
1.809
Konular:
387
Teşekkür (Etti):
94
Teşekkür (Aldı):
374
Ticaret:
(0) %
1
1361
05-04-2012 01:17
#1
Msn virüslerin hepsi bizim bu merakımız yüzünden çıkıyor desem yeridir. Bilgisayarı biraz kurcaladıktan sonra bu soruna kısmi olarak çözüm buldum. Evet, yanlış duymadınız msn de sizi silenler değil “msn de beni engelleyenler” i hiçbir program ya da bir servise kayıt olmadan görebiliriz. Msn i verimli kullanmak yazımızda bizi silenleri ve daha fazlasını paylaşmıştık şimdi saadete gelerek bizi engelleyenleri hatta birisi çevrimdışı ise msn i nasıl açtığını dolaylı yollardan nasıl öğreneceğimizi başlayalım

Bu merakımızı gidermek için ilk başta bize iki açık msn ve web tarayıcısı lazımdı. Hemen msn’den yeni bir hesap aldım sonra var olan msn adresimle( [email protected] ) yeni adresi ekledim. Karşı taraf henüz eklemediği için yeni eklediğim msn adresin üzerini fareyle sağ tıklayarak Profil görüntüle dediğimde ve soldaki resmin altındaki linki (Profil ayrıntıları göster ) tıkladığımda resimdeki Messenger Görünümü yoktu.

Sonra adresi eklediğimde resimdeki gibi Messenger Görünümü çıktı.

Ondan sonra kendi adresimi engellediğimde ise ilk baştaki resim çıktı. Olay şu, eğer Messenger Görünümü bölmü yoksa karşı taraf sizi engellemiştir. Eğer sadece silerse görünüm kısmı yine oluyor.

Bu aşamadan sonra aklıma şu geldi, Msn Görünümü kısmı bulunduğu halde karşı taraf beni engelleyebilir mi;

Evet, engellemiş olabilir tabi karşı taraf kız ise engelleme riski düşüyor bakınız neden böyle söyledim. İlk başta aklıma Messenger görünümü kaldırmak geldi hemen yeni msn adresimden sağ tarafta bulunan msn adresi(oturumu kapat’ın hemen üzeri)/Hesabınızı görüntüleyin/ Profiller/ Paylaşılan Profilinizi Düzenleyin bölümünden Messenger Görünümü kısmında sağda İzinler var. İzinlere baktığımda durum vahim en az messenger kişileri bu kısmı görebilir yani eğer siz özel bilgilerinizi (msn nick ve resim oluyor) Spaces arkadaşları ya da arkadaşların arkadaşı yaparsanız ve engellediğiniz kişi Spaces arkadaşınız ya da arkadaşınızın arkadaşı ise bu durumda messenger görünümü bölümü görünebilir.

Kısacası özel durumunuzu herkese açık bırakırsanız siz birisini engellediğinizde belli olmaz yok gizliliğimi korumak istiyorum derseniz o zaman belli olur.

Yukarıdaki savım da geçersiz şimdi messenger durumu göründüğü halde bizi engellediğini ya da msni çevrimdışı açtığını nasıl anlayacağı. Özel durum dediğim msn nicki, kişisel bilgi ve msn resmi eğer bunlardan bir tanesinde bile bir değişiklik olursa bu şu anlama geliyor takip ettiğimiz kişinin msni açıktır o halde iki durum olur ya msni çevrimdışı açmıştır ya da bizi engellemiştir. Hemen ona mesaj göndererek merakınızı giderebilirsiniz eğer engellemişse cevap gelmeyecektir.

Dahası var eğer takip ettiğimiz kişi sık sık çevrimdışı msn’i açıyorsa hemen resimde gördüğünğüz gibi solda Spaces Giriş Sayfası var takip ettiğiniz kişinin olaylarını izleyebilirsiniz. Birisini arkadaş olarak eklemiş mi, profillerini değiştirmiş mi(Eğer gizlememişse tabi) bakabilirsini. Burada dikkatinizi bir yere çekmek istiyorum Sağda xxx dakika önce yazar küçük bir matematik hesabıyla ne zaman msn de olduğu belli olur. Eğer o sizi engellemişse görünmez.

Her ne olursa olsun bizi engelleyenleri görebiliriz
---------------------
Acizler için imkansız, korkaklar için müthiş gözüken şeyler kahramanlar için idealdir.


White lotus brotherhood
AtikX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
04/2012
Nereden:
(C:)/Windows/AtikX32
Yaş:
27
Mesajlar:
297
Konular:
17
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
22
Ticaret:
(0) %
05-04-2012 17:23
#2
saol..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler