İPUCU

Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

Seçenekler

Temel İnternet İletişim Araçları

Héraklés - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2011
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
6.241
Konular:
920
Teşekkür (Etti):
1142
Teşekkür (Aldı):
5465
Ticaret:
(0) %
02-07-2013 08:47
#1
Temel İnternet İletişim Araçları
İnternet insanlar arasında sözlü ve yazılı iletişim kadar, görsel ve medya araçlarınında bir arada sunulabildiği etkileşimli bir iletişim ağı oluşturmuştur. Bu iletişim ağı ile, değişik araçlar kıllanılarak, kişilerin bir araya gelebilmelerine ve belirli konularda iletişim kurmalarına olanak sağlamaktadır. Bu araçların bazıları internetle beraber ortaya çıkmışken bazıları yeni yeni oluşmaktadır.
İnternet uygulamaları arasında bilgisayarlar arcılığıyla kaynaklar ve bilgiye erişimde bilgisayarlar arası iletişim kurmada üç temel uygulama aracı ve hizmetinden söz edebiliriz.Elektronik Posta(e-posta)


İnternet iletişimde eş zamanlı olmayan biçimde kişilerin birbirlerine veya bir gruba metinsel, grafiksel veya animasyon türü mesaj gönderebildikleri ve herhangi bir dosya formatında kaydedilmiş belgeleri ek olarak iliştirebildikleri ilk geliştirilen internet uygulamalarından birisidir. E-Posta uygulamalarından faydalanabilmek için, öncelikle bir e-posta adresimizin olması gerekir. Gerekli olan bu e-posta adresleri bu hizmeti sunan şirket veya kuruluşlar tarafından kendilerinin belirlemiş olduğu kullanım ilkelerine uyulması ilkeleri ile dağıtılmaktadır.

İnternet adreslerinin yapıları incelendiğinde 2 bölümden oluştuğu görülmektedir. İlk kısımda kullanıcı adınız ikinci kısımda da e-posta hizmetinin sunulduğu yer hakkında bilgi vardır. Bu bölümler arasında (@) işareti kullanılarak uygulamanın bir elektronik posta uygulaması olduğu belirtilir.

Bu teknolojide aynı zamanda e-postanızın içeriğini, ileti durumunu, posta kutunuzu kontrol etmek gibi birçok işlemde yapabilirsiniz.Tel-netBilgisayarınız üzerinden bu hizmeti sunan başka bir bilgisayara internet protokolü ile doğrudan bağlantınızı sağlayan yöntemdir. Bu yöntem ile, bağlanmak istediğiniz bilgisayarda sizin erişiminize olanak sağlayacak bir kullanıcı adı ve şiffresi sağlanmış olmalıdır. Bu sayede, bağlanılan bilgisayar üzerinde, size sunulan haklar ölçüsünde, uzaktan erişim ile çalışabilir ve işlem yapabilirsiniz. ayrıca telnet hizmetini görsel olarak destekleyici yazılımlar bulunmaktadır. Bu bağlantılar, Güvenilir Telnet bağlantısı şeklinde olabilir. Böylece iki bilgisayar arasındaki bilgi paylaşımı üçüncü şahıslardan büyük ölçüde korunmuş olur.


Dosya Transfer Protokolü(FTP)
FTP (File Transfer Protocol) internete bağlantısı olan bir bilgisayardan başka bir bilgisayara (çift yönlü) dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir internet protokolüdür. FTP dosya aktarımı yapan uygulama programlarına verilen genel bir addır. FTP geliştirilen internet protokollerinden biridir. FTP protokolü ile bir bilgisayardan başka bir bilgisayara dosya aktarımı yapılırken, o bilgisayar ile etkileşimli ve eşzamanlı(on-line) bağlantı kurulur. FTP protokolünün sağladığı komutlar yardımıyla iki bilgisayar arasında dosya alma veya gönderme işlemleri yapılır.World Wide Web(www)
World Wide Web , protokollere dayanan, standart yollarla internet üzerinden çok sayıda doküman ve bilgilere ulaşmak için kullanılan internet hizmetidir.
---------------------
"MediumTurquoise"]keybase login # or signup
keybase id Héraklés
keybase id Héraklés@tht # etc :-)
keybase follow Héraklés
keybase encrypt Héraklés -m
" "a secret msg"


# The new Keybase filesystem

# www.turkhackteam.org
HackerJobo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
İstanbul
Yaş:
21
Mesajlar:
1.500
Konular:
207
Teşekkür (Etti):
71
Teşekkür (Aldı):
136
Ticaret:
(0) %
03-07-2013 02:28
#2
bilgi için saol üstad
DEATH OF WAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2013
Nereden:
system32.exe
Mesajlar:
512
Konular:
49
Teşekkür (Etti):
24
Teşekkür (Aldı):
33
Ticaret:
(0) %
06-07-2013 20:05
#3
Teşekkürler.
--------------------- ATAM İZİNDEYİZ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı