THT DUYURU

chat
Sosyal medya ve Sosyal Platformlar Sosyal Medya Ve Sosyal Platformlar Hakkında Her şey.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Twitter dan takİpÇİ satin almanin zararlari!

TURKSTFN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
23.265
Konular:
5520
Teşekkür (Etti):
239
Teşekkür (Aldı):
3009
Ticaret:
(0) %
1
770
18-02-2014 20:38
#1
Özellikle gazeteci, sanatçı ve şirketler bu anlamda daha çok insanın kendini takip edebilmesi için farklı yollara başvuruyor.

Twitter kendini ifade etmek için güzel bir ortam. İnsan kendi gibi olan birçok kullanıcı buluyor, fikir paylaşımında bulunuyor. Her nasılsa yeni kullanıcılar sizi takip etmek için yazdıklarınıza değil, sizin ne kadar muteber olduğunuza bakıyor. Ne kadar muteber olduğunuzu kanıtlamanın en kolay yollarından biri ise sizi kaç kişinin takip ettiği.

Özellikle gazeteci, sanatçı ve şirketler bu anlamda daha çok insanın kendini takip edebilmesi için farklı yollara başvuruyor. Kişiler zaman zaman olmadığı biri gibi gözükürken şirket farklı promosyonlar sunarak kullanıcı kazanıyor. Bu alandaki en çirkin aktivitelerden biri ise kullanıcı satın almak. Şirketlerin yalan dolan kullanıcılar yarattığı veya bunları satın aldığı söyleniyor.

Bunu kanıtlamanın yolu neredeyse yok gibi. Sadece Status People Fake Follower Check — Social Media Management Platform for Business adresine giderek kullanıcıların kaç sahte kullanıcı şartlarına uyan takipçisi olduğunu inceleyebilirsiniz. Site Melih Gökçek’in 100 bin, Mehmet Şimşek’in 53 bin, Recep Tayyip Erdoğan’ın 692 bin, Cumhurbaşkanlığı resmi adresinin 190 bin sahte olma olasılığı yüksek kullanıcıya sahip olduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta internet üstünde kullanıcı sayısını artırmak için gerçek Türk kullanıcıları satan bir firmayla tanıştım. Söylediğine göre gerçekten de varolan kullanıcıları bir şekilde hesabınıza tranfer ediyordu. Nasıl yaptığını sormak amacıyla bu sitenin sahibi kişiyle birbiri ardına birkaç elektronik posta trafiği yaşadık. Söylediklerine bakılacak olunursa satın aldığınız kişiler buna izin vermiş, bunun karşılığında da nasılını bana iletmediği bir fayda elde etmiş insanlardı.

Denemeye karar verdim. 1.000 kişi için 19 TL ile 5.000 kişi için 69 TL arasında değişen bir fiyat skalası vardı. Deneme amaçlı olarak 5.000 kişilik kitle satın almaya karar verdim. Genelde böylesi kişilere ücret göndermek çok doğru olmazdı. Ancak site Paypal imkanı sunuyordu. Gece 24:00’ten sonra satın aldım. Satın almamla beraber kullanıcılar hesabıma teker teker tanımlanmaya başlandı. 3.300’ün üstünde bir takipçi kitlem vardı, bir saat içinde 7.000’in üstünde kullanıcı benim için tanımlanmıştı. Sabaha kadar 8.300 olacağını düşünerek yattım.
Sabah kalktığımda 7.800 civarı bir kullanıcım vardı. Neden tamamının gelmediğini sorduğumda gece hızla cevap veren site sahibinden artık mesaj gelmez oldu. Birbiri ardına sorular gönderdim ama parasını almış site sahibi geri dönmeyi bıraktı. Olabilir diyerek konuyu kapattım.

Ardından gelen yeni kullanıcıları incelemeye başladım. Genelde kendin futbol kulüpleriyle tanımlayan ve ifade eden kullanıcılarla dolmuştu hesabım. Bunlardan birkaçıyla konuşma denemelerim sonuçsuz kaldı. Cevap veren ya da söylediklerinizi anlamaya çalışan kullanıcılar değildi bunların büyük bir bölümü. Yazdığınız her şeyden farklı bir şey çıkarmak ve zaman zaman işi hakarete vardıracak, benim kendi sosyal medya çevremde tanışmadığım bir kitleydi bu.

Ardından benim yazdıklarımla beraber bu doku uyuşmazlığı iyice kendini gösterdi. Saatte 200-250 kişi hesabımı takip etmeyi bırakmaya başladı. Birinci günün sonunda 6.000’in altına inmiştim. Hesaplardaki düşüş zamanla yavaşladı.

İlginçtir ki Klout ve Twittercounter gibi sistemler yeni gelen kullanıcıları sistemlerinde çok geç görüyor. Muhtemelen sistemleri içinde hızla gelenlere karşı temkinli yaklaşım gibi bir algoritma var.
Konuyla ilgili son durumu http://twitter.com/serhatayan adresinden takip edebilirsiniz

Bu noktada yaşadığım tecrübelerden birkaç küçük not çıkardım ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum:

Twitter takipçisi satın almak çok yanlış ve nedensiz bir aktivitedir
Twitter takipçisi sizi belli bir sebepten ve yazdığınız şeyden dolayı takip eder. Eğer olmadığınız biri gibi davranırsanız ilk farklılaşmada sizi terkeder
Hızla gelen sizi hızla terkeder
Gelenler yarattıkları polemiklerle sizin mevcut ve kemik kullanıcı kitlenize de zarar verir ve gitmelerine neden olur
Her ne yaparsanız yapın beyin kıvrımlarınızla yakalamadığınız kitle yanlıştıralıntı
--------------------- Turkhackteam dışında sosyal medya,forum ve gruplarda hesabım bulunmamaktadır .
herodeath Teşekkür etti.
aytirock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2009
Mesajlar:
8
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
07-03-2014 05:14
#2
abicim sana bir kaç sorum olacak müsait olunca

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler