THT DUYURU

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

takipci
chat
Seçenekler

Cree.py İle Siber İstihbarat //NogayGokturk

'Taipan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbaratçı
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
3.860
Konular:
87
Teşekkür (Etti):
903
Teşekkür (Aldı):
1389
Ticaret:
(0) %
168
67683
17-05-2017 23:16
#1
Cree.py İle Siber İstihbarat // 'Taipan
Selamun aleyküm.
Bu konuda sizlere kişiye yönelik siber istihbarat araçlarından biri olan "cree.py"ın nasıl yükleneceğini, kullanımını, ne işimize yarayacağını anlatacağım. Öncelikle biraz cree.py'dan bahsedeyim.

Cree.py Nedir?

Creepy çok kullanılan sosyal medya platformlarından 4 tanesinin uygulama açıklarından faydalanılarak python programlama diliyle yazılmış geolokasyon tabanlı açık kod pasif bilgi toplama aracıdır. Linux, Windows ve OS X işletim sistemlerinde desteklenmektedir. Peki hangi platformlar derseniz de platformlarımız şunlar: Twitter, Instagram, Flicker ve Google+. Programın mantığından bahsedersek program bu platformaların API'lerindeki açıklardan faydalanarak bilgi çeker. Dilerseniz tek tek API'leri kullanabilirsiniz tabi ancak bu kadar düzenli ve sistematik bir şekilde bilgi edinemezsiniz. Ben anlatımımı Twitter Plugin'ini kullanacağım.


Cree.py Nasıl Yüklenir?

"http://www.geocreepy.com/" Sitesine girip işletim sisteminize uygun linkten download edip yüklediğiniz setup dosyasını açarak normal bir program kurar gibi next next next diyerek kurabilirsiniz.

Cree.py Kullanımı:

Masaüstünüze gelen kısayol ile programımıza giriş yapalım. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Kare içine aldığım yere tıklayın.Karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacak. Buradan kullanmak istediğiniz plugin'i seçip işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Ben twitter'ı kullanacağım sizde istediğinizi kullanabilirsiniz. Genel olarak işlemleri çok benzer. Twitter Plugin'ni seçtikten sonra "Run Configuration Wizard" yazan butona tıklayalım.

İlk açılan ekrana "next" deyin. İkinci açılan ekranda twitter hesabınız ile giriş yapmanız gerekmedir. Endişeye kapılmayın fake script falan değil konu başında bahsettiğim API'yi kullanmak için sisten izin istiyor. Uygulamaya izin ver deyin. Size bir token verecek. O token'i aşağıdaki "Pin" yazan satıra yapıştırın ve "finish" diyin. Ekran kapanacak geri geldiğimiz ekranda da "ok" deyin.

Bundan sonraki adımlarımız için iki seçenek mevcut birincisi "Kişi Tabanlı Proje" diğeri ise "Konum Tabanlı Proje" ilk olarak kişi tabanlı olana değinelim. Ekrandaki sekmelerden "Person Based Project" yazan seçeneğe tıklayın.
Açılan pencerede projenize bir başlık verip açıklama falan yazabilirsiniz. Başlık verip istersenizde açıklamaya yazarak "Next" diyelim. Daha sonra açılan pencerede "search for" kısmına bilgi toplayacağınız kullanıcının kullanıcı adını, e mailini veya tam adını yazınız."Search In" kısmından kullanacağınız plugin in başına tick atın. Unutmayın ki ilk başta token aldığımız gibi token almadığınız bir plugin'i kullanamazsınız. "Search" deyip aşağıda çıkacak profil yada profillerden hangisi sizin aradığınız ise onun üstüne tıklayıp "Add To Targets" kısmına ekleyin. Birden fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz. Lakin işlemler uzun sürer. Gizlilikten ötürü kullanıcı bilgilerini gizledim.

Devamında "next, next, finish" yapınız. Daha sonra sol tarafta projemizin isminin olduğu klasörü göreceksiniz o klasöre sağ tıklayıp "Analyze Current Project" deyin. Kişinin twitter aktifliğine göre analiz süresi uzayıp kısalabilir. Analiz bittiğinde size aşağıdaki log satırında " Analysis thread finished for all targets." şeklinde bir çıktı verir. Eğer kurbanın twitterındaki konum ayarları aktifse karşınıza bir google haritası çıkar. Bu haritadan kurbanınızın ne sıklıkla nerelerde tweet attığını göre bilirsiniz. Sağ taraftaki bölmede en yakın tarihten son tarihe kadar tweet attığı lokasyonlar çıkar her hangi birine tıkladığınızda saat kaçta, hangi tarihte tweet attığını, konumunu ve tweetini görebilirsiniz. Aktiflik saatleri ve Uydu seçeneğiyle eve, iş yerine, okuluna kadar bulabilirsiniz.Kendiniz Map'i kurcalarsınız şimdi soldaki proje klasörünün başındaki simgeye tıklayarak klasörü genişletin ve "Analysis" kısmına tıklayın. Karşınıza user'ın twitter analizleri gelecek. Bunların içinde twitter'a ne ile bağlandığı, saat dilimleri olarak aktifliği, takipçi ve takip ettiği kişi sayısı, tweet sayısı, en çok kimleri RT'lediğini görebilirsiniz.

Peki bu bilgiler ne işimize yarar?

Mesela bir server'a saldırıda bulunacaksınız en uygun zaman sizce hangisidir? Bence yöneticisinin başında olmadığı zamandır. Eğer yönetici (ki burda ismini falan bildiğinizi var sayıyorum.) aktif olarak twitter kullanıyorsa bu analiz sayesinde hangi saat dilimlerde aktifliğinin düştüğünü izleyebilir. Saldırınızı o saate göre planlıyabilirsiniz. Başka bir olay kurbanınızı adım adım her tweet attığında konumu açıksa izleyebilirsiniz. Yada kurbana telefon için yazılmış bir RAT yada başka bir zararlı yazılım yedireceksiniz diyelim. Twitter da kullandığı cihazlardan telefonunun işletim sistemini öğrenip ona göre bir senaryo izleyebilirsiniz. Tabi bunları kullanmka sizin hayal gücünüze kalmış. Bir saldırıya başlamadan önce en önemli şey yeteri kadar bilgi toplayabilmektir bunu sakın unutmayın.

Şimdi geçelim ikinci kısma yani "Konum Bazlı Analiz'e" bunun için aşağıdaki gibi "Placed Based Project"i seçiniz. Yine açıklama vb kısmını dilediğiniz gibi girebilirsiniz.Haritanın olduğu kısma geldiğinizde tweet araması yapacağınız adresi "Adress" yazan çubuğa yazınız. Haritanın gösterdiği alandan istediğiniz yere tıklayın. "Distance From The POI" kısmına ne kadar uzunluktaki bir yarıçapta arama yapacağınızı girin. Km, m cinsinden girebilirsiniz.
"Next" deyip devam edin. Kullanacağınız plugin'i seçin. "Next, Next, Finish" ile işlemi tamamlayalım. Daha sonra yeni açılan klasörümüze sağ tıklıyayıp "Analyze Current Project" deyin. Daha sonra klasörünüzün başındaki simgeye tıklayıp klasörünüzü genişletin ve "Loca tions" yazan kısma çift tıklayın aradığınız lokasyondaki tweet haritası karşınıza çıkar.


NOT: Lokasyon özelliği twitter'ında konum özelliği açık olan kurbanlar için geçerlidir.

Evet arkadaşlar konumuz bu kadar. Takıldığınız anlayamadığınız bir yer olursa yorum atabilirsiniz. İlgi gelirse bu konuda başka makalelerde hazırlarım birçok yöntem ve araç mevcut günümüzde Hayırlı geceler.Kaynak : https://medium.com/three-arrows-secu...t-9348e01a437d
---------------------
Man In The Middle

#Kalbimizdesin Solo-Türk


Konu DeneyimsizDenek tarafından (24-07-2018 23:16 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
aslan4111, Pentester, 3HiLaLL, Teouique, 'Elit', resilevil, HACKERTHT, KoyuAdam, Mechanics, stokw, UNEQUAL, DeneyimsizDenek, ᑕᕮᗰ ΛDΓİΛП, Fearlessleon, SeNZeRo, Tetrox, 'GonzaLes, KemalAli77, Plans, werbinich, ßyWick, BADWOLF007, kenzai, H3Uch1x, Hinnves, TheAbraham, BordoBereliHack34, Quality38, Cybersoldier539, AlucaarD, 2nokta, 'Insider, hackedbyhacker2, BH80, Efsane2002, D4D4S, Alparslan431907, ossolmaz01, vahcet12, Slaughter 9, YouKnowWho, BloodBrother, ByBaggins, 'T0YB0X, Mrjava, Z B, sunra, ChyNova, xenceri, bengaripadam, Siber Turk, golgefurina, GoVerNinG, izcafer, khpsn41, CYANİD, TnLamaz, firehackturk, Bertuğ Kağan, Edros Detretus, legendgolge, magics2, DarkHealler, Blueeytning, EfsaneHacker21, kurtadam28, StringingStroke, XZep, Narkozer44, K4YS3R1L1, scan65, Beyazkralahm, generalblackx, CENGAV3R, MORTAN, Folyx, VeFaLıTÜRK, coldplus, Yemreoz01, sqruhqn, YnSGnDz, theruling, YouAndLife, AdaminBirii, M3m0ry, prototyqe, Sontigin, kasabi, ogulcanla, BatuhanOzl, MwTugi, deli siber, mustehzi, By Network, gedretro, Pro Hacker Assassin, RedLinee, emre773, TRefex, AliMrt01, rewecetr, MeliHardS, p0inne, 1T4CH1, farazikayra, CiHaN-i TuRaN, buld0ger, mstfdrc, turanhack53, ZVkill3r, myRANN, Sloup, Umk, Gny06, Cagelot, IHUDDLEI, Perarin, ayyidizx1, MukiKral47, acklycc, Yasar16, ECHO3, SuperNoobs, EZE3L, THEPROJE, Spectual, kahkahax, packer.py, Y8Y1K6, onuryaman, j4mir, "αquαmαrínє, Neferitc, Hackerlogitech, K3L3S, Yasef Pars, Liserjik, ARSEF7, ss10, NOTHEKIR, JrHacker01 Teşekkür etti.
HocaXD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Nereden:
Roma
Mesajlar:
1.875
Konular:
95
Teşekkür (Etti):
12
Teşekkür (Aldı):
272
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:19
#2
Maltego benzeri bir araç galiba ellerine sağlık bu arada
Yasar16 Teşekkür etti.
aslan4111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tasarımcı
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
Galatasaray
Mesajlar:
3.469
Konular:
342
Teşekkür (Etti):
2310
Teşekkür (Aldı):
1123
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:21
#3
Güzel konu düzeni ve yararlı bir konu.Elinize sağlık komutanım.
---------------------
"Ruhumuz,Tek Burcumuz GALATASARAY !"
Ultra723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2013
Nereden:
sitemap.xml
Yaş:
10
Mesajlar:
2.715
Konular:
555
Teşekkür (Etti):
241
Teşekkür (Aldı):
504
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:21
#4
Aman tanrım ^^ Ellerine sağlık
---------------------
к. αтαтüяк

---> “Para ya da mal çaldığınızda birileri onun kaybolduğunu anlarlar. Bilgi çaldığınızda çoğu zaman bunu kimse fark etmez, çünkü bilgi hâlâ ellerindedir.”


- Kevin Mitnick


A8Yxqrk=+K+5
Sqrush Teşekkür etti.
Pentester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Researcher
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
1.218
Konular:
91
Teşekkür (Etti):
637
Teşekkür (Aldı):
512
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:22
#5
Harika olmuş komutanım, ellerine sağlık
---------------------
"Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."
Mustafa Kemal ATATÜRK
3HiLaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2017
Mesajlar:
1.962
Konular:
171
Teşekkür (Etti):
1589
Teşekkür (Aldı):
783
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:22
#6
Ellerinize Saglık Cok Yararlı Ve Düzenli Bir Konu Olmuş
Doctor Memotaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2017
Nereden:
SabhatinZaim
Yaş:
21
Mesajlar:
1.312
Konular:
59
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
530
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:24
#7
Düşman Olduğum Çocuğun Evini Buldum Sanırım Son Post Evde Atmış En Son Giriş Yeride Bir Ev
resilevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbaratçı
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
TR
Mesajlar:
604
Konular:
11
Teşekkür (Etti):
336
Teşekkür (Aldı):
124
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:29
#8
Ellerinize sağlık komutanım
Leopic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
02/2016
Mesajlar:
9.943
Konular:
2066
Teşekkür (Etti):
27
Teşekkür (Aldı):
4317
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:30
#9
Ellerinize sağlık komutanım döktürmüşsünüz.
HACKERTHT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2006
Nereden:
TÜRK
Yaş:
40
Mesajlar:
10.478
Konular:
316
Teşekkür (Etti):
6735
Teşekkür (Aldı):
3462
Ticaret:
(0) %
17-05-2017 23:31
#10
Eline sağlık
Güzel Bir Anlatım ve Paylaşım olmuş
--------------------- Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk’e kılıç kaldıran eli kır!

Her Gün Ölmekten Se Bir gün Ölmeyi Tercih Ederim !

TurkHackTeam.Org/Net © 2006 - 2020
Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler