Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.
Cree.py İle Siber İstihbarat //NogayGokturk

Sosyal Mühendislik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 17-05-2017 23:16   #1
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 935
Teşekkür (Aldı): 1320


Cree.py İle Siber İstihbarat // 'TaipanSelamun aleyküm.
Bu konuda sizlere kişiye yönelik siber istihbarat araçlarından biri olan "cree.py"ın nasıl yükleneceğini, kullanımını, ne işimize yarayacağını anlatacağım. Öncelikle biraz cree.py'dan bahsedeyim.

Cree.py Nedir?

Creepy çok kullanılan sosyal medya platformlarından 4 tanesinin uygulama açıklarından faydalanılarak python programlama diliyle yazılmış geolokasyon tabanlı açık kod pasif bilgi toplama aracıdır. Linux, Windows ve OS X işletim sistemlerinde desteklenmektedir. Peki hangi platformlar derseniz de platformlarımız şunlar: Twitter, Instagram, Flicker ve Google+. Programın mantığından bahsedersek program bu platformaların API'lerindeki açıklardan faydalanarak bilgi çeker. Dilerseniz tek tek API'leri kullanabilirsiniz tabi ancak bu kadar düzenli ve sistematik bir şekilde bilgi edinemezsiniz. Ben anlatımımı Twitter Plugin'ini kullanacağım.


Cree.py Nasıl Yüklenir?

"http://www.geocreepy.com/" Sitesine girip işletim sisteminize uygun linkten download edip yüklediğiniz setup dosyasını açarak normal bir program kurar gibi next next next diyerek kurabilirsiniz.

Cree.py Kullanımı:

Masaüstünüze gelen kısayol ile programımıza giriş yapalım. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Kare içine aldığım yere tıklayın.Karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacak. Buradan kullanmak istediğiniz plugin'i seçip işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Ben twitter'ı kullanacağım sizde istediğinizi kullanabilirsiniz. Genel olarak işlemleri çok benzer. Twitter Plugin'ni seçtikten sonra "Run Configuration Wizard" yazan butona tıklayalım.

İlk açılan ekrana "next" deyin. İkinci açılan ekranda twitter hesabınız ile giriş yapmanız gerekmedir. Endişeye kapılmayın fake script falan değil konu başında bahsettiğim API'yi kullanmak için sisten izin istiyor. Uygulamaya izin ver deyin. Size bir token verecek. O token'i aşağıdaki "Pin" yazan satıra yapıştırın ve "finish" diyin. Ekran kapanacak geri geldiğimiz ekranda da "ok" deyin.

Bundan sonraki adımlarımız için iki seçenek mevcut birincisi "Kişi Tabanlı Proje" diğeri ise "Konum Tabanlı Proje" ilk olarak kişi tabanlı olana değinelim. Ekrandaki sekmelerden "Person Based Project" yazan seçeneğe tıklayın.
Açılan pencerede projenize bir başlık verip açıklama falan yazabilirsiniz. Başlık verip istersenizde açıklamaya yazarak "Next" diyelim. Daha sonra açılan pencerede "search for" kısmına bilgi toplayacağınız kullanıcının kullanıcı adını, e mailini veya tam adını yazınız."Search In" kısmından kullanacağınız plugin in başına tick atın. Unutmayın ki ilk başta token aldığımız gibi token almadığınız bir plugin'i kullanamazsınız. "Search" deyip aşağıda çıkacak profil yada profillerden hangisi sizin aradığınız ise onun üstüne tıklayıp "Add To Targets" kısmına ekleyin. Birden fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz. Lakin işlemler uzun sürer. Gizlilikten ötürü kullanıcı bilgilerini gizledim.

Devamında "next, next, finish" yapınız. Daha sonra sol tarafta projemizin isminin olduğu klasörü göreceksiniz o klasöre sağ tıklayıp "Analyze Current Project" deyin. Kişinin twitter aktifliğine göre analiz süresi uzayıp kısalabilir. Analiz bittiğinde size aşağıdaki log satırında " Analysis thread finished for all targets." şeklinde bir çıktı verir. Eğer kurbanın twitterındaki konum ayarları aktifse karşınıza bir google haritası çıkar. Bu haritadan kurbanınızın ne sıklıkla nerelerde tweet attığını göre bilirsiniz. Sağ taraftaki bölmede en yakın tarihten son tarihe kadar tweet attığı lokasyonlar çıkar her hangi birine tıkladığınızda saat kaçta, hangi tarihte tweet attığını, konumunu ve tweetini görebilirsiniz. Aktiflik saatleri ve Uydu seçeneğiyle eve, iş yerine, okuluna kadar bulabilirsiniz.Kendiniz Map'i kurcalarsınız şimdi soldaki proje klasörünün başındaki simgeye tıklayarak klasörü genişletin ve "Analysis" kısmına tıklayın. Karşınıza user'ın twitter analizleri gelecek. Bunların içinde twitter'a ne ile bağlandığı, saat dilimleri olarak aktifliği, takipçi ve takip ettiği kişi sayısı, tweet sayısı, en çok kimleri RT'lediğini görebilirsiniz.

Peki bu bilgiler ne işimize yarar?

Mesela bir server'a saldırıda bulunacaksınız en uygun zaman sizce hangisidir? Bence yöneticisinin başında olmadığı zamandır. Eğer yönetici (ki burda ismini falan bildiğinizi var sayıyorum.) aktif olarak twitter kullanıyorsa bu analiz sayesinde hangi saat dilimlerde aktifliğinin düştüğünü izleyebilir. Saldırınızı o saate göre planlıyabilirsiniz. Başka bir olay kurbanınızı adım adım her tweet attığında konumu açıksa izleyebilirsiniz. Yada kurbana telefon için yazılmış bir RAT yada başka bir zararlı yazılım yedireceksiniz diyelim. Twitter da kullandığı cihazlardan telefonunun işletim sistemini öğrenip ona göre bir senaryo izleyebilirsiniz. Tabi bunları kullanmka sizin hayal gücünüze kalmış. Bir saldırıya başlamadan önce en önemli şey yeteri kadar bilgi toplayabilmektir bunu sakın unutmayın.

Şimdi geçelim ikinci kısma yani "Konum Bazlı Analiz'e" bunun için aşağıdaki gibi "Placed Based Project"i seçiniz. Yine açıklama vb kısmını dilediğiniz gibi girebilirsiniz.Haritanın olduğu kısma geldiğinizde tweet araması yapacağınız adresi "Adress" yazan çubuğa yazınız. Haritanın gösterdiği alandan istediğiniz yere tıklayın. "Distance From The POI" kısmına ne kadar uzunluktaki bir yarıçapta arama yapacağınızı girin. Km, m cinsinden girebilirsiniz.
"Next" deyip devam edin. Kullanacağınız plugin'i seçin. "Next, Next, Finish" ile işlemi tamamlayalım. Daha sonra yeni açılan klasörümüze sağ tıklıyayıp "Analyze Current Project" deyin. Daha sonra klasörünüzün başındaki simgeye tıklayıp klasörünüzü genişletin ve "Loca tions" yazan kısma çift tıklayın aradığınız lokasyondaki tweet haritası karşınıza çıkar.


NOT: Lokasyon özelliği twitter'ında konum özelliği açık olan kurbanlar için geçerlidir.

Evet arkadaşlar konumuz bu kadar. Takıldığınız anlayamadığınız bir yer olursa yorum atabilirsiniz. İlgi gelirse bu konuda başka makalelerde hazırlarım birçok yöntem ve araç mevcut günümüzde Hayırlı geceler.Kaynak : https://medium.com/three-arrows-secu...t-9348e01a437d

Konu DeneyimsizDenek tarafından (24-07-2018 23:16 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:19   #2
 • E-Mail onayı yapılmamış üye
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Nereden
Roma
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 12
Teşekkür (Aldı): 271
Maltego benzeri bir araç galiba ellerine sağlık bu arada
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:21   #3
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2016
Nereden
Galatasaray
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 2310
Teşekkür (Aldı): 1094
Güzel konu düzeni ve yararlı bir konu.Elinize sağlık komutanım.___________________________________________

"Hayatın Anlamı GALATASARAY !"
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:21   #4
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2013
Nereden
sitemap.xml
Yaş
8
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 250
Teşekkür (Aldı): 503
Aman tanrım ^^ Ellerine sağlık___________________________________________

к. αтαтüяк

---> “Para ya da mal çaldığınızda birileri onun kaybolduğunu anlarlar. Bilgi çaldığınızda çoğu zaman bunu kimse fark etmez, çünkü bilgi hâlâ ellerindedir.”


- Kevin Mitnick


A8Yxqrk=+K+5
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Sqrush Teşekkür etti.
Alt 17-05-2017 23:22   #5
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 604
Teşekkür (Aldı): 456
Harika olmuş komutanım, ellerine sağlık___________________________________________

"Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Yapabildiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:22   #6
 • Binbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1599
Teşekkür (Aldı): 786
Ellerinize Saglık Cok Yararlı Ve Düzenli Bir Konu Olmuş
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:24   #7
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Nereden
İstanbul.
Yaş
20
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 507
Düşman Olduğum Çocuğun Evini Buldum Sanırım Son Post Evde Atmış En Son Giriş Yeride Bir Ev
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:29   #8
 • İstihbarat Timi
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2016
Nereden
TR
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 314
Teşekkür (Aldı): 109
Ellerinize sağlık komutanım___________________________________________

~Don't only "Wish" for it, also "Work" for it~


Biz Bir Ölür, Bin Diriliriz. Bu da böyle biline..!
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:30   #9
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 28
Teşekkür (Aldı): 4332
Ellerinize sağlık komutanım döktürmüşsünüz.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2017 23:31   #10
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
11/2006
Nereden
TÜRK
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 6666
Teşekkür (Aldı): 3391
Eline sağlık
Güzel Bir Anlatım ve Paylaşım olmuş___________________________________________

Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk’e kılıç kaldıran eli kır!

Her Gün Ölmekten Se Bir gün Ölmeyi Tercih Ederim !

TurkHackTeam.Org/Net © 2006 - 2019 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau