Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.
Beden Dili | Mets | SMK

Sosyal Mühendislik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-02-2019 23:16   #1
  • İstihbarat Tim Asistanı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2016
Nereden
California
Yaş
22
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 51
Teşekkür (Aldı): 64


Beden Dili | Mets | SMK

Sosyal Mühendisliğin de Bir Parçası Olan Beden Dili Nedir? Parçaları Nelerdir? Nerelerde Kullanabilir-Kullanamayız? Bu Konumda Bunlara Değineceğim..

Beden Dilini Anlatma ile Başlayalım.

Alıntı:
Konuşma becerisi iki insanın birbirleriyle iletişm haline geçmesini anlaşmasını sağlar. Beden dili ise;İnsanların yada hayvanların, jest, mimik ve hareketler ile konuşma işlevi olmadan iletişim kurmasıdır.

İletişimde en etkili faktör beden dilidir. Beden dili içten samimiyeti, varmak istenen noktayı, kendine özgüvenin dışa vuruş şeklidir. İnsanların birbirleriyle kurdukları ilişkilerde beden dilini etkisi %90'lardadır.

Beden diline alternatif bir tanım daha yapmamız gerekirse; Kelimeler ve kelimelerle ifade edilenle dışında her türlü iletişim biçimidir diyebiliriz.

Beden dilinde en önemli öge gözlerdir. Gözler her şeyi anlatır; dolayısıyla beden dili için gözler ilk sırada gelir. Konuşurken karşımızdaki kişinin yüzüne bakmak, o kişiye verdiğimiz değerin, duyduğumuz saygının ifadesidir.

Beden Dilinde mimiklerimizi aşırıya kaçmadan kullanmalıyız.
Beden Dili Parçaları;

Beden Duruşu

Jestlerimiz

Mimiklerimiz

Giyim Tarzı

Bakım ve Makyaj vs.

Göz Temasları

Mesafeler

Kullanılan Takı-AksesuarlarNerelerde Kullanabiliriz?

Sosyal Mühendislik Sırasında Kullanmamız Gayet Normaldir, Birde Sosyal Mühendislik Sırasında Kullanmamamız Normaldir.

Beden Dili Hayatımızın Bir Parçası Olmak ile Birlikte Sosyal Mühendisliğinde Bir Parçası Olmuştur. Dolayısıyla da Sosyal Mühendislikte Kullanıyoruz.

Kullanamama Durumunda Neler ile Karşılaşabiliriz?

Beden Dilini Konuşma Esnasında Kullanamamamız Bizim "-" Yönlerimiz Olacaktır. Çünkü Biz Beden Dilini Kullanamaz isek Yalancılığımız, Sahteciliğimiz Ortaya Çıkacaktır. Bazı İnsanlar ise Bu Beden Dilini İnsanların Yalanlarını Ortaya Çıkartmak İçinde Kullanıyorlar.

Beden Dili ile Yalanı Ortaya Çıkarmak;

Bir Kişinin Günlük Yaşantısından Uzak Bir Tavır Sergilemesi Bu Yalanı Ortaya Çıkarır. Hele ki Konuşma Esnasında Gözlerini Başka Tarafa Çevirerek Dinliyor ise Tamamen Bir Yalanın Ortasındasınız Demektir. Bir de Gözlerini Başka Tarafa Çevirmekten Başka Ses Tonu ile de Anlayabiliriz. Günlük Yaşantınızda da İllaki Şahit Olmuşsunuzdur, Bir İnsan Yalan Söylüyor ise Ses Tonunda Bir Gariplik Vardır. Karşısındaki İnsan Bunu Kolayca Sezer. Yalanı Ortaya Çıkan Bir Şahısda "Şaşkınlıklar - Gücenme - Öfke" Belirtileri Görmemiz Normaldir.
___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

MrNights, ciwors, thesunv1 Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau