Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Detaylı OSINT Arşivi // Tegin

Sosyal Mühendislik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 17-03-2019 11:16   #1
  • Moderasyon Ekipler Sorumlusu
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 390
Teşekkür (Aldı): 1959


Detaylı OSINT Arşivi // TeginMerhaba değerli THT üyeleri. Bugün sizlere açık kaynakta tarama yapabileceğimiz OSINT siteleri hakkında bilgi vereceğim. Günümüzde çoğu kullanıcı sosyal medyayı sıklıkla kullanıyor. Bu sebepten ötürü de hedef hesaplardan bilgi toplamak mümkün oluyor. Bu noktada bazı site veya tool'lar ile rahatça hedef hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. "Ph055a" nickli kullanıcı tarafından kapsamlı bir şekilde OSINT siteleri liste haline getirilmiş. Bugün oradaki siteleri inceleyeceğiz. Şu adrese giderek arşive ulaşabilirsiniz;

"https://github.com/Ph055a/OSINT-Collection"

İlk başta kullanıcı adı sorgulaması yapmayı deneyelim. "https://knowem.com/" sitesine gidiyorum ve boşluğa istediğim nick'i yazıyorum.Yazdıktan sonra tarama yaptırıyorum ve alışık olduğum bir sonuçla karşılaşıyorum. Eğer sitenin yanında "Available" yazıyorsa o sitede hedef kullanıcıya ait bir hesap yoktur ancak "Available" yazıyor ama üstü gri ise hedefin oradaki sitede hesabı olabildiğini bize vurguluyor.Sıradaki sitemiz literatürde "data leaks" olarak geçen veri sızıntılarını bize listeleyen bir site. Bu sitede güncel olarak hangi servisten ne kadar mail bilgisi sızdırıldığına dair bilgi alabiliyoruz. "https://hacked-emails.com" adresine giderek bilgi alabiliyoruz. Burada ilgimi "https://hacked-emails.com/latest/" kısmı çekiyor. Son veri sızıntılarında yaklaşık 32 milyon mail bilgisinin sızdırıldığını öğreniyorum ve oradaki linke girdiğim zaman verilerin ne zaman çekildiği, nereden çekildiği ve boyutunun ne kadar olduğunu görebiliyorum.

Evet, konunun başında sosyal medyadan o kadar bahsettikten sonra artık Instagram ve Twitter hesapları hakkında bilgi toplayabiliriz. İlk başta Instagram'dan başlıyorum. Bu arşivi hazırlayan kişi oldukça detaylı bir liste yapmış. Instagram listesinde ilgimi ilk olarak "story" kısmı çekiyor. "https://storiesig.com/" adresine gidiyorum ve açık olan bir hesabın kullanıcı adını giriyorum, akabinde hedef hesabın attığı hikayeler karşıma geliyor ve bunları indirebiliyoruz.

Hedef hesabı yazdığımda 8 tane hikaye attığını görebiliyoruz. Tekrardan profile tıklayıp giriyoruz ve hikayeler bizi karşılıyor.Hikayenin atılma tarihi, saatini ve indirme linkini görebiliyoruz. Böylece hedef hesaptaki hikayelere de erişip, kayıt altına alabiliyoruz.Sıradaki sitemizde ise hedef hesabın takip ettiği ve takipçi sayısını, en fazla beğeni ve yorum alan fotoğrafını ve postlarında en fazla hangi hesabı etiketlediğini görebiliyoruz. "https://gramfly.com" adresinden siteye gidip, kullanıcı adını giriyoruz ve sonuçlar karşımıza dökülüyor. Resim ve bazı veriler sansürlenmiştir, sansürlenen yerlerde istatistiklere normalde erişebilirsiniz.

Şimdi ise hedef Twitter hesabı hakkında bilgi toplayalım. "http://gettwitterid.com/" adresine giderek, hedef kullanıcı hakkındaki basit verilere erişebiliriz. Siteye gidip, kullanıcı adını yazıyorum ve sonuçlar karşıma geliyor.Sıradaki aracımızda kendi hesabımızdan etiket atarak veya postların altına attığı yorumları görebiliyoruz. Bu özellik hedef hakkında bilgi toplamada oldukça önemli bir rol alıyor. Eğer hedefin hesabına sızarsanız, bu siteden oldukça fazla bilgi toplayabilirsiniz. "https://www.allmytweets.net/" adresine gidip, Twitter hesabımı bağlıyorum ve sonuçlar karşıma dökülüyor.
Konu Tegin tarafından (bir Hafta önce Saat 13:28 ) değiştirilmiştir..
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 21-03-2019 00:53   #2
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2019
Nereden
Texas
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 11
Teşekkür (Aldı): 3
Hocam çok güzel olmuş şimdi benim elimde fotoğraf var bu fotoğraftan kim olduğunu nasıl bulurum gerçek adını sosyal medya hesap larını

Konu Tegin tarafından (21-03-2019 12:14 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Ayyildizkodlu Teşekkür etti.
Alt 22-03-2019 20:23   #3
  • Moderasyon Ekipler Sorumlusu
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 390
Teşekkür (Aldı): 1959
Alıntı:
DngTurk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam çok güzel olmuş şimdi benim elimde fotoğraf var bu fotoğraftan kim olduğunu nasıl bulurum gerçek adını sosyal medya hesap larını
Merhaba, şu kısımdan açık kaynaklarda fotoğraf taraması yapabilirsiniz;

https://github.com/Ph055a/OSINT-Collection#image-search
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Ayyildizkodlu Teşekkür etti.
Alt 22-03-2019 20:41   #4
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
İstihbarat
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 107
Teşekkür (Aldı): 55
Komutanım güzel sağolun ama bunların hepsini bir araya toplayan bir arkadaş vardı tek bir kod ile çalışıyordu onu kullanmak zamandan tasarruf sağlar.
Saygılarımla___________________________________________

ƊƜƬƇƝ

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-04-2019 17:22   #5
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2019
Nereden
Azerbaycan
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 5
Teşekkür (Aldı): 1
İnstagram için çalışmıyor mesela onun gösterdiği bilgileri instagram kendisi zaten veriyor bize sadece açık hesaplar hakkında veriyor onu biz bulabiliyoruz.

Konu Tegin tarafından (03-04-2019 19:48 Saat 19:48 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau