Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.
Gerçek yaşantı ve hayatta kalmak! (SM)

Sosyal Mühendislik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 18-03-2019 01:19   #1
  • Siber Güvenlik Ekibi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2013
Nereden
Mercurius
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 490
Teşekkür (Aldı): 480


Gerçek yaşantı ve hayatta kalmak! (SM)Merhaba, arkadaşlar kısa bir not geçeceğim sosyal mühendislik alanında Araştırma ve düşünce ifadelerini gerçekleştirmek için teknikler olsun her türlü sorunuz için öm yolu ile bilmeyen kişilere bildiğimi öğretmek isterim sorularıda alabilirim..
Kısa bir reklam arasından sonra artık sosyal mühendislik alanında bildiğim şeyleri size anlatmak isterim ve buralarda olacağımı bildirmek isterim. Öncelikle gerçek hayat(real) sosyal mühendislik yapılabilir mi tabiki evet.
Anlatayım..

Sosyal mühendislik kullanarak gerçek hayatınızda sosyal yaşamınızda ikna kabiliyetinizi test etmeniz gerekir. Vücut dilinizi ve kendinizin üzülceği noktada sesinizi dahi değiştirmek bile karşı insana vicdan duygusu ile iyi bir izlenim yaratabilirsiniz.
Hayatta kalabilmek için yemek ihtiyacınızı gidermeniz giyiminiz ve konaklamak gerçekten mevcut.
Yemek ihtiyacını gidermeniz artık gerçekten basitleşti bir marka tarzı yerde hamburger yiyebilirsiniz. Teknoloji artık size her türlü yardımcı oluyor.
Fatura fiş günümüzde ispat etmek amacı ile kullanılan en büyük etken sizin olmayan birşey sizinmiş gibi ikna ederek yiyebilirsiniz. Örnekleme yapmak gerekirse çok fazla tekniği var.
Bir film de kullanılan fiş bulup yemeğimi eksik verdiniz gibisinden.
Giyim konusunda aynı şekil de fiş marka yerlerde önemli büyük etken taşıyor yoğun olduğu zamanlarda gidip ürünü alıp o ürüne ait yerden insanların attığı yerlerden alıp alarmını sökmemişsiniz müdüre şikayet tarzında ikna kabiliyeti ve göz korkutup alabilme imkanınız da var ama kamera kayıtları bakılırsa tekrar orda da sizin yeteneğinize kalmış tekniklerle ayrılarak gidebilirsiniz. Sosyal mühendislik her zaman başarılı olacaksınız diye bir kaide yok başarısız olup tekrar deneyebilirsiniz başarılı olduğunuz zaman da gelecektir. Bir çoğunuz hırsızlık gözü ile bakabilir belki bu konuya ama hırsızlık alıp kaçmak türünde olduğu için siz karşınızdakini yanıltıp elinizi sallayarak dışarı çıkabiliyorsunuz. Seyahat etmek günümüz de çok basitleşti artık metro metrobüs otobüs tarzı araçları Ücretsiz olarak sm olmadan dahi kullanmak mümkün artık.

Unutmayın ki kitap okuyarak bu konularla ilgili kendinizi daha geliştirebilirsiniz. Gezen değil kitap okuyan daha çok bilgili olur.
Saygılarımla..___________________________________________

Нация, которая может позволить себе умереть за свою жизнь и свободу, никогда не бывает Не сдастся.

Konu Rainshy tarafından (18-03-2019 01:22 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau