Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.
Manipülasyon / Dezenformasyon // Root Adam #icerikeditorlugukulübü

Sosyal Mühendislik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 2 Hafta önce   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
OLSUN ?
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 158
Teşekkür (Aldı): 237


Exclamation Manipülasyon / Dezenformasyon // Root Adam #icerikeditorlugukulübü


Manipülasyon Nedir ?


Manipülasyon Bir Bireyin Kendi Somut Soyut Faliyetlerini Kendi İradesi Dışında Bilinç Altı Etkiliyerek, Hür İradesi Baskılanarak Farklı Düşüncelere Farklı Yollara Saptırmaktır.


Dezenformasyon Nedir ?

Dezenformasyon İse Bir Bilginin Doğru Yada Yanlış Olduğu Bilinmeden, Yapılan Kaliteli Sahte Belge,Resim, Photoshop V.b İşlemler İle Toplumu Ayaklandırmak, Tepki Oluşturması İçin Kullanılır. İstihbarat Dünyasında'da Sıkça Kullanılır.

Bunun En Büyük Örneği İse 2. Dünya Savasi'nda Normandiya Çıkartmasında Görülmüştür. Ittifak Ülkeleri Almanları Çıkartmanin Pas-De-Calais'den Yapilacagina Dair Dezenformasyon Tekniği Uygulayarak Sahte İstihbarat Bilgileri Etrafta Dolastirmislar, Bunu Goren Almanlar Da Bütün Savunmayı Doguya Kaydirmislardir. Tam Tersi Yönden İse Saldırı Gerçekleşmiştir.
Günümüzde bu teknikler sosyal medya üzerinden yaygın olarak kullanılmaktadır. Mesela İşid terör örgütü insanları vahşice katletmesi ile mehşur'dur bu vahşetleri ise sosyal medyadan paylaşarak insanlara karşı manipülasyon etkisi yaparak ve bu işkencelerin bazıları ise işidin finans şirketleri tarafından dezonformasyon amaçlı studiolar'da çekiliyor bu faliyetler sonucu insanlarda bu örgütte karşı KORKU meydana geliyor .


" Yalan Söyleyin, Mutlaka İnanan Çıkacaktır. " Göbbels
Günümzde yapılan HollyWood flimlerinde yapılan islam düşmanlığını islamın gerici bir din olduğu şeklinde manipülasyon ve algı yöntemleriyle ortaya koyuyorlar.

5N 1K Yapılamalı :

Yapılan haberin kim tarafından gerçekleştirildiğini, kimin başından geçtiğini, haberin*kimle/neyle*ilgili olduğunu araştırmalıyız.Gördüğümüz habere hemen inanıp yaymak yerine gerçekten böyle bir haber varmı ? yokmu ? doğrulu ne kadar gibi araştırmalar yapmalıyız !

Reuters Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre Türkiye, dezenformasyon ve sahte haberin en çok görüldüğü ülke !


Şimdi Bu Haber Türkiyeye Karşı Dezenformasyon Haberi Olabilir ?

NOT : Bu Makale Uyarı Amaçlıdır !


"Duyduğunuz hiçbir şeye inanmayın ve gördüğünüzün sadece yarısına inanın ...


Konum Hoşunuza Gittiyse Butonunu Kullanalım . İyi Forumlar...___________________________________________SELAM SANA
EY YILLARI HEBA OLAN GENÇ!ᎷᎩ ᏁᏗᎷᏋ ᎥᏕ ƦƠƠƬ

Konu RootAdam tarafından ( 2 Hafta önce Saat 11:53 ) değiştirilmiştir..
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau