THT DUYURU

chat
Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Saldırıları ve Siber İstihbarat hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

takipci
chat
Seçenekler

Gerçekçi Olmak

ConfidenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
1.836
Konular:
111
Teşekkür (Etti):
1794
Teşekkür (Aldı):
860
Ticaret:
(0) %
2
915
3 Hafta önce
#1
Gerçekçi Olmak
Gerçekçi OlmakGerçekçi olmak aslında gerçek düşünmekle aynı şeydir. Bir çoğumuz zaman zaman sevdiklerimizi korumak için yalan söyleriz. Onların anlamaması için farklı farklı yollar deneriz. Gerçekliğin dışına çıkarız. Ama bir nevi sevdiklerimiz korumayı düşündüğümüzde aynı zamanda gerçekçi olmaya düşünmeye başlarız. Gerçekçi bir kişiliğe sahip insan hemen sonuca varmaz. Her zaman düşünerek hareket eder. Nerede ne yapacağını çok iyi bilmelidir.Hayata her zaman gerçekçi düşüncülerle bakmalıyız. Yalan bile söylememeliyiz. Zor durumda kalsak bile. Çünkü gerçekliğimizi kaybetmemize neden olur. Bu durumda çevremiz tarafından fark edilirse hoş karşılanmayacak durum oluşur. Önemli kural: Kendimiz olmalıyız. Kendimizden başkası kişi olursak taklit etmekden başka birşey yapmayız. İnsanın gözüne zor gelebilir gerçekçi olmak ama o kadarda zor değildir.Neden mi gerçekçi olmaya çalışırız ? İnsanların bizi her zaman iyi tanımasını isteriz. Geçmişde yaşadığımız olayları araştırırlarsa nasıl baş ettiğimizi az çok tahmin edebilebilir. Gerçekçi insan her zaman çözüm odaklı bir bireydir. Problemleri tanımlar, onları araştırır, araştırdığı bilgiler sayesinde alternatif seçenekleri belirler. Belirlediği seçenekler sayesinde kendine bir plan hazırlar. Bu planda çözümünü ürettiği problemleri uygulamalı bir şekilde gerçekleştirmeye başlar.Problemlere örnek verecek olursak. Neden başarısızım ? Hangi sebepten dolayı başaramıyorum ?. Problemlerimiz konusu başarısızlık olarak belli oldu. Hemen düşünmeye başlarız. Beynimizin fonksiyonları ampulü yakmak için devreye girer. Bizi başarısız kılan etkenleri tespit etmeye çalışırız kendimiz olarak. Aile baskısı, arkadaş çevresi, iş hayatı bu etkenleri çözüm odaklı bir yolda safdışı bırakmalıyız. İşte bu noktada gerçekçi olmak devreye giriyor.Gerçekçi olarak düşündüğümüzde problemleri aslında o kadar büyütmemek gerektiğini anlıyoruz. Sorunları büyütmek aksine yararı değil zararı olur. Zamanda karşılaştığımız durumlarda daha önce karşılaştığımız için çözümleri bir hayli kolay oluyor. Gerçekçi olmak için hiçbir zaman aceleci davranmamalıyız. Her zaman sabırlı ve istikrarlı bir şekilde ilerlemeliyiz. Bu konularda algı her zaman önemlidir. Algımızı karşı tarafı her zaman küçük görmemeye adapte etmeliyiz. Küçük gördüğümüz zaman gerçeklik duygumuzu kaybetme riskimiz artar.

--------------------- -Önemli olan çok yaşamak mı?
+Değil. Önemli olan birşeyler uğruna yaşamak.

"Squ4LL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim Lider Yardımcısı
Üyelik tarihi:
07/2009
Mesajlar:
13.762
Konular:
796
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#2
Cevap: Gerçekçi Olmak
Yalan söyleme ile hiç bir yere varılmaz. Her zaman, her koşulda dürüst ve gerçekçi olmalıyız. Kendim şahsen bunu benimsiniyorum ve bu bakış açısı ile ilerliyorum. Ellerine sağlık
---------------------


Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır. Eşek olursan ölçünü, insan olursan fikrini alırlar.

Whatsapp: +1 (320) 373-8305
Angel of savior Teşekkür etti.
belkiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Mesajlar:
90
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
63
Teşekkür (Aldı):
19
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#3
Cevap: Gerçekçi Olmak
emegine saglik

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler