THT DUYURU
Teröre Lanet PKK, FETÖ, DHKPC vb... Terör Örgütlerine duyduğunuz öfkeyi buradan haykırın. Argo ve küfürlü kelimelerden kaçının.

siber güvenlik eğitimi
Seçenekler

İşte PKK'nın kayıpları...

Alotoputu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
09/2007
Mesajlar:
439
Konular:
20
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
5
Ticaret:
(0) %
3
887
19-05-2008 00:00
#1
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son hava saldırılarıyla dağılma süreci hızlanan terör örgütü, gün geçtikçe eriyor.

PKK'nın Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil başta olmak üzere Hakurk, Hınere, Haftanin ve Metina kamplarından kaçan yüzlerce terörist, 1 Haziran 2005 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Etkin Pişmanlık Yasası'ndan faydalandı.
Şırnak, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır, Bingöl ve Şanlıurfa'da güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü üyeleri, Diyarbakır'da yargılandıkları ağır ceza mahkemelerinde terör örgütü hakkında önemli bilgiler veriyor.
Terör örgütü PKK hakkında güvenlik güçlerine ayrıntılı bilgi veren teröristler, "Herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin terör örgütünden gönüllü ayrıldıkları" gerekçesiyle ağır ceza mahkemeleri tarafından serbest bırakıldı.
Diyarbakır'da 2 .5 yıldan bu yana hakim karşısına çıkan 260 PKK'lı pişmanlık yasasından faydalandı.
Diyarbakır Adliyesi'nde yargılanan örgüt üyelerinden F.D., 1995 yılında lise eğitimi sırasında PKK'ye katılmış. Siyasi eğitim alan F.D., Osman Öcalan'ın korumalığını yaptı. Kalereş kampında attan düşerek yaralanan F.D., tedavi için ***ürüldüğü Mahmur kampında örgütten kaçmayı planlayarak, durumu telefonla Şırnak'taki ailesine anlattı. F.D.'nin ailesi, yakınları olan geçici köy korucularının aracılığıyla durumu eski Şırnak İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Habip Doğar'a iletti. Albay'ın yardımıyla pasaport işlemleri yapılan köy korucuları, bir bahane uydurup kamptan ayrılan F.D., ile buluştu. F.D. böylece Habur Sınır Kapısı'ndaki güvenlik güçlerine teslim oldu.
F.D, güvenlik güçlerine verdiği ilk bilgide terör örgütüne ait 14 kilogram patlayıcının ele geçirilmesini sağladı. Daha sonra da örgüt içerisindeki bağlantılarını kullanarak 2 teröröstin daha teslim olmasına yardım etti. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yargılanan F.D, TCK'nın "etkin pişmanlık" maddesi sayesinde serbest kaldı.
Batman'ın Beşiri ilçesinde 11 yaşındayken bir akrabasıyla birlikte hayvan otlatırken teröristlerce kaçırılan M.Ş., PKK'dan 45 günlük bebeğiyle kaçmış. Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yargılanan sanık M.Ş, hiçbir silahlı eyleme katılmadığı için Pişmanlık Yasası'ndan yararlandırılarak salıverildi.
Etkin Pişmanlık Yasası'nı Kuzey Irak'taki kamplarındayken radyodan duyan İ.Ö. de terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıl hapis istemiyle yargılanan İ.Ö., etkinlik pişmanlık hükümlerini içeren TCK'nın 221 maddesinden yararlanarak serbest bırakıldı.
PKK'ya 14 yaşındayken katıldığını ve örgütün Kuzey Irak'taki kamplarında askeri ve siyasi eğitim gördüğünü söyleyen İ.Ö., terör örgütünün militanları tutmak için yoğun bir propaganda yaptığına dikkat çekti: "Örgüt yöneticileri özellikle etkin pişmanlığın uygulanmadığı ve Türkiye'ye dönersek ağır ceza alacağımız yönünde bize propaganda yapıyordu. Bu propaganda kırılırsa çok sayıda kişi gelip teslim olur."

ETKİN PİŞMANLIK YASASI NE DİYOR

TCK'nın 221'inci maddesinde "Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrılman ve güvenlik kuvvetlerine teslim olman halinde ceza almayacaksın" ifadesi yer alıyor.
1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren yeni TCK'nın 221'inci maddesi önceki pişmanlık veya eve dönüş yasalarından farklı olarak suça karışmamış örgüt üyelerine örgütü çökertecek bilgi vermeseler bile af olanağı veriyor.
2003 yılında yürürlüğe giren Topluma Kazandırma Yasası'nda, yasadan yararlanmak için "pişman olmak ve örgüte dair bilgiler vermek" ön şartı aranıyordu.
Yasadan yararlanma talebinde bulunan 4 bin 101 kişiden PKK üyesi olanların sayısı bin 862, Hizbullah üyesi olanların sayısı ise bin 547 idi. Ancak bunların çok büyük çoğunluğunu cezaevlerindeki örgüt üyeleri oluşturmuştu. Yasadan istenen verim alınmaması üzerine yeni TCK'ya sürekli af niteliğinde hüküm konuldu.
MEHMET@GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
02/2008
Nereden:
Denizli_BB
Mesajlar:
677
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
73
Ticaret:
(0) %
19-05-2008 00:24
#2
güzel paylaşım
---------------------!!!LÜTFEN EMEĞE SAYGI DUYALIM!!!
YORUMLARINIZ VE TEŞEKÜRLERİNİZ T-H-T ÇALIŞANLARI VE BİZLER İÇİN FAYDALIDIR....
shia_aurian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2008
Nereden:
TR
Mesajlar:
155
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
65
Teşekkür (Aldı):
16
Ticaret:
(0) %
20-06-2008 05:46
#3
saldırı yarım kaldı ama o taaruzlardan sonra başka hiç atak yapılmadı. son 1 aydır şurası vuruldu burası indirildi gibi haberler duyan var mı? belki ben duymamışımdır ama yoksa bu üzücü olur çünkü yaralı hayvan daha sert saldırır canını kurtarmak için... bu ülkenin başka şehitler için ağlayacak gücü kaldı mı? zor bir dönem ama hislerim eğer satranç oyunundaki gibi mat kombinasyonu bulunamazsa pkk'nın daha da güçleneceğini söylüyor.
Kasparov kadar güçlü olsak bile eğer mat edemezsek mat oluruz...
--------------------- .
Konu shia_aurian tarafından (20-06-2008 05:47 Saat 05:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: cümle hatası
HsNGnR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
06/2008
Mesajlar:
28
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
20-06-2008 15:18
#4
GÜsel Paylasim.......

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler