THT DUYURU

chat
Teröre Lanet PKK, FETÖ, DHKPC vb... Terör Örgütlerine duyduğunuz öfkeyi buradan haykırın. Argo ve küfürlü kelimelerden kaçının.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

PKK Nedir ?

ZuL-RaA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VIP Bronz Üye
Üyelik tarihi:
12/2017
Nereden:
Seul
Mesajlar:
3.761
Konular:
274
Teşekkür (Etti):
636
Teşekkür (Aldı):
831
Ticaret:
(0) %
1
4563
02-03-2020 18:19
#1


Değinmek istemesemde kimlerle savaştığımızı bilmeniz gerekir.

PKK, sözde K*ürdistan İşçi Partisi’nin kısaltmasıdır. Abdullah Öcalan bilinen ilk başkanı ve kurucularından biridir. 1970 yıllarda oluşmaya başlandığı söyleniyor.

1974 yılında Ankara yüksek öğrenim derneği isimli gençlik organizasyonu içerisinde faaliyet gösteren Abdullah Öcalan, Kesire Yıldırım, Haki Karaer, Cemil Bayık, Kemal Pir isimli hainler Ankara'nın Tuzluçayır semtinde KADEK'in temelini atmışlardır.

KADEK terör örgütü amacına ulaşmak için halk savaşının gerektirdiği stratejik savunma, stratejik denge, stratejik saldırı şeklinde bir yol izlemeyi benimsemiştir.

PKK’nın asıl amacı Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini de içine alacak şekilde Suriye, İran ve Irak toprakları üzerinde K*ürdistan olarak adlandırdıkları bölgede ilkeler doğrultusunda Bağımsız Birleşik Demokratik bir K*ürdistan devleti kurmaktır. Ya da kukla devlet.

Bu amacını gerçekleştirmek için silahlı mücadeleyi esas almıştır. Bu mücadele için de Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere silahsız ve masum bölge halkına karşı katliamlara giriştiği gibi, ekonomiyi zarara uğratmak, istismar noktası olarak gördükleri geri kalmışlığı kıracak yatırım ve hizmetleri engellemek için araç gereç, kuruluş ve tesislere sabotaj türü saldırılarda bulunmakta, turizm sektörünü baltalamak için de turistik tesis ve kuruluşlar ile turistlere saldırmakta, ülkeye turist gelmesini engellemek için yurt dışında propaganda faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Asıl amacı bu olmakla birlikte Türkiye'nin ezeli düşmanları olan dış devletlerin de desteğiyle ülkemizin gelişmesini engellemeye yönelik ekonomik anlamda amacı da bulunmaktadır.
---------------------
'Suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
Germany
Yaş:
29
Mesajlar:
1.979
Konular:
486
Teşekkür (Etti):
393
Teşekkür (Aldı):
524
Ticaret:
(0) %
02-03-2020 19:08
#2
Eline Sağlık Dostum.
---------------------
" Tek Rakibim zamansız deliren kendim "

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler