THT DUYURU

Teröre Lanet PKK, FETÖ, DHKPC vb... Terör Örgütlerine duyduğunuz öfkeyi buradan haykırın. Argo ve küfürlü kelimelerden kaçının.

siber güvenlik eğitimi
Seçenekler

DTP Ne yapmaya ÇaLışıyor

AtASeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
09/2007
Nereden:
N€ MUTLU TÜRK'üm DIY€N€ ( İnadına Türkiye Ne MutLu Türk'üm Diyene)
Mesajlar:
4.557
Konular:
2077
Teşekkür (Etti):
118
Teşekkür (Aldı):
758
Ticaret:
(0) %
0
575
14-07-2009 23:20
#1
DTP NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?
Düzenledikleri etkinliklerde PKK bayrakları ve Abdullah Öcalan'ın posterleri ile karşılanan DTP’liler, her zaman olduğu gibi sorunun çözümünü Kürt halkıyla birlikte hayata geçireceklerini söyleyip duruyor. İradesiz birisini kendi iradeleri olarak ilan eden DTP yöneticileri, “Biz Kürt halkının iradesiyiz” söylemiyle aslında iradesizlik giysisini tüm Kürt halkına giydirmeye çalışıyor.
DTP tabanının yurtseverliği, samimiyeti ne kadar tartışma gerektirmeyen bir gerçek ise DTP yönetiminin iradesizliği, ikiyüzlülüğü, duygu sömürücülüğü, asalaklığının da o kadar gerçek olduğu biliniyor. Abdullah Öcalan, İmralı’dan gönderdiği ve DTP’nin aklını karıştıran söylemlerle, sadece son yirmi beş yıldır ödenen bedelleri heba etmekle yetinmiyor, Kürt halkının yarattığı değerleri de tahrip ediyor.
DTP’den bir gün olumlu başka bir gün de olumsuz görüşler gündeme yansıyor. Bu durumda DTP’nin sorunun çözümü konusunda samimi olduğuna insanın inanası gelmiyor. 11 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleştirilen Diyarbakır İl Başkanlığı 2.Olağan Kongresi’nde konuşan DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Kürt sorununun çözümü konusunda siyaset ve diyalog dışında bir yöntemin kalmadığını belirtiyor. Tuğluk, “Adına ne derseniz deyin bir çözüm sürecinin başladığı kesindir. Süreç başlamıştır, Kürtçe televizyon bu çözüm konseptinin adımıdır” ifadelerini kullanıyor. TRT Şeş yayın hayatına başladığı ilk günlerde, sürekli olumsuz eleştirilerde bulunan, yeni televizyonun AKP’nin seçim yatırımı olduğunu ya da PKK sayesinde elde edilen bir kazanım şeklinde değerlendirilebileceğini savunan DTP’liler, nedense şimdi tam tersi görüşler yansıtıyor.
Öte yandan DTP’lilerin Kürt sorununun çözümü için Adana’da düzenledikleri “Barış Yürüyüşü”nde yine özerklik istedikleri dikkatlerden kaçmıyor. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ve 3 DTP’li milletvekilinin de katıldığı yürüyüşte her zamanki gibi terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldığı vurgulanıyor. DTP, PKK’yı terör örgüt olarak kabul etmekten ısrarla çekiniyor. Ekmek yenilen yere kazık atılmaz misali, PKK’ya en ufak bir laf söyleyemiyor. Tam DTP’ye inanalım artık diyen seçmenleri her seferinde yanılgıya düşürmeyi de layıkıyla beceriyor.
Bu arada yine DTP Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan, yersiz, komik ve saçma bir benzetme yapan Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Türkmenlere yönelik yapılan katliamı kınadıklarını belirterek, sanki PKK terörü yüzünden binlerce insan hayatını kaybetmemiş gibi Çin’de yapılanların bin beterinin Türkiye *********ı’nda yaşandığını iddia ediyor. Gerçekte var olmayan hayali bir ülkeden (*********) söz etmesi, zaten yapılan falsoların en büyüğünü teşkil ediyor. Bir de asıl olarak PKK tarafından gerçekleştirilen katliamlardan söz etmesi de kırdığı potların en dehşet verici olanını teşkil ediyor.
DTP’nin Kürt sorununun çözümü konusunda adım atılmasını sağlamak amacıyla başlattığı, “Demokrasiye, barışa ve çözüme çağrı yürüyüşü” ismi altında İstanbul’da düzenlenen mitingde konuşan DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, “Eğer Kürt sorunu çözülmezse tehlikeli süreç başlayacak” diyerek adeta tehditler savuruyor. Mitingin isminden dolayı tam iyi şeyler umut ederken, birden bunun arkasından aslında ne kadar da kuklacı bir tavrın çıktığı görülüyor. DTP’liler, PKK’lı yöneticilerin her gün ROJ TV ekranlarından yağdırdıkları tehditlere benzer söylemlerde bulunuyor. DTP ve PKK, devamlı çatışmasızlık kararının biteceğine dikkat çekerek, uyarılar yapıyor. DTP’mi PKK’yı kullanıyor, yoksa tam tersi mi anlaşılmıyor.
Kısacası, DTP’nin gerçekten ne istediği çözülemiyor. Hatta çözümsüz bir bilmece gibi ordan oraya sürükleniyor. DTP bir türlü mutlu olamıyor ve dolayısıyla kendisine oy verenleri de mutlu edemiyor. Bu nedenle ilerleyen günlerde DTP’nin neler yapacağı, ne bahaneler uyduracağı, olumlu ya da olumsuz nasıl tavırlar takınacağı bilinemiyor.

alıntı
---------------------
Forumu Bıraktı

Ama
Bırakamıyor


Tenine dokunabilmek mi? Hâşa! Gözüm göz menziline girsin yeter. Hadi düş düşlerime, tutmayana "AŞK"olsun

Ne MutLu Türk'üm Diyene

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler