THT DUYURU

chat
Teröre Lanet PKK, FETÖ, DHKPC vb... Terör Örgütlerine duyduğunuz öfkeyi buradan haykırın. Argo ve küfürlü kelimelerden kaçının.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Kirli Anlaşma ve Emelleri

KADIRGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
12/2009
Nereden:
Kiev / Ukrayna
Mesajlar:
369
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
24
Teşekkür (Aldı):
49
Ticaret:
(0) %
3
1498
12-09-2010 18:51
#1
Arkadaşlar sizden ricam bu yazıyı sonuna kadar okumanızdır eğer okumassanız olayları anlayamazsınız.

Öncelikle Harun Yahya'nın Soykırım Yalanı isimli kitabından alıntı yapıyorum.

"Siyonizmin karşılaştığı asimilasyon sorunu"


Avrupa Yahudilerinin siyonizmin göç çağrısına sırt çevirmelerinin nedeni, yaklaşık bir yüzyıldır içinde bulundukları asimilasyon süreciydi.
Asimilasyon, Avrupa ülkelerindeki yahudilerin hıristiyanlarla eşit haklar kazanması sürecinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştı. Avrupa ülkeleri Ortaçağ boyunca Yahudileri hep ikinci sınıf vatandaş saymış, bu da Yahudilerin kapalı birtoplum olarak kimliklerini korumalarıyla sonuçlanmıştı. Modern devletler ise Yahudiler üzerindeki hukuki kısıtlamaları kaldırır ve onları diğerleriyle eşit haklara sahip yurttaş haline getirirken, onları asırlar boyu asimile olmadan tutan temel faktörü de ortadan kaldırmış oldular.

Bu nedenle 19.yüzyılda Avrupalı yahudiler asimile olmaya, yani içinde bulundukları toplumların içinde erimeye başladılar. Yüzyılın sonuna gelindiğinde, Batılı ülkelerdeki yahudilierin önemli bir bölümü asimilasyondan payını almış durumdaydılar.
Kendilerini İngilizlerden, Almanlardan yada Fransızlardan ayrı bir ulus olarak değil, Musevi inancına bağlı İngilizler, Almanlar yada Fransızlar olarak algılamaya başlamışlardı.

Oysa siyonistler çok farklı düşünüyorlardı. Onlara göre yahudilik bir inanç meselesinden öte,bir ırk meselesiydi. Yahudiler Avrupalı ırklardan tamamen farklı bir ırka, Sami ırkına bağlıydılar ve dolayısıyla Avrupalılar içinde asimile olmaları kabul edilemezdi. Onların gözünde "Musevi Alman" ya da "Musevi Fransız" kavramı bir safsatadan ibaretti. Yahudiler ister Musevi inancına bağlı olsun ister ateist olsun(ki siyonistler içinde ateistlerin sayısıda hayli yüksektir) Avrupalılardan ya da başka herhangi bir ırktan kesin bir çizgi ile ayrılmış insanlardı. Bu nedenle de yahudilerin diğer ırklar arasına karışarak yaşamaları kabul edilemezdi. Yahudiler mutlaka kendilerine ait bir devlete sahip olmalıydılar. Bu devletin yeride ulusun geleneksel vatanı olan Filistin olmalıydı.

Kısacası, 19.yüzyılın sonundayahudi dünyası ikikampa ayılmış durumdaydı. Bir yanda ırk temeline inanan siyonistler, öte yanda ise "asimiliyonistler" vardı.

Dahası, asimiliyonist yahudiler , siyonistlerin gözünde, tedavi edilmeleri gereken birer hastaydılar. Modernizmin nimetlerin ile sarhoş olmuş, kendilerini Avrupalı toplumlardaki diğer insanlarla aynı sanan bu hasta yahudilerin tedavisinin bir an önce yapılması gerekiyordu. Aksi halde, bir yahudi devleti rüyası rüya olarak kalmaya mahkumdu.

Peki tedavi nasıl yapılabilirdi? Bunun kolay bir iş olmadığı kısa sürede ortaya çıktı . Çünkü 1910'lu ve 1920'li yıllarda asimiliyonist yahudiler, siyonistlerin telkinlerine bir biri ardına sert cevap vermeye başladılar. Asimiliyonist yahudi örgütlerinin bir çoğu , siyonist iddiaları şiddetle reddeden açıklamalar yaptılar. Kendilerinin yalnızca dini bir cemaat olduğunu , bunun dışında yaşadıkları ülkenin sadık birer yurtdaşı oduklarını, Filistin çöllerine göç etmeye de hiç niyetleri olmadığını ilan ettiler.

Bu ve benzeri eylemler sonucunda , Siyonsitler asimiliyonist ırkdaşlarını yalnızca sözle ikna edemeyeceklerini kısa sürede anladılar. Peki Yahudilere diğer ırklardan ayrı bir ırk oldukları,
Avrupa toplumları içinde bir yabancı oldukları nasıl ispat edilebilirdi?
Modernizmin öncesinde bu sorun kendiliğinden halloluyordu; Avrupalılar dini inaçları nedeni ile yahudilere antipati duyuyor ve yahudiler üzerine koydukları kısıtlamalar ile dolaylı olarak yahudi kimliğinin korunmasına katkıda bulunuyorlardı. Avrupa toplumları asimilasyona karşıydılar e bude yahudilerin asimile olmasını engelliyordu. Ancak şimdi din toplum hayatından büyük ölçüde çıkarıldığına göre, artık yahudilere karşı önemli boyutta dini kökenli antipati ve kısıtlama bulmak mümkün değildi.

Ama başka bir şey bulunabilirdi. Dinin yerini artık ideolojiler aldığına göre, asimilasyonu durduracak bir ideolojiden yararlanılabilirdi. Siyonistlerin antisemitizme , yani yahudi düşmanlığına duydukları sempati, bu noktadan doğdu.

"19.Yüzyıl ırkçılığı ve modern antisemitizm"

Siyonistler, üstte değindiğimiz asimilasyon sorunu ile boğuşurken çok önemli bir şey keşfettiler: Avrupa toplumları içinde yahudilerin asimile olmasına şiddetle karşı çıkan yeni bir ideoloji hızla güçleniyordu. Bu ideoloji,19.yüzyıl pozitivizmine dayanan ve Darwin'in evrim teorisiyle güç bulan modern ırkçılıktı. 19. yüzyılda Avrupa'nın dört bir yanında mantar gibi ırkçı düşünür yetişmişti. Bu düşünürler, insanoğlunun en önemli kimliğininde ırk olduğunu düşünüyorlardı. Bir ırkın karşı karşıya olduğu en büyük tehlike ise, diğer ırklarla karışakarak "saflığını" yitirmekti.

Ortaya ilginç bir tablo çıkmıştı Bir taraf, Yahudilerin kendi ırklarına karışmamasını istiyordu. Öteki taraf ise kendi ırkları olan yahudi ırkının,diğer ırklardan ayrı tutabilmenin ve "Yahudi bilinci" 'ni koruyabilme derdindeydi. Görüldüğü gibi , yapmak istedikleri aslında aynı şeydi. Aralarında felsefi paralellik de vardı. Peki neden bu işi hep birlikte yapmasınlardı?"

ALINTI BURDA BİTTİ

Şimdi, bu yahudiler tarihteki bu senaryoyu tekrar oynatıp kürt milliyetçiliği yaratıp *********ı kurmak ve burayı ele geçirmek niyetinde. Kimse yanlış anlamasın bunun bilincinde olan Kürt kardeşlerimizin varlığından haberdarım.

AMA EĞER BİZ BÖLÜNMEZ BAĞLI KALIRSAK SENARYOLARI GÖÇER . . !
shia_aurian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2008
Nereden:
TR
Mesajlar:
155
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
65
Teşekkür (Aldı):
15
Ticaret:
(0) %
13-09-2010 07:29
#2
Emeğine sağlık
--------------------- .
ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.486
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
14-09-2010 14:03
#3
Harun Yahya'nın eserleri gerçekten çok güzel ve anlaşılır-net!

Siz adama atılan iftiralara bakmayın, her iyi insana atılan çamurlardan bunlar...!
Legi0N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
Elazığ
Yaş:
30
Mesajlar:
586
Konular:
92
Teşekkür (Etti):
200
Teşekkür (Aldı):
418
Ticaret:
(0) %
23-12-2010 03:06
#4
emeğine sağlık kardeş

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler