THT DUYURU

chat
THT Yardım Merkezi THT Yardım Merkezi bölümünden; teknoloji ve bilişim ile ilgili her konu için yardım isteyebilirsiniz.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Js ile XML Dosyanın X-Y Arası Satır Kadar Veri Çekme ?

Brokropro220 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
12/2018
Mesajlar:
44
Konular:
11
Teşekkür (Etti):
26
Teşekkür (Aldı):
5
Ticaret:
(0) %
0
230
15-10-2019 19:12
#1
Ben bundan dün müydü hatırlamıyorum ama php'siz veritabansız blog yapmaya niyetlenmiştim. Malum okul olunca pek uğraşamıyorum...


Her neyse şimdi benim bi fikrim var. Mesela 15 yazım olsun her 3 yazıda yeni sayfa açtığımı ve her yeni yazı eklediğimde ilk sayfanın başına eklediğimi farz edelim. Her 3 yazıda yeni sayfa olucağı için ve toplam 15 yazımız varsa 5 sayfamız vardır. Eğer ben yeni yazı eklemek istediğimde htmlde manuel(elle) kodları düzenlediğimde her yazıyı 1 sayfa kaydırmam gerekecek üzerine en son yazım için yeni sayfa açıp oraya kaydırmam gerekecek. Bu çok yorucu olduğu için şunu yapmak istiyorum.


Bi xml dosyam olsun her yazı 3 satırdan oluşsun ilk satır yazının başlığı ikinci satır içerik üçüncü satır ise yayınlanma tarihi eğer 4 satır olursa oda diğer yazının başlığı falan filan... bu böle devam ediyoHtml dosyama gelince js'ye diyorum ki xml dosyamın ilk 3 satırını başlığını şuraya içeriğini şuraya yayılma tarihini şuraya şöyle çek diyorum 2. yazım içinse 3-6 satır arasını başlığını şuraya içeriğini şuraya yayılma tarihini şuraya çek diyorum bu böyle 15.yazıya kadar devam ediyo.


Peki neden mi böle yaptık bunun bize faydası ne olucak ?


Şöyle düşün her yeni yazı eklediğimde hani her yazıyı 1 sayfa kaydırmak zorunda kalıyorduk ya bu sefer js ilk 3 satırı çekeceği için e sende her yeni yazını eklediğinde xml dosyanın ilk 3 satırına eklediğin için php gibi otomatikmen yeni yazını ilk sayfana ilk kısma çekmiş olucak bölece her yazıyı 1 sayfa kaydırmak yerine 15 yazımız varsa 16.yazıyı yayınladığımda manuel olarak bi sayfa açıcam ve o açtığım en sonki sayfadaki jsye dicem ki 45-48 arası (sanırsam) olan satırı çek diyecem bölece sadece yeni bi html sayfası açtım (kopyala yapıştırla) ve jsye ufak bi sayı değişikliği yapmış oldum önceki yazılar otomatik olarak ayarlanmış oldu.


Kısacası js ile xml dosyamın 1-3 satır arasındaki veriyi 1.yazının başlığı olduğu için şuraya çek 2.içerik olduğu için şuraya çek 3. yayınlanma tarihi olduğu için şuraya çek demek istiyorum nasıl yapabilirim ?


(umarım derdimi düzgün anlatabilmişimdir)


Not: Bende biliyorum php'yi local de kullanıp yayınlarken statik bir websiteymiş gibi yayınlamayı veya blogger falan kullanmayı ama ben böle yapmak istiyorum. Yani bana gereksiz diyip boş boş yorumlar atmayın biliyorsanız söleyin bilmiyosanız susun.
Konu Brokropro220 tarafından (15-10-2019 19:18 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler