THT DUYURU

chat
THT Yardım Merkezi THT Yardım Merkezi bölümünden; teknoloji ve bilişim ile ilgili her konu için yardım isteyebilirsiniz.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Instagram hesap çalma hk

Kadir BAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
12/2018
Nereden:
Demacia
Yaş:
22
Mesajlar:
39
Konular:
6
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
5
Ticaret:
(0) %
1
391
16-10-2019 14:11
#1
Merhaba herkese, yabancı Instagram hesabı çaldıktan sonra hesaplar sahibi şikayetçi olursa sorun yaşar mıyım? Avukata vb sordum kanıt varsa sorun yaşarsınız dedi
ZIREAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2019
Mesajlar:
19
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
8
Ticaret:
(0) %
16-10-2019 14:44
#2
Merhaba, Yasadışı yapılan faaliyetler sonucu sorun yaşayabilirsiniz.
Buyrun Sosyal Medya Hesaplarına zarar vermek ile ilgili Türk Ceza Kanunları ;

5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu.

Madde 124 -
Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.


Madde 134 -
Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, verilecek ceza bir kat artırılır.


Madde 135 -
Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.


Madde 136 -
(1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.


Madde 243-
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

Madde 244 -
(1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.
---------------------
𝓩𝓘𝓡𝓔𝓐𝓧
Konu ZIREAX tarafından (16-10-2019 14:46 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler