THT DUYURU


THT Yardım Merkezi THT Yardım Merkezi bölümünden; teknoloji ve bilişim ile ilgili her konu için yardım isteyebilirsiniz.

Seçenekler

kendi web siteniz üzerinden para kazanma

kimbuking12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
78
Konular:
19
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
9
Ticaret:
(0) %
3
428
08-11-2012 12:35
#1
merhaba arkadaşlar.Bu web sitesi üzerinden para kazanmak sizce mümkünmü?Benim bir arkadaşım ilk önce anket beğenerek para kazanmaya çalıştı ve sonra hile sitesi kurdu.Tabi ki hileleri yoktu.Ona ne kadar paran var dediğimde şimdilik 18 krş var demişti.Bu nasıl oluyor?Bir arkadaş yardım ederse sevinirm.İyi forumlar.
yennn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
02/2011
Nereden:
Asgardia
Yaş:
27
Mesajlar:
1.291
Konular:
73
Teşekkür (Etti):
30
Teşekkür (Aldı):
214
Ticaret:
(0) %
08-11-2012 12:41
#2
Adsense'ye başvuru yap
---------------------
Gerçekçi olalım, imkansızı isteyelim.
Ernesto Che Guevara

kimbuking12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
78
Konular:
19
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
9
Ticaret:
(0) %
08-11-2012 13:08
#3
kardeşim adsense nedir? tam bilmiyorum da bu terimşlerin anlamını
PcKolik63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
09/2012
Mesajlar:
105
Konular:
15
Teşekkür (Etti):
10
Teşekkür (Aldı):
16
Ticaret:
(0) %
08-11-2012 13:15
#4
Google Adsense; dünyanın her yerinde web sitesi sahibi olanların gelir elde etmek için kullandığı en yaygın reklam ağıdır. Dünyada ve ülkemizde de en çok bilinen bu reklam ağı web sitesi sahiplerine her ay yüzlerce, binlerce hatta on binlerce dolar kazandırıyor. Tabii ki bu sistemle para kazanmak için çok emek harcamak gerekiyor. Hile yaparak kazanma yolları olsa da bunlar sistem tarafından tespit edilip kazançları ödenmeksizin banlanıyorlar. Dolayısıyla emek harcanması gereken bir iştir.

Bu reklam ağından para kazanabilmek için Google’nin iki farklı sistemini iyi anlamak gerekiyor. Bunlar birbirini tamamlayan Adwords ve Adsense sistemleridir. Bu iki sistemi iyice anlamadan Adsense’den para kazanmak pek kolay olmayacaktır.
Adwords sistemi; reklamverenlerin kullandığı bir sistemdir. Çok gelişmiş olan bu sistemi kullanarak gerek Google aramalarında gördüğümüz reklam alanlarına, gerekse de Google Adsense reklamları yayınlayan web sitelerine reklam vermek için kullanılır. İstediğiniz anahtar kelimelere göre reklam vererek firmalar yada bireyler kendi ürünlerini veya sitelerinin tanıtımını yaparlar. Çok çeşitli seçim imkanları vardır. Dünya çapındaki en gelişmiş “odaklanmış ziyaretçi çekme” sistemine sahiptir. Seçebilecekleriniz arasında ziyaretçinizin hangi ülkede hatta hangi şehirde olduğu, hangi dili kullandığı, hangi anahtar kelimeyi aradığı gibi çok belirleyici imkanları vardır.
Adsense sistemi ise; reklam yayıncılarının (yani bizim) web sitelerimize reklam kodları yerleştirerek, bu reklamların tıklanmasından para kazanmamızı sağlayan sistemdir. Adsense ile sitemizde çıkan reklamlar Adwords’e reklamverenlerin verdiği reklamlardır. Ciddi derecede katı kuralları vardır. Gücünü de zaten buradan alır. Herhangi bir hileye izin vermez. Bu sayede Adwords deki reklamverenlerinin haklarını en iyi şekilde korumuş olur.
Bu sistem ile para kazanmak için Adwordsdaki reklamverenlerin en çok hangi konular için reklam bütçesi ayırdığını, hangi kelimelere tık başı daha çok para verdiğini, hangi dilde ve ülkedeki ziyaretçilerin daha değerli olduğunu iyi anlamak ve bu analizlere göre uygun siteler açmak bize en çok parayı kazandırır. Elbette rekabet işin zorlayıcı kısmıdır. Adsense üzerine o kadar farklı fikirler üretilip çalışmalar yapılıyor ki bunlara yetişebilmek ve rekabet edebilmek gerçekten zaman ve emek harcama işidir. Otomatik bloglar, niche siteler, major siteler vesaire çok çeşitli yolları deneyenler var. Bu konulardan ilerleyen yazılarımda daha detaylı bahsedeceğim.
Bütün bu analizlerin ve incelemelerin dışında kendi çapınızda açmış ve büyütmüş olduğunuz sitelere de Adsense kodları yerleştirip kazanç elde etmeye çalışabilirsiniz. Fakat bu tip bilinçsiz bir girişim size -büyük ihtimalle- tatmin edici bir miktar kazandırmaz.
Google Adsense ile ilgili olarak sitede yayınladığım ilk makalemin sonunda Google Adsense programına katılım şartlarının yazılı olduğu sayfanın linkini vermek istiyorum. Bu kuralları iyi anlamaz ve riayet etmezseniz Google Adsense yayıncılığınız çok uzun sürmeyecektir.
İlerleyen yazılarda Google Adsense ile para kazanmanın püf noktaları ve teknikleriyle ilgili daha detaylı yazılar yayınlayacağım. Bu ilk yazının amacı daha önce Adsense sistemini bilmeyenler için bir temel oluşturmasıdır.
Hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.
kimbuking12345 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler