Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Kültür ve Sanat Dünyası
> Tiyatro ve Edebiyat

Tiyatro ve Edebiyat Oyunlar, Etkinlikler, Kitaplar, Roman ve Hikaye, Diğer sahne sanatları

Düz Kafalı İnsan Aptallığı

Tiyatro ve Edebiyat

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 22-04-2017   #1
  • Offline
  • Asteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2013
Mesajlar
Konular
2


  
Düz Kafalı İnsan Aptallığı"Düz Kafalı İnsan Aptallığı" benim gözlemlerimen oluşturduğum, psikolojik bir durumu canlandırmaya yönelik bir yazı. Blogtan okumak için tıklayın.

Alıntı:
Aptallık akıyor... İnsanların bilmedikleri bir ortamda, birilerine, birilerinin sözlerine bağlı bir şekilde nasıl hareket ettiklerini gördünüz mü hiç? Görseniz fark etmezsiniz belki, yaşamanız daha iyi olur. Bir baba, oğlu ve bir de oğlun arkadaşı olan siz varsınız. Arkadaşınız etkinliklere katılmış ve şimdi siz ona destek olmak için onun yanındasınızdır. Öğrenciler arası sosyal-bilimsel etkinlikler düzenlenmiş ve sonrasında derecelerin açıklanacağı, ödüllerin verileceği, yarışmanın diğer aşamasına geçenlerin açıklanacağı toplantıdasınız. Baba, lider konumundadır ve size oturacak bir yer bulacaktır. Arkadaşınız babasına orta amfiye gitmesi gerektiğini söyler ama baba takmaz. Bunun ciddi olduğunun farkındasınızdır, arkadaşınız da sizin yüzünüze "ne olacak şimdi bir şey yap" der gibi bakmaktadır, oldukça aptal görünür size en küçük durumda dahi kendini koruyamadığı için. Yeri zar zor bulur ve oturanlarla kavga eder, "Yer tutuyorsun, kime yer tutuyorsun, hani nerde...". Ancak iki koltuk bulunabilmiştir, kendisi yaşlılığını bahane edip oturur sizi de misafirsiniz diye oturtur, oğlunaysa "Sen gitçeksin zaten" der. Bu söz arkadaşınızı heyecanlandırır çünkü son dakika da bir sorun çıkmasından korkmaktadır. İradesi tamamen babasının elinde olduğundan stres ve korku içindedir ve köpek yavrusuymuş gibi ona denileni yapar. Ona hakaret etseniz düzgün karşılık veremez çünkü egosu o derece zayıftır. Siz rahatsınız, nasıl olsa sizi kasan hiçbir durum yok, oradan oraya sürüklenirsiniz yine de. Fakat aklınıza geldikçe baştan endişelendiren, sonra hafif gülümseten bir düşünce vardır, arkadaşınızın burada olmaması gerekir, katılımcılar amfinin ortasında birlikte oturacaktır fakat arkadaşınız burada ayakta beklemektedir. Bunu anlatmaya çalıştınız fakat kızgın baba boşver ne yapacaksın diyip çocuğu da peşine takar (aslında daha fazla düşünmek istememektedir). Arkadaşınızın heyecanına ve babasına bakmasına anlam verirsiniz o zaman, gitmesi gerektiğini söyleyememektedir. Birazdan katılımcıların fotoğrafını dergiye koymak için fotoğraf çekeceklerini duyururlar. Baştan baba anlamaz, sonra patlayan flashları görünce "Koş Ömer, sen de çık" der arkadaşınıza. Arkadaşınız orta amfiye yetişene kadar kameramanlar gider, arkadaşınızsa kalabalık yüzünden 10 metre dahi gidememiştir ve sonra geri döner. Baba "Tüh Allah kahretsin bir şeyi beceremedin" diye söylenir. Çocuk bu aptal, beceriksiz liderin yanında ezilir ve kızar. Duygularını gösteremediğinden isteğini yavaş yavaş kaybeder, "zaten benim için hiçbir şey olmaz ki" gibi düşünceler kaplar aklını. Biraz ortalık durağanlaşıp düşünceleriyle başbaşa kalsa ağlayacaktır fakat kalabalık ve hala güzel bir şeylerin olmasına dair taşıdığı ümit onun aklını üzüntüden korur. Siz iyi-kötü duygular içinde bu duruma kah üzülüp kah gülüp beklersiniz.


Derecelerin açıklanacağı duyrulur. Önce tüm alanların üçüncülerini, sonra ikincilerini sonra da birincileri sırasıyla açıklarlar. Baba dua eder "Allah'ım inşallah hadi bismillah...", arkadaşınızda amin der. Birinciliktir hedef, yalnızca birinciler sonraki aşamaya geçer. Baba arada bir birincilik için dua eder: "Hadi oğlum Ömer Ankara'ya gitsin hadi güzel Allah'ım...". Siz arkadaşınızdan pek ümitli değilsiniz, birinci olmasa da üçüncü olur diye düşünüyorsunuzdur. Arkadaşınızın babasının birincilik beklediğini duyunca kendini kastığını ve muhtemelen ilk üçe dahi giremeyeceğini göz önüne getirince bu kez yalnızca acırsınız. Arkadaşınız alanında üçüncü açıklanacaktır, dualar kesilir, nefesler tutulur. Üçüncü, arkadaşınız değildir. Sonra biraz kızgınlıkla söylenen sözlerden sonra daha norma bir hızda dualar tekrar başlar. Sonra diğer üçüncüler de söylenince ikincilere geçerler. Sıra arkadaşınızın alanına gelirken yine hızlanır baba. Malesef, arkadaşınız ikinci de değildir. Birincileri açıklamaya başlarlar bu sefer. Bu sefer dualar babanızın 5 koltuk yarıçapı alanında duyulacak kadar yüksek seslidir ve baba sallanmaktadır artık. Birinci, evet arkadaşınız değildir. Sessizlik. Arkadaşınıza bir bakış atarsınız. Kendinden daha iyi 2 proje biliyordu. 3. proje olamayınca üstüne zaten yavru köpek iradesini de ekleyince morali bozulmuştu. Babasından korktuğu, onu hayalkırıklığına uğratmaktan çekindiği ve çok az da kendi için ikinci olmayı belki de çok istedi. Siz ona o sırada bakmadınız çünkü insanların bakışlarına gülümseyerek yanıt vermekle meşguldünüz. Belki de ikincilik açıklanacağı zaman gözlerini kapatıp esmer dudaklarıyla hızlı hızlı dua ediyordu kim bilir kimin için istiyordu ikinciliği. Eminim ki arkadaşınız ikinci olamayınca kaybettiğini anlamıştı. Siz bunu fark edememiş olabilirsiniz ama birincilik bekleyecek kadar aptal değil. Ömer, babasından çekiniyordu. Onun taşacak kadar kabarmış öfkesine maruz kalmak istemiyordu. Bu yüzden birinci olmayı da istedi fakat bunu sadece babasından kaçınmak için istedi. Şimdi...


Babası "Tüh Allah kahretsin 3. bile olamadın be!" diyor ve sövüyordu. Biraz durakladı. Kısa bir süre geçti. Sizin için uzuncaydı fakat babanın hatasını anlaması ve ne yapacağını bulması için ancak yeterliydi. "Olsun canın sağolsun" şeklinde oğlunun kalbini düzeltmeye çalışıyordu şimdi. "Onlar ne anlar, zaten ne olacak ki" gibi sözler ediyordu. Bir süre sonra broşürler için harcadığı parayı hatırladı. Sonra bunun için tekrar kızdı ama az kızdı ve sustu. Size neyi anlatsam bilemiyorum. Babanın gerçek çocuğunun gözleri önündeyken sanki onu o dakikadan sonra az önceki küfürlerini yalanlayarak avutmaya çalışmasının ne kadar saçma olduğunu görmeniz için bana gerek var mı? Adamın ne kadar düşüncesiz, ne kadar aptal olduğunun söylenmesine ihtiyacınız var mı? Yok çünkü siz zekisiniz, bu sizde zaten standart olarak bulunan zeka tarafından karşılanıyor. Ama o adamda bu var zaten. Peki ya neden anlamıyor? Size soruyorum, o adamın zekası durmuş mu artık niye onunla hiç konuşmuyor? Tüm bu yol boyunca saçma davranışlarının hesabını soran utanç duygusu o zeka olmadan nasıl duyulur? Biri yüzüne vursa bunları, şu yazdıklarımı ona göstersem babama ne biçim evlat yetiştirmişsin diye beni şikayet eder! Çıkarı yok, hiçbir çıkarı yok bu durumun.
    


__________________

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2017   #2
  • Offline
  • Yüzbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2016
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular


  


Yazılar çok baymış renklendirme ve resim ekleyerek ilgi cekici hale getirebilirsiniz
    


__________________

Türk Hack Team Ailesi


█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

© Copyrigt 2014-2016

usLANmax
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2017   #3
  • Offline
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2015
Nereden
Ceres
Mesajlar
Konular


  


Düşünme şeklin benimle aynı , güzel bir yazı olmuş ama bloga göndermek için burada kötü yazmasaymışsın daha iyi olurdu
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.