THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Ilk atari virüsleri "keygenler"

MadloveReyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
07/2013
Mesajlar:
738
Konular:
51
Teşekkür (Etti):
34
Teşekkür (Aldı):
62
Ticaret:
(0) %
2
1072
15-07-2014 13:58
#1


İlk Atari Virüsleri "KEYGENLER"

Her insan hayatında en az 1 kere atari oynamıştır.çoğumuz ilk virüslerin bilgisayar virüsleri olduğunu zannediyor aslında durum öyle değil bundan 20 sene öncesine gidersek ozamanlar bilgisayar kullanımı yoktu atariler vardı.şuan ki bilgisayarlar insan beyninden ve atarilerden örnek alınarak üretilmiştir.
İlk atari virüslerinden olan "Keygenler" elektrik ve atari kasetleri üzerinden bulaşabilen zararlı virüslerdi.Keygenlerin tarihçesi 1940 tarihine dayanıyor.
ilk çıkışlarında bu virüsleri yapan atari casusları bir atari kaseti üzerinden televizyonu bozma,evdeki tüm elektrikleri kesme gibi işlemleri çok rahat bir şekilde yapabiliyorlardı.

Keygenlerin 3 çeşiti bulunmaktadır şuan ekranda gördüğünüz gibi.
ilk baştaki olan keygenimiz : bir atari kasetinin içine atıldıktan sonra kullanıcıya veriliyor kullanıcı bu virüslü kaseti atarisine takıyor 1 saat oynadıktan sonra atarisinin adaptör ve iç yazılım kısmı tamamen aşırı zorlanmadan dolayı yanıyor. bu kimi zaman atarinin bağlı oldugu televizyona bile zarar veriyordu.

2.keygenimiz : elektrik telleri üzerinden sinyaller göndererek atarinizin çalışma mekanizmasının içine yerleşiyor. bu keygenimiz evdeki elektriklerin kesilmesinden,odada bulunan ceb telefonlarının çalışmamasına,televizyonun yanmasına ve atarimizin dakikalar içerisinde bozulmasına yol açabiliyordu..

3.keygenimiz : bu keygenimiz bir atariye bulaştığı zaman ister kasetin içinden bulaşmış olsun ister elektrik telleri üzerinden bulaştırılmış olsun bunu bulaştıran kişi "dimyonig" dediğimiz uzaktan kontrol edici bir cihazla bunu kontrol edebiliyordu. bu keygenimizin 2000'li yıllarda yapılan atari canlı yayınlarına ve atari firmalarının sunucularına canlı canlı saldırıları olmuştur.
bu keygenimizin bir başka özelliğide şudur atarinize bulaştığı zaman televizyonun bütün ayarlarını bozabiliyor ve sizin aterinize başka bir atari kaseti takmış olsanız bile o kasete çok rahat bulaşabiliyordu ve şuan sadece tam anlamıyla kendini o zamanlardan beri korumuş ve günümüze kadar getirmiş olan tek keygendir. şuan ki bilgisayar virüslerinden "keylogger,trojan,truva atı,rootkit" gibi virüslerin atası bu keygenimizdir.

Microgenius,sega,contorland gibi ünlü atari markaları KEYGENLER'in saldırılarına maruz kaldıkları için atari kasetlerine kısa güvenlik sistemi kuruyorlardı ve KEYGENLER'İ programlayan kişiler şuan ki android Marketin güvenliğinden sorumlu kişilerdir.
Keygenlerin atari firmalarına "dimyonig" dediğimiz cihazlarla ve elektrik telleri üzerinden canlı olarak saldırıları olmuştur. şuan ki bilgisayar virüsleri içerisinde de en tehlikeli virüs çeşitleridir. diğer virüs çeşitleri bilgi çalmayı bilgisayarınızı ağırlaştırmak için tasarlanmış olmak üzere "Keygenler" bilgisayarınıza bulaştığı zaman çok kısa bir sürede sisteminizi tamamen bozabiliyor.

Şuan ki bilgisayar virüslerinin Gerçek Ataları KEYGENLER'dir.
-, IByScream Teşekkür etti.
Splitter
Splitter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Misafir
Mesajlar:
n/a
Konular:
14938
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
20-07-2014 03:19
#2
Şimdiki keygenler serial üretiyor
swat2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
56
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
03-09-2014 01:54
#3
+++++++++++++++++

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler