THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Key Find Virüsü Nasıl Temizlenir ?

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
1745
05-09-2014 11:33
#1

Adware.LinkHijacker tarayıcı virüsleri grubundan bir zararlı yazılım ( hijacker ) olan Key-Find.com, internet üzerinden yaptığınız bazı indirmelerle bilgisayarınıza sızarak tarayıcınızın anasayfanızı http://www.key-find.com/?type=hp&ts=<timestamp>&from=<affiliate_id>&uid=<d isk_id> olarak değiştirir ve eski hale getirmenize izin vermez. Bu virüsü bilgisayarınızdan temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.


1. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Ağ Destekli Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2. Adım

Bu bağlantıdan, virüsü geçici bir şekilde durduracak olan RKill yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı açtıktan sonra, virüs, RKill hakkında virüs uyarısı yapabilir, dosyayı kapatabilir ya da indirmeye izin vermeyebilir. Bu durumda farklı bir bilgisayardan indirdiğiniz dosyayı bir sürücüyle kendi bilgisayarınız aktarın. RKill’i edindikten sonra WebsSearches.com durdurulana kadar dosyayı ısrarla açmaya deneyin.

3. Adım

Key-Find.com virüsünü, bu adresten indireceğiniz Emisoft Anti-malware programıyla kaldıracağız. Programı yükledikten sonra tüm güncellemelerini yapıp bilgisayarı taratıyoruz ve bulunan tüm tehditleri kaldırıyoruz.

4. Adım

Ardından Shortcut Cleaner ile kısayolları temizliyoruz.

4. Adım

Son olarak tarayıcıların anasayfalarını istediğimiz gibi değiştiriyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler