THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

Windows Accelerator Pro Virüsü Nasıl Temizlenir

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
682
05-09-2014 16:13
#1

Rogue.FakeVimes ailesinden bir virüs olan Windows Accelerator Pro, bilgisayarınıza video içerikli internet sitelerinden bulaşır. Bilgisayara bulaştıktan sonra Windows her açıldığında başlayan ve antivirüs programı gibi görünen, antivirüs programı gibi davranarak sahte virüs taramaları, tehdit alarmları yaparak sizi panikletip para karşılığı lisans almanızı sağlamaya çalışan bu virüsü aşağıdaki yöntemleri kullanarak temizleyebilirsiniz.1. Adım

Öncelikle bu bağlantıdan RemVimes.reg isimli kayıt defteri dosyasını indiriyoruz ve CD ya da USB bellek gibi güvenli bir medyaya kaydediyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

2. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Komut İstemiyle Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Komut istemi penceresi açılında explorer.exe yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve Windows’u açıyoruz.

3. Adım

Windows Accelerator Pro virüsünü, Malwarebytes Anti-Malware programı ile bu noktadan sonra kolayca temizlenebilir. Bu adrese tıklayarak programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

4. Adım

Yazılımı çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Windows Accelerator Pro virüsü bu şekilde temizlenmiş oluyor.


---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler