THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

Antivirus System Virüsü Nasıl Temizlenir

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
787
05-09-2014 19:36
#1

Antivirus System, internet üzerinden video izlemek istediğinizde gerekli bir program gibi gözüktükten sonra indirilip bilgisayarınıza kurulmak suretiyle bulaşır. Bulaştıktan sonra Windows ile açılmaya başlar ve sahte virüs taramaları, sahte virüs alarmları yapar. Bulunan virüslerin temizlenmesi için para karşılığı lisans almanızı telkin eder. Ayrıca normal uygulamalarınızı kullanmanızı da kısıtlar. Şimdi, Antivirus System zararlısını bilgisayarımızdan nasıl temizleyebileceğimize bir göz atalım.1. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Ağ Destekli Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2. Adım

Bu bağlantıdan, virüsü geçici bir şekilde durduracak olan RKill yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı açtıktan sonra, virüs, RKill hakkında virüs uyarısı yapabilir, dosyayı kapatabilir ya da indirmeye izin vermeyebilir. Bu durumda farklı bir bilgisayardan indirdiğiniz dosyayı bir sürücüyle kendi bilgisayarınız aktarın. RKill’i edindikten sonra Antivirus System durdurulana kadar dosyayı ısrarla açmaya deneyin.

3. Adım

Antivirus System virüsünü, Malwarebytes Anti-Malware programı ile bu noktadan sonra kolayca temizlenebilir. Bu adrese tıklayarak programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

4. Adım

Yazılımı çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Antivirus System virüsü bu şekilde temizlenmiş oluyor.
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler