THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

SweetPacks ve SweetIm Virüsleri Nasıl Temizlenir

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
588
05-09-2014 19:42
#1

İnternetten yüklediğiniz bedava yazılımlar aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşan SweetPacks ve SweetIm zararlıları sisteme sızdıktan sonra internet tarayıcılarınıza araç kutusu ( toolbar ) olarak giriyor ve internet keyfinizi deyim yerindeyse baltalıyor. Anasayfanızı değiştiriyor ve sürekli pop-uplar çıkarıyor. Şimdi, SweetPacks ve SweetIm virüsleri’ni nasıl imha edebileceğimize göz atalım.


1.Adım

Öncelikle bu bağlantıdan RKill’i indiriyoruz ve indirilen dosyanın içinden çıkan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmamaya dikkat edin.

2.Adım

Virüsleri temizlemek için ihtiyacımız olan ikinci bir yazılım ise AdwCleaner. Bu linkten indirebileceğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra çıkan penceredeSearch butonuna basıyoruz. AdwCleaner Adware içerikli uygulamaları bulacak ve temizleyecek. Tarama bittiğinde önce Delete sonra OK butonlarına basarak AdwCleaner ile de işimizi bitirelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

3.Adım

Bilgisayar yeniden açıldığında AdwCleaner otomatik olarak bir not defteri sayfası açacak. Sayfada bazı kayıt defteri girdileri, düzeltilen veya silinen dosyaların kayıtları olacak. Sayfayı inceledikten sonra kapatın.

4.Adım

Son adımımızda, Malwarebytes Anti-Malware yazılımıyla bilgisayarımızı tarıyoruz, bulunan tüm tehditleri temizliyoruz ve bu virüslerden kurtulmuş oluyoruz.
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler