THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

SweetPacks Toolbar SweetIM Toolbar Nasıl Temizlenir?

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
712
12-09-2014 12:24
#1

Bu araç çubukları sisteminize casus yazılımlar yüklüyor ve çerezlerinizi takip altına alıyorlar. İnternette oldukça yaygın olmalarının nedeniyse ücretsiz yazılımlara dahil edilerek yüklenmelerinden kaynaklanıyor. İlk anda kullandığınız internet tarayıcılarının ana sayfası sweetim.com olarak değiştiği için, durumu anlamanız pek zor olmuyor. Şimdi SweetPacks Toolbar SweetIM Toolbar ikilisinden kurtulmanın yollarına bakalım.

Bu zararlı sisteminize bulaştığı an tarayıcınıza reklam yazılımları yüklenecektir. Aynen yukarıdaki gibi yani. Bu senaryolar hem SweetPacks Toolbar hem de SweetIM Toolbar içinde geçerli. Bu tarz zararlıların sisteminize yüklenmesini önlemek için, özellikle ücretsiz yazılımların beraberinde kurmaya çalıştıkları ek yazılımlara dikkat etmeniz gerek.1.Adım

Öncelikle bu bağlantıdan RKill’i indiriyoruz ve indirilen dosyanın içinden çıkan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.

2.Adım

Virüsü temizlemek için ihtiyacımız olan ikinci bir yazılım ise AdwCleaner. Bu linkten indirebileceğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra çıkan pencerede Search butonuna basıyoruz. AdwCleaner, Adware içerikli uygulamaları bulacak ve temizleyecek. Tarama bittiğinde önce Delete sonra OK butonlarına basarak AdwCleaner ile de işimizi bitirelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

3.Adım

Bilgisayar yeniden açıldığında AdwCleaner otomatik olarak bir not defteri sayfası açacak. Sayfada bazı kayıt defteri girdileri, düzeltilen veya silinen dosyaların kayıtları olacak. Sayfayı inceledikten sonra kapatın.

4.Adım

Şimdi de ShortCut Cleaner ile kullanım alanımızı temizleyeceğiz. Yazılımı indirdikten sonra sc-cleaner.exe dosyasını açalım. ShortCut Cleaner, bilgiayardaki casusların kısayollarını bularak temizleyecek.

5.Adım

Son adımımızda, Malwarebytes Anti-Malware ya da SpyHunter gibi bir anti-malware yazılımıyla bilgisayarımızı tarıyoruz, bulunan tüm tehditleri temizliyoruz ve SweetPacks Toolbar SweetIM Toolbar virüsünden kurtulmuş oluyoruz.

---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -
Konu 'Black Warrior tarafından (12-09-2014 12:25 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: renklendirme

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler