İPUCU

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Seçenekler

Crypter,Binder,Packer Nedir? //emreard

10-08-2015 12:23
#1
emreard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
3.336
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
882
Konular:
427
Ticaret:
(0) %
Crypterlar = encrypt ( Şifreleme ) Aracıdır.. Dosyayı Şifreleyerek Kaynak Dosyaları Koruma Altına Alır.

Anti Virüs Proğramlarına Yakalanan Virüslü Dosyanızı Saklayabilir Veya Projelerinizi Basit Bir Şekilde Editlenmeye Karşı Koruyabilirsiniz Malum İnternette Okadar Editçi Düzenbaz Gezerken Kesinlikle Lazım Oluyor.

Hack İşleri İle Uğraşanların Çok İşine Yarar Ama Bir Virüs Değildir Keylogger Değildir Trojan Değildir Stub Dosyası yakalanmayan Hex Offsetleri İçerir Anti Virüsler İleriki Zamanlarda Tanıyabilir.

Binderlar = Çoklu Seçeneklerde Dosyaları Bir Ayar Dosyası İle Beraber Simge Değiştirmek Dizin Değiştirmek Gibi Faliyetlerde Kullanabileceğiniz İşe Yarar Proğramlardır.

Çoklu Dosya Birleştirmelerinde Ayar Dosyası Olarak Ve Şifrelemek İçin Stub Dosyasını Kullanırlar Dosyaya Enjekte Ederek Stub Dosyasındaki Özelliklerle Beraber Birleştirilirler Ve Ortaya Tek Dosya Çıkarma Avantajımız Vardır.

Anti Virüs Proğramlarına Yakalanan Virüslü Dosyanızı Saklayabilir Simge Değiştirebilir Ve Şifreleme İşlemi Yapabilrisiniz Dosya Üzerinde.


Downloaderlar = Belirtilen bir ftp dizin üzerinden bir exe oluşturmamızı sağlar bu exe profesyonelce kodlanmış downloader proğramlarında gizli çalışmaktadır.

oluşturulan .exe dosyasında linkteki dosya çalışır keylogger trojan benzeri dosyalarınız var ise çalıştırır ve stub dosyası ile şifrelenir Stub dosyası Herzaman için ayar ve şifreleme dosyasıdır.

stub dosyası Anti virüs proğramları tarafından yakalandığı zaman oluşturduğunuz .exe dosyası ise anti virüs proğramları tarafından yakalanır.

Packerlar : Dosyamızı Paketleyip Şifreleyebileceğimiz Yazılımlardır Paketlendiği İçin Editlenmesi Zordur.. Unpack Yazılımları İle Unpacked Edilip Editlenebilir Ve İçeriği Görüntülenebilir.. Yine Stub Mantığı İle Çalışır..


Parivate , Special : Kişiye Özel Yapılan Yazılımlardır.. Kişiden Başkasına Namuslu Bir Programmer Asla Vermez Veya Satmaz... Bu Yüzden Sağlamdır ( Programmer a Göre Değişir ) Ve Yakalanması Veyahutta Buglanma Ömrü Daha Uzundur.

Public , Free : Ücretsiz Tanıdım Ve Reklam Amaçlı Yazılır Modifiye Edilir Ve Dağıtılır. Ömrü Kısadır Büyük İlgi Görür Fakat Ömrü Kısadır...

Detected : Antivirüs Yazılımları Tarafından Offsetleri Deşifre Edilmiş Ve Antivirüs Yazılımları Tarafından Kötü Niyetli Yazılım Olarak Algılanmış Dosyalardır..

Coder , Programmer , Yazılımcı : Programlama Bilgisi Gelişmiş Değişik Algoritmaları Ve Yazılım Dillerini Güzelce Kullanabilen Çalışkan Ve Hafızası İyi İnsanlardır..

Edit , Modifiye : Aslında Edit Ve Modifiye Arasında Farklar Vardır Editte Birşeyi Kişiye Veya Hizmet Ettiği Amaca Göre Tamamen Düzenler. Modifiyede İse Kısmen Değişiklikler Yapılır Ve Emek Sahibi Asla Yokedilmeye Çalışılmaz. Malesef Editçiler Daha Çok


Trojan , Remote Administration Tools ( R.A.T ) , Truva Atı : Uzaktan Yönetim Araçlarıdır. İp Sistemine Bağlı Çalışır Kişinin Ve Kurban ın İp leri Bir Noktaya Bağlanır Ve Kontrol Sağlanır.. İllegal Bir İştir ( Amaca Göre Değişir )..


Reverse Engineer , Cracker : Amaçları Yazılımları Geliştirmek , Kırmak Ve Genellikle İllegal İşler İçin Çalışan İnsanlardır..

Programlama Dilleri : Visual Basic , Delphi , C++ , C# , Python ( Aklıma Gelen Kullanımda Olan Güncel Yazılım Dilleri ) Kişiler Tarafından İstenilen Özellikler , Fonksiyonlar , Nesneler Ve İşlevler Eklenilerek Program Kodlanan Çalışma Ortamı Yazılımlarıdır...

Undetect , U.D , FUD : Detect dan Hatırlayacağınız Kelimenin Başına Un Eki Geitirilerek Anti Anlamı Verilen Sözcüktür.. Detected " Yakalanan , Keşfedilmiş " , Undetected " Yakalanmamış , Keşfedilmemiş " Anlamlarına Gelmektedir Kısaltılmışı U.D dur.. FUD : Full Undetected Kelimelerinin Kısaltılmasıdır.. Belli Bir Alan İçerisindeki " Online Virüs Analizi " Yapan Siteler Gibi Bir Alandaki Antivirüs Yazılımlarına Yakalanmayan Anlamına Gelir..her05'ten Alıntıdır.
Kullanıcı İmzası
BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 23/05/2016 tarih ve 2016/599 nolu kararı gereği bu imzaya erişim
TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir.

Her Hakkım Saklıdır®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³³¹°¹³²¹³ °¹³¹²³

Copyright ©

Konu emreard tarafından (10-08-2015 12:27 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.

13-08-2015 15:14
#2
emreard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
3.336
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
882
Konular:
427
Ticaret:
(0) %
//güncel
Kullanıcı İmzası
BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 23/05/2016 tarih ve 2016/599 nolu kararı gereği bu imzaya erişim
TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir.

Her Hakkım Saklıdır®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³³¹°¹³²¹³ °¹³¹²³

Copyright ©


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı