THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

Zeus Trojan Nedir

Mordekayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
07/2015
Mesajlar:
352
Konular:
85
Teşekkür (Etti):
67
Teşekkür (Aldı):
68
Ticaret:
(0) %
0
1383
02-12-2015 06:32
#1
1.Zeus Trojanı Nedir ?
Zeus Trojanı, 2007 yılında ilk defa tespit edilmiş ve insanların bilgilerini çalan bir truva atıdır. Bu zararlı yazılım özellikle insanların finansal bilgilerinin çalınması amacıyla kullanılmıştır. Bu truva atı zamanıda Hackerlar tarafından Milyarlarca paranın çalınmasına sebep olmuştur.

Bu truva açık kaynak kodları 2011 yılında üreticisi tarafından paylaşıldığı için artık bu truva atının tehlikesinin geçtiği düşünülmektedir. Ancak güvenlik uzmanları hala bu yazılımın kullanıldığını söylemektedir. Zaten kaynak kodları paylaşıldığına göre içerisindeki kodlar kişisel olarak düzenlenerek anti-virüslere yakalanması zorlaştırılabilir. Belki de bu zararlı yazılım şuanda sisteminizde barınıyor bile olabilir. Vigilant güvenlik firmasına göre bu yazılım bulunan 20 milyondan fazla bilgisayarda bulunmaktadır.!

2. Zeus Trojanının Çalışma Prensibi Nasıldır ?
Yazılım bilgisayara bulaştığında ilk başta deaktif durumdadır. Bu yüzden anti-virusler bunu kolay kolay farkedemez. Bu yazılım sisteme girdiği gibi sistemi modifiye etmektedir. Ancak İnternet üzerinden örneğin ödemeli bir işlem yaparken yazılım çalışmaya başlar. Yazdığımız banka bilgilerimiz vs. yazılım tarafından işlenip Hacker'a gönderilir.


Not:Sakın Zeus'un peşine düşmeyin miyadını doldurmuş bir zararlıdır.
--------------------- Fark yaratmak için farklı olmak gerekmez .!

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler