THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

Bukalemun Virüsler

UNEQUAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrator
Üyelik tarihi:
02/2015
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
4.218
Konular:
506
Teşekkür (Etti):
1956
Teşekkür (Aldı):
4807
Ticaret:
(0) %
1
1001
03-12-2015 18:18
#1
Bukalemun adlı virüs yayılmak için wi-fi bağlantı noktalarını buluyor.
Bunun nedenini biraz düşünelim. Günümüzde, cepten internete girenlerin sayısının artması. AVM ler de wi-fi lerin halka açık olması.
Bu araştırmayı yürüten ekibin lideri Liverpool Üniversitesi iletişim ağları profesörü Alan Marshall dir. Profesörü Alan Marshall BBCye, wi-fi den i olası saldırıları önlemeyi amaçlayan bir yazılım üzerinde çalıştıklarını söylemiştir.
Marshall, yerinde yüksek güvenlikli olan büyük şirketlerin wi-fi ağları için büyük bir tehdit içermesinin olası olmadığı söyledi.
Alan Marshall bununla birlikte yerinde daha düşük korumaya sahip evlerdeki ya da kafeler gibi küçük işletmelerdeki ağlar için tehdit içerdiğini belirtti.
Ekibinin bu tehdidi ortaya çıkardığını belirten Marshall bundan sonra, bu tür saldırıları önlemek amacıyla wi-fi erişim noktalarında yerleştirilebilecek bir ürün üzerinde çalışmaya odaklanılacağını belirtti.Virüs, birçok wi-fi ağının bulunduğu kalabalık ortamlarda bir ağdan bir diğerine zayıf korumlar yakalayarak yayılabiliyor

Bukalemun Virüsler nedir?

Truva atlarının yakın akrabaları olan bukalemunlar, diğer alışılagelmiş, güvenilir programlar gibi davranmakla beraber, gerçek birtakım hile ve aldatmalar içerirler. Uygun bir şekilde programlandığında bukalemunlar, yasalarla belirlenmiş yazılımların simulasyonu olan demonstrasyon programları gibidir.
Bir bukalemun, nasıl girdiği her ortama uyum sağlarsa buda her defasında, çok kullanıcılı bir sistemde kullanıcı adları ve şifreleri için giriş iletilerini taklit edecek şekilde dâhiyane bir biçimde programlanır. Bu sistem nasılımı çalışır? Bukalemun, sisteme giren bütün kullanıcıların adlarını ve şifrelerini gizli dosyaya kaydeder ve daha sonra bu virüs sistemin bakım için geçici bir süre kapatılacağına ilişkin bir mesaj verir. Daha sonra bukalemunun yaratıcısı, kendi özel şifresi ile sisteme girer ve kaydedilen kullanıcı isimlerin ve şifrelerini alır. Ve daha sonra da sisteme kendi yasadışı amaçları için istediği gibi girer, çıkar.
Gerçekten taktire şayan (yapılan prg için tabi, yoksa uygulaması bana göre yanlış ) bir mantıkla çalışıyor.
ILogesEmreL, ismail6363 Teşekkür etti.
ILogesEmreL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2015
Mesajlar:
57
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
39
Teşekkür (Aldı):
4
Ticaret:
(0) %
21-12-2015 19:19
#2
teşekkürler

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler