THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

Chrome reklam virüsü nedir?

P4nN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
L.A
Yaş:
23
Mesajlar:
1.743
Konular:
193
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
247
Ticaret:
(0) %
2
750
29-10-2016 21:54
#1


Aslında Google Chrome üzerinde sizi rahatsız eden bu reklamları teknik olarak virüs olarak adlandırmak doğru değildir. Virüslerin başka bilgisayarlara bulaşmak ve işletim sistemini kullanılmaz hale getirmek, parolalarınızı çalmak gibi amaçları olabilir.

Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.


öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.

RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.

Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.

Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki yazılımlar ücretsiz ve %100 güvenilir yazılımlardır.


Reklam virüsleri yukarıda bahsettiğim gibi ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir. Program kurarken kurulum sırasında karşınıza çıkan ekranları okursanız ve sadece ihtiyacınız olan yazılımı yüklerseniz reklam virüsleri ile karşılaşmazsınız.


Genelde kurulum sırasında size "Ask Toolbar yükle" gibi seçenekler küçük punto ile gösterilir ve gözünüzden kaçabilir. Biraz daha dikkatli davranarak reklam virüslerinden korunabilirsiniz.

Bu sebepten bu reklamlar virüs değildir. Fakat virüsler gibi performans sorunlarına yol açabilir. Yani virüslerde olduğu gibi bilgisayarınız yavaş çalışabilir ve hatalar almaya başlayabilirsiniz. Virüs gibi bu yazılımlarda bilgisayarlarda istenmeyen yazılımlar grubuna girer ve Potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılırlar.


Aynı zamanda güvenilir kaynaklardan gelmeyen bu reklam yazılımları virüsler gibi güvenlik açıklarına sebebiyet verebilir. Kötü niyetli bilgisayar korsanlarının bilgisayarınıza uzaktan erişmesine ve siber suçlarda kullanılmasına sebep olabilir.


Siz hiç farkında olmadan bir siber suça katılmış olursunuz. Bu sebepten bilgisayarınızda güncel bir antivirüs bulundurmanız, güncellemelerini sık sık yapmanız ve belli aralıklarla örneğin haftada bir bilgisayarınızı virüslere karşı taramanızı tavsiye ederim.


Chrome Reklam Virüsü nasıl temizlenir?


Google Chrome'da her sitede çıkan reklamları kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızda bulunan istenmeyen yazılımı tespit etmelisiniz.


Son dönemde istenmeyen reklam yazılımlarında oldukça fazla bir artış söz konusu. Pop-up pencereler ile kullanıcıya Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılar ile internette gezinirken reklamlar göstererek yaratıcılarına para kazandırmak reklam virüslerinin ana amacı. Ayrıca bu tür istenmeyen reklam yazılımları, reklam virüsleri bilgisayarlar için ciddi güvenlik tehdidi oluşturmakta.


REKLAM VİRÜSÜ TEMİZLEME


Adım 1: Reklam Virüsü ile ilişkili yazılımın kaldırılması


Reklam Virüsü Temizleme işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.


Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.


Yüklü programlar arasında Google Chrome'da reklamlar çıkmasına sebep olan programlar şunlardan biri olabilir:

Spigot Toolbar - Spigot Inc, widgi-toolbar, Relopix

LyricsSay-1, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, BetterSurf, LyricsGet, PassShow, LyricsBuddy-1, AlLyrics, ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1,Feven 1.8, Websteroids, ScorpionSaver, HD-Plus 3.5, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics,

HD-Plus, Browse2Save, WebCake 3.00, DownloadTerms 1.0, LyricsBuddy-1, TidyNetwork.com,ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1, SimpleLyrics


Sizin bilgisayarınızda bunlardan birisi varsa kaldırın. Sizin bilgisayarınızdaki reklamlar çıkartan yazılım farklı ada sahip olabilir. Şüphelendiğiniz ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırabilirsiniz


Ayrıca Potansiyel İstenmeyen yazılımların kaldırılmasında Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? yazılımı oldukça başarılıdır. Mutlaka bilgisayarınıza Emsisoft Anti-Malware yazılımını kurun ve çalıştırın. Emsisoft Anti-Malware Chrome Reklam Virüsü ve benzeri tarayıcı korsanlarına karşı etkili bir virüs temizleme programıdır.


Bu aşamada ne olduğunu bilmediğiniz bir yazılım olursa lütfen çekinmeden uzmanim.net'e sorun. Bize teknoloji ile alakalı, seviyesi önemli olmadan her soruyu sorabilirsiniz.


Eğer bu programlardan birisi yoksa, ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz.


jcs.drivetickets.net nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

Google Chrome Reklam Virüsü temizlemede en önemli aşama istenmeyen yazılımın tespit edilmesidir. Bu programı tespit ettikten sonra gerisi oldukça kolay işlemlerden oluşur.


AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Chrome reklam virüsü kaldırma


Adwcleaner ücretsiz oldukça güçlü bir programdır ve istenmeyen yazılım ve tarayıcınızı ele geçiren reklam virüslerini temizlemek için oldukça faydalıdır.


Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.

İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.

Mobogenie kaldır - adw Cleaner

ADWCleaner Reklam virüsü ve istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.

Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Reklam virüslerini ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın

Mobogenie kaldırma - temizleme ekranı

Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Junkware Removal aracı ile Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından reklam eklentilerini temizleme


Junkware Removal Tool reklam uzantılarını Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.


Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile reklam kaldırma işleminde, Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki reklam uzantılarını sileceğiz.


Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.

İndirdiğiniz JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.

Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.

BetterSurf kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır. Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.

Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

Reklam virüsleri ve diğer istenmeyen yazılımlar girmiş olduğunuz web sitelerinden indirmiş olduğunuz oyun ve ücretsiz programlardan bulaşmış olabilir. uzmanim.net'üzerinden indireceğiniz veya bizlerin yönlendirmiş olduğu yazılımlar bizler tarafından test edilmiş ve kontrol edilmiş ücretsiz yazılımlardır.


Son aşama: Tarayıcının sıfırlanması

Bu aşamada Google Chrome tarayıcınızı resetlemeniz yani sıfırlamanız gerekiyor. Böylelikle tarayıcınıza eklenen uzantılar silinecektir.


Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir? linkinden tarayıcınızı nasıl sıfırlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu aşamadan sonra reklamlardan kurtulmuş olmalısınız.
Chrome reklam virüsü gibi istenmeyen yazılımlara karşı ve diğer zararlı virüs, trojan, rootkit, malware gibi yazılımlara karşı bilgisayarınızı düzenli olarak virüs taramasından geçirmelisiniz.
---------------------
Emekli Tuğgeneral
askerim asker Teşekkür etti.
By Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
03/2016
Mesajlar:
360
Konular:
13
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
37
Ticaret:
(0) %
29-10-2016 21:55
#2
Yararlı Olabilir kısa zamanda okuyacağım
---------------------
Kod:
Acı, her zevkten üstündür.
Sd1eewDEWG156d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
2.420
Konular:
56
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
341
Ticaret:
(0) %
29-10-2016 21:57
#3
Ellerine sağlık. Genelde eklentilerden kaynaklanıyor, temizlemekte fayda var.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler