THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilgisayardaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

PourLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Green Team (Deneyimli)
Üyelik tarihi:
03/2016
Nereden:
Mesajlar:
1.523
Konular:
293
Teşekkür (Etti):
506
Teşekkür (Aldı):
527
Ticaret:
(0) %
1
797
04-12-2016 15:47
#1
Bilgisayar Virüslerini Temizleme

Bilgisayarlarımızda farklı özelliklere ve koruma çeşitlerine sahip güvenlik yazılımları kullanıyoruz. Genellikle bilinen tehditlere karşı bu yazılımlar etkili koruma sağlasa da kimi zaman bazı zararlı yazılımlara karşı yeterli etkinlik sağlanamıyor. Bu gibi durumlarda güvenlik yazılımlarının temizleyemediği virüslerden sistem geri yükleme yaparak kurtulabilirsiniz.
Bilgisayardaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Bu yazıda yer alan anlatımda Windows 8 işletim sistemini kullanacağız. Fakat hemen her Windows sürümünde menülerin aynı yerlerde yer alması nedeniyle bu önerileri uygulayabilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme
yapmak için ilk olarak Denetim Masasına girin.
Burada görüntüleme ölçütünü Büyük Simgeler haline getirin.

Tüm simgeler görünür hale geldikten sonra aşağıda yer alan Sistem aracına çift tıklayın.

Sonraki adımda Sistem Koruması yazan sekmeye tıklayın. Sistem özelliklerine girdiğinizde Sistem Geri Yükleme menüsünü göreceksiniz.
Sistem Geri Yükleme butonuna tıklayıp açılan pencerede İleri diyerek ve işleme devam edilen. En son pencerede geri yükleme yapacağınız tarihi göreceksiniz. Burada “Son” diyerek sistem geri yüklemesini başlatın.

En son Sistem Geri Yükleme penceresinde bilgisayarınızı sağlıklı çalıştığı bir döneme geri götürebilirsiniz. Windows size en uygun seçeneği sunmasına rağmen Diğer Geri Yükleme Noktaları adı altında daha fazla seçeneği seçmenizi sağlıyor.


Sistem geri yükleme işlemini tamamladığınızda Rkill, Dr.Web ya da MalwareBytes gibi zararlı yazılım temizleme araçlarını kullanarak bilgisayarınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

Rkill İle Virüsleri Durdurun!

Rkill programını indirin ve indirdiğiniz dosyayı çalıştın.


RKillSize tavsiyemiz Rkill dosyasının adını değiştirmeniz. Çünkü virüsler Rkill’i algılayarak engelleyebiliyor. Rkill programı ile virüslerin bilgisayarda çalışmasını durduruyorsunuz. Rkill virüs temizleme programı değildir, virüsleri durdurma programıdır. O yüzden virüs temizleme programı kullanma adımına geçiyoruz.
Kaspersky TDSSKiller İle Virüs Temizliği


Şimdi sıra Kaspersky TDSSKiller programına geldi. Oldukça etkili bir virüs tarama programı olan Kaspersky TDSSKiller programını indirin.


Kaspersky TDSSKiller


Kaspersky TDSSKiller indirip kurun ve kurulum sonrası karşınıza gelen ekrandan Start Scan butonuna basın. Tarama sonrası bulunan virüsler temizlenecektir ve Close diyerek pencereyi kapatıyoruz.

Dr.Web CureIT İle Gelişmiş Tarama


En kapsamlı virüs tarama programlarından birisi de Dr.Web CureIT programıdır. İlk önce aşağıdaki linkten Dr.Web CureIT programını indirin.


Dr.Web CureIt


İndirdikten sonra kurulum işlemini başlatın. Kurulum bitince karşınıza gelen pencerede Start scanning butonuna basarak tamayaı başlatın. Tarama sonrası bulunan virüsler temizlenecektir.

Malwarebytes Anti-Malware İle Son Temizlik


Malwarebytes Anti-Malware programı özellikle malware yazılımları için geliştirilmiştir. Bütün antivirüs programları malwareleri temizleyemiyor. Bu yüzden en iyisi olan Malwarebytes Anti-Malware programını indirin.


Malwarebytes Anti-Malware


Kurulum bitince Türkçe olan programın üst menülerinden Tarayıcı seçeneğini göreceksiniz. Burada karşınıza 2 adet tarama seçenği geliyor. Hızlı taramaya yada Derin taramadan birini seçin. Tarama şeklini seçtikten sonra Tara diyerek taramayı başlatın. Tarama bittiğinde virüsler bilgisayardan silinmiş olacak.

Bilgisayarı Korumaya Alın


Bütün bu temizliği yaptıktan sonra bilgisayarınız virüslerden arınmış olacak. Bundan böyle virüslere maruz kalmamak için antivirüs programlarından birisini kullanın.


(ALINTIDIR)
---------------------
PourLa
Html/Css > Python > C ve C++
( }-----{ TÜRK HACK TEAM }-----{ )
Twitter | Telegram | İnstagram
ᑕᕮᗰ ΛDΓİΛП - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim (Deneyimli)
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
ADRİANOPOLİS
Mesajlar:
8.297
Konular:
1209
Teşekkür (Etti):
936
Teşekkür (Aldı):
2151
Ticaret:
(0) %
04-12-2016 15:48
#2
elinize sağlık yararlı
---------------------
Müşahede,Muhakeme,İcra.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler