İPUCU

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Seçenekler

Combofix kullanımı

08-01-2017 00:51
#1
KingSton666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Grafiker
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
Büyükada
Mesajlar:
9.827
Teşekkür (Etti):
3435
Teşekkür (Aldı):
2082
Konular:
980
Ticaret:
(0) %
COMBOFİX KULLANIMI

amvo.exe kavo.exe virüsleri için en büyük kurtarıcım olan ve ücretsiz olan Combofix zararlı yazılım temizleme aracını tanıtacağız.

COMBOFİX NE İŞE YARAR
ComboFix, sUBs,tarafından yazılmış, bilgisayarınızı bilinen zararlılara karşı tarayan ve bulduğu bu zararlıları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir uygulamadır. ComboFix en yaygın ve güncel zararlıları büyük ölçüde silebilmenin yanı sıra, aynı zamanda, program tarafından otomatik olarak silinmeyen
NOT
ComboFix çalıştırdığınızda, otomatik olarak aşağıdaki konumlardaki dosyaların silineceği unutulmamalıdır.
  • Geri Dönüşüm Kutusu
  • Geçici Internet Dosyaları
  • Temp Klasörü

Bu konumlardan birinde bulundurduğunuz dosyalar varsa, bu dosyaları, yukarıdaki geçici depolama konumlarına güvenmek yerine, daha güvenli bir konuma taşımanız önerilir.
Lütfen bu kılavuzun, ComboFix kullanımı için tek yetkili kılavuz olduğunu, BleepingComputer.com ve sUBs'un izni olmadan kopyalanamayacağını unutmayın. Ayrıca, ComboFix programı, geliştiricinin doğrudan izni olmadan herhangi bir sitede sunulamaz. Ayrıca; comboFix kullanımından doğacak riskler, kullanıcının sorumluluğundadır.

Ücretsiz Programı İndirmek İçin Download Linki

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

ComboFix indirmek için, yukarıdaki bağlantılardan birini tıklayın ve açılan sayfada, ComboFix için download linki'ne tıklayınız. Linke tıkladığınızda bir indirme dosyası olduğunu göreceksiniz.


ComboFix Indirme Istemi


Kaydet düğmesini tıklatın ve bunu nereye kaydedileceği sorulduğunda, doğrudan Windows Masaüstüne kaydettiğinizden emin olun. Aşağıda görüldüğü gibi.ComboFix'i Masaüstüne İndirme
ComboFix.exe'yi Masaüstüne kaydetmek için yapılandırılmış kaydet ekranını gördüğünüzde, Kaydet butonuna tıklayın. ComboFix bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır. Eğer çevirmeli ağa sahipseniz, bu bir kaç dakika sürebilir. ComboFix indirmeyi bitirdiğinde masaüstünde aşağıdakine benzer bir simge göreceksiniz.ComboFix'i başlatmak için hazır sayılırız, ama bunu yapmadan önce, ComboFix çalışırken diğer programlarla çakışmaması için bazı önlemler almamız gerekiyor. Bu noktada aşağıdakileri yapmanız gerekir:
  • Bu pencere dahil açık olan bütün pencereleri kapatın.
  • ComboFix'in düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyebildikleri için, çalışan bütün Antivirüs, Antispyware ve Firewall programlarını kapatın veya devre dışı bırakın. Bu tür programları devre dışı bırakmaya yönelik yönergeler bu konuda bulunabilir.

Bu iki adım tamamlandıktan sonra, masaüstünde bulunan ComboFix simgesine çift tıklayın. Unutmayın, ComboFix programını çalıştırdıktan sonra, Combofix penceresinde hiç bir yere tıklamamanız gerekmektedir.Çünkü bu programın takılıp kalmasına neden olabilir. Aslında, ComboFix çalışırken, bilgisayarınıza hiç dokunmayın. Tarama biraz zaman alabilir, bu yüzden lütfen sabırlı olun.
Simgeye çift tıkladığınızda, aşağıdakine benzer bir ekran göreceksiniz.
Windows Dosya Aç Güvenlik Uyarısı

ComboFix'in dijital bir imzası olmadığından, Windows bu istemi yayınlamaktadır. Bu tamamen normal ve güvenlidir ve devam etmek için Çalıştır butonuna tıklayın. Eğer Windows Vista vaya Windows 7 kullanıyorsanız, ve size programı çalıştırmaya devam etmek isteyip istemediğinizi soran bir UAC istemi alırsanız, Evet butonuna tıklamalısınız.

Şimdi aşağıda gösterildiği gibi ComboFix yasal sözleşme ekranını göreceksiniz.ComboFix Sözleşmesi

Kabul ediyorum butonuna tıkladıysanız, ComboFix şimdi kendini bilgisayarınıza kuracaktır.

Aşağıda gösterildiği gibi mavi bir ekran görünecektir:

ComboFix Çalıştırmaya Hazırlanıyor
ComboFix şimdi çalıştırmak için hazırlanıyor. Bittiğinde ComboFix otomatik olarak Geri Yükleme Noktası oluşturmaya çalışacaktır, böylece programı kullanırken her hangi bir problemle karşılasırsanız bir önceki yapılandırmayı geri yükleyebilirsiniz. ComboFix geri yükleme noktasını oluşturmayı bitirdikten sonra, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Windows Kayıt Defterinizi yedekleyecektir.ComboFix Windows Kayıt Defterini Yedekliyor


Windows Kayıt Defteri yedeklenmesi bittikten sonra, ComboFix Windows Kurtarma Konsolunun yüklü olup olmadığını algılamaya çalışacaktır. Eğer yüklüyse bu bölüme geçin ve okumaya devam edin. Aksi taktirde aşağıda gösterildiği gibi şu mesajı göreceksiniz:ComboFix Kurtarma Konsolu
Yukarıdaki mesaj kutusunda, ComboFix'in çalışmaya devam etmesi için lütfen Evet butonuna tıklayın. Lütfen Kurtarma Konsolu kurulumunu bitirmek için ComboFix tarafından verilen adımları ve yönergeleri takip ediniz. Yükleme bittiğinde, aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.


ComboFix Kurtarma Konsolu Tamamlandı

Şimdi devam etmek için Evet butonuna basmalısınız. Kurtarma Konsolu yüklemesi sırasında yüklemenin başarısız olduğunu belirten bir mesaj alırsanız, ComboFix'in bilgisayar taraması ile devam etmesine izin veriniz. Bu işlem sona ermiş ve log oluşturulmuşsa, o zaman Geri Yükleme Noktası oluşturarak, işlemi geri almanıza yardımcı olur.
ComboFix şimdi bilgisayarınızın internet bağlantısını kesecektir, bu yüzden artık internete bağlı olmadığınızı bildiren bir uyarı alırsanız şaşırmayın veya endişelenmeyin. ComboFix çalışmasını bittirdiğinde internet bağlantınızı otomatik olarak onaracaktır.


ComboFix şimdi bilgisayarınızı bilenen zararlılara karşı taramaya başlayacaktır. Bu işlem biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olunuz.


ComboFix bilgisayarınızı zararlılara karşı tarıyor.
Program bilgisayarınızı tararken, saat formatınızı değiştirecektir, bunu gördüğünüzde endişelenmeyin. ComboFix çalışmayı bitirdiğinde saat ayarlarınızı önceki ayarlarına geri getirecektir. Tarama sırasında ComboFix penceresinde ComboFix çeşitli aşamalardan geçerken güncellenen bir metin göreceksiniz. Bunun bir örneği aşağıda görülebilir.ComboFix Otomatik Tarama Aşamaları


Bu tarama sırasında aşağıdaki resimde görüldüğü üzere toplamda 50 aşama yer alıyor, lütfen sabırlı olun. İlerleyen süreçteki, farklı aşamalardan endişelenmeyiniz.
ComboFix Otomatik Tarama (AutoScan) - 35.Aşama


ComboFix çalışmayı bitirdiğinde, aşağıda gösterildiği gibi log raporunun hazırlandığını bildiren bir ekran göreceksiniz.


ComboFix log raporu hazırlıyor.

Bu biraz zaman alabilir, bu yüzden lütfen sabırlı olun. Windows masaüstünüzün kaybolduğunu görürseniz, endişelenmeyin. Bu normaldir ve ComboFix çalışmayı sonlandırmadan önce masaüstünü geri getirecektir . Sonunda programın çalışmayı bitirmek üzere olduğunu ve raporun C:\ComboFix.txt dizini altında yer alacağını bildiren yeni bir ekran göreceksiniz. Bu aşama aşağıdaki resimde görülebilir.

ComboFix çalışmayı bitirmek üzere!


ComboFix çalışmayı bitirdiğinde, programı otomatik olarak kapatacak ve saat ayarlarını orijinal haline geri getirecektir. Daha sonra otomatik olarak aşağıda gösterildiği gibi log dosyası gösterecektir.ComboFix Log Dosyası
Combofix Nasıl Kaldırılır?

ComboFix'i kaldırdığınızda, bilgisayarı tarama ve temizleme sırasında ComboFix tarafından oluştururulan bütün yedeklerin ve karatinaların da sileneceğini unutmayın. Bu yüzden, ComboFix'i sadece bilgisayarınızın düzgün bir şekilde çalıştığından ve yedeklenen veya karantinaya alınan dosyalara daha fazla ihtiyaç duymadığınızdan emin olduğunuz zaman kaldırın.

ComboFix'i Windows XP'den kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:

Çalıştır seçeneğinden tıklayın. Bu aşağıda görüldüğü gibi Çalıştır ileti kutusunu açacaktır:Windows XP Çalıştır İleti Kutusu


Aç: kısmına yukarıdaki resimde gösterildiği gibi combofix /uninstall yazın. combofix ve /uninstall arasında boşluk olduğuna dikkat edin lütfen.Bunu yazdıktan sonra, Tamam butonuna tıklayın. ComboFix'i çalıştırmak istedeğinizden emin olup olmadığınızı soran bir Dosya Aç güvenlik uyarısı görünecektir. Programı başlatmak için Çalıştır butonuna tıklayın.
ComboFix şimdi kendini, bütün yedekleri ve karantina dosyalarını bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Bu işlem bittiğinde Combofix'in bilgisayarınızdan kaldırıldığını bildiren bir ileti kutusu ile karşılaşacaksınız. Artık ComboFix.exe programını bilgisayarınızdan silebilirsiniz. ComboFix Windows XP bilgisayarınızdan kaldırılmıştır.


ComboFix'i Windows Vista veya Windows 7'den kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:
Arama kısmına combofix /uninstall yazın. combofix ile /uninstall arasında bir boşluk olduğuna dikkat edin.Windows 7 Başlat Menüsü
Bunu yazdıktan sonra klavenizden Enter'a basın. ComboFix'i çalıştırmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir Dosya Aç güvenlik uyarısı görünecektir. Programı çalıştırmak için Çalıştır butonuna tıklayın.
ComboFix şimdi kendini, bütün yedekleri ve karantina dosyalarını bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Bu işlem bittiğinde Combofix'in ilgisayarınızdan kaldırıldığını bildiren bir ileti kutusu ile karşılaşacaksınız. Artık ComboFix.exe programını bilgisayarınızdan silebilirsiniz. Böylece ComboFix Windows Vista veya Windows 7 bilgisayarınızdan kaldırılmıştır.


ALINTIDIR.
Kullanıcı İmzası
Bu ülkede ayrılık acısı çekilecekse onu da en iyi biz çekeriz.

INSIDE

08-01-2017 00:52
#2
Gorkovski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
IDK
Mesajlar:
929
Teşekkür (Etti):
193
Teşekkür (Aldı):
50
Konular:
163
Ticaret:
(0) %
Keşke Windows 10 İçin de olsa.
08-01-2017 00:53
#3
KingSton666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Grafiker
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
Büyükada
Mesajlar:
9.827
Teşekkür (Etti):
3435
Teşekkür (Aldı):
2082
Konular:
980
Ticaret:
(0) %
Alıntı:
Gorkovski´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Keşke Windows 10 İçin de olsa.
İnşallah oda bir gün olur.
Kullanıcı İmzası
Bu ülkede ayrılık acısı çekilecekse onu da en iyi biz çekeriz.

INSIDE
08-01-2017 00:59
#4
DefacerTaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2016
Nereden:
Tanrı Dağı
Yaş:
8
Mesajlar:
1.416
Teşekkür (Etti):
1029
Teşekkür (Aldı):
634
Konular:
135
Ticaret:
(0) %
Ellerine sağlık
08-01-2017 01:00
#5
KingSton666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Grafiker
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
Büyükada
Mesajlar:
9.827
Teşekkür (Etti):
3435
Teşekkür (Aldı):
2082
Konular:
980
Ticaret:
(0) %
Alıntı:
DefacerTaki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ellerine sağlık
Sağolasın defacertaki
Kullanıcı İmzası
Bu ülkede ayrılık acısı çekilecekse onu da en iyi biz çekeriz.

INSIDE

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı