THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
chat
Seçenekler

Dosyaları Gizleyen Virüsten Kurtulmanın Yolu

2nokta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
02/2013
Yaş:
28
Mesajlar:
16.710
Konular:
2064
Teşekkür (Etti):
10560
Teşekkür (Aldı):
7581
Ticaret:
(0) %
3
655
28-05-2017 09:42
#1
Post
Dosyaları Gizleyen Virüsten Kurtulmanın Yolu
Virüs dosyalarımı gizledi diye paniğe kapılmayın. Bu dertten kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bununla ilgili birçok yöntem mevcut fakat en kolay yolu sizlere sunuyorum.


Genelde virüslerin dosyalarımızı sildiğini zannederiz fakat dosyalarımız silinmemektedir.

Virüs dosyalarımızı gizli hale getirerek erişimimizi engellemektedir.

Antivirüs programıyla bilgisayarınızı taratsanız dahi dosyalarınıza ulaşamadığınızı göreceksiniz. Antivirüs programı gizlenmiş olan dosyaları göstermez, yalnızca dosyalarınızın gizlenmesine sebep olan virüsü siler.


Virüs dosyalarımı gizledi andan itibaren izlenecek yolları sizlere açıklayacağız. Windows Vista işletim sistemi ve üzeri işletim sistemleri için Bilgisayarımdan herhangi bir sürücüyü açıyoruz. D: sürücüsünü açtığımızı varsayalım. Ekranın sol üstünde bulunan Düzenle seçeneğinden Klasör ve arama seçeneklerini tıklayarak açıyoruz. Daha sonra Görünüm bölümüne gelerek seçeneklerden Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) seçeneğinin yanındaki işareti kaldırarak onaylıyoruz. Burada uyarı verecektir. Uyarıyı onaylayarak işlemlerimize devam ediyoruz. Daha sonra seçeneği eski haline döndüreceğimiz için herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Windows Xp işletim sistemine sahip bilgisayarlar için tek fark açtığımız sürücüden direk olarak görünüm seçeneğine girebiliriz. Sonrasında izleyeceğiniz yol aynıdır.


Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra dosyalarınızın silik bir şekilde geri geldiğini göreceksiniz. Sildikten kasıt gizli bir klasör olarak görünecektir. Klasördeki gizli görünümü kaldırmak, normal gizli dosyayı görünür hale getirmek şeklinde yapılamamaktadır. Bunun için uygulamamız gereken yöntem: Başlat bölümünden Çalıştır seçeneğini buluyoruz. Çalıştır bölümüne cmd yazarak onaylıyoruz. Virüs dosyalarımızı hangi sürücüde gizlediğini biliyorsak o sürücünün harfi yazıyoruz ve yanına iki nokta üst üste ( : ) işaretini koyarak ENTER tuşuyla onaylıyoruz. Seçmiş olduğumuz sürücü flashbellek veya Sd Card da olabilir. Resimde gördüğünüz şekilde bir ekrana ulaşabildiyseniz işlemlerinizi doğru bir şekilde yapıyorsunuz demektir.

Gizli dosyalarınızın gösterilmesini istediğiniz sürücüyü seçtikten sonra sürücü harfinin yanına F:> attrib –s –h –r –a /S /D yazarak ENTER tuşuyla işlemimizi onaylıyoruz. Boşlukları göründüğü şekilde bırakmayı unutmayın. Her komutun arasına bir boşluk konulacaktır. Bir süre bekledikten sonra bütün dosyalarınızın görünür bir şekilde geri geldiğini göreceksiniz. Tekrar Klasör ve arama seçeneklerini tıklayarak açıyoruz. Daha sonra Görünüm bölümüne gelerek seçeneklerden Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) seçeneğinin yanındaki işareti koyarak onaylıyoruz ve bilgisayarımız eski haline dönmüş olacaktır.


Okuduğunuz için teşekkür eder,
İyi forumlar dilerim
DIKKAT KIBRISLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2017
Nereden:
(nowhere) in
Yaş:
82
Mesajlar:
3.331
Konular:
197
Teşekkür (Etti):
245
Teşekkür (Aldı):
1063
Ticaret:
(0) %
28-05-2017 09:55
#2
2 Nokta ellerine sağlık.
Piyade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2015
Nereden:
Nereye
Mesajlar:
436
Konular:
41
Teşekkür (Etti):
55
Teşekkür (Aldı):
75
Ticaret:
(0) %
28-05-2017 12:52
#3
Ellerinize Sağlık
---------------------
Kod:
Küçük Parçalar Büyük Sıkıntı Yaratirlar.
Kod:
You may stop this individual,
but you can't stop us all... after all, we're all alike.
Hakyiyenhacky3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
İnstagram
Yaş:
20
Mesajlar:
4.303
Konular:
747
Teşekkür (Etti):
233
Teşekkür (Aldı):
1254
Ticaret:
(0) %
28-05-2017 13:01
#4
Ellerine sağlık
--------------------- I never lose. Either I win or I learn.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler